Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért éljek, ha értelmetlen?

SEXKÉRDÉS kérdése:

Miért éljek, ha értelmetlen?

Figyelt kérdés

Tehát elég sok problémám van, legfőképpen a szeretethiány... úgy érzem senki sem szeret, és senkinek nem számítok, senki nem ír rám facen, senki nem hív telefonon, olyan vagyok mint egy szellem, pedig jófejnek tartom magam, és humorosnak, mondjuk így úgysem ismered meg ezt az oldalamat!

A nagyobb probléma, hogy képtelen vagyok elérni azt amit akarok, pedig megvan a tehetségem hozzá, de abszolult nins kitartásom ! Kyokushin karatéban a legjobb harcos akarok lenni, de képtelen vagyok eleget edzeni, és lusta vagyok, 147es I Q_m van (mérték hivatalosan) de a suliba tavaly megbuktam, mert hajnali 2ig gépeztem mindig, 5:40kor pedig keltem, most is épp kettesek a jegyeim...

elcseszem az egész életemet, nem érem el azokat a dolgokat amiket szeretnék, például pókerben is a legjobb akarok lenni, mert igazából a póker nem szerencsejáték, ls elég jól megy, de rengeteget kéne tanulnom még...

Aztán kisebbségi komplexusom is van, ha a buszon ülök, vagy ilyesmi, mindig arra gondolok, hogy ezek rólam suttognak ott mögöttem, vagy röhögnek, és azon gondolkodom, hogy rajtam röhögnek-e... Ideges vagyok, ha például a boltban meg kell krédezni, hogy merre találom pl a kenyeret... (ilyen hüyle vagyok)

Aztán, ha van egy társaság, amit már ismerek, ott mindig eléggé elengedem magam, sokat hülyéskedek stb, és jófej vagyok humoros, senki nem veszi észre, hogy mit érzek belül, mégsem szeret senki igazán, nincsenek igazán barátaim, pénzem sincs szinte, soskzor azzal van a gondd, hogy reggelit tudjak venni... havonta jó, ha van 2000ft-om, és úgy szeretnék bulizni mint más... más meg panazskodik, ha a héten nem tud elmenni erre vagy arra a bulira... áh elegem van... nem bírom tovább...

az a lány, aki a legjobban kellene, oké, hogy mással is járhatnék... de nekem az a lány kell... még ha nem is vagyok szerelems már belé, de nekem senki más nem kéne... nem tudom miért éljek, semmi értelme már.... azt hiszem lassan feladom.... de még értelmes módszert sem tudok, ami nem fájna....


2012. jan. 26. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
SEXKÉRDÉS ismerős ez a nick te már jó pár ilyet írtál,nem unod még?
2012. jan. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az életbe az értelmet nekünk kell belevinni. Akkor mondtható, nem célja: értelme van. Egyébként meg nem.

Ha gép előtt kockulsz- az értelmetlen. A karaténak több értelme lenne. Kicsit erőltesd: legyél kitartó, szorgalmas -hiszen az hiányzik Neked - és CSAK Tőled függ..

"senki nem veszi észre, hogy mit érzek belül, mégsem szeret senki igazán"

ezzel kapcsolatban az a megoldás: Te vedd észre másban mit érez belül, szeress igazán - majd alakul a másik irány is. De ha ezt elkezded, már nem is fog hiányozni annyira. Mert szeretni jó - nem szeretve lenni. És megismerni: a másik embert, a világot - és ezen keresztül magadat. Ezek jók, ezek értelmet adnak az életnek.

Próbáld meg!

2012. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez így van, de engem már nem tesz az boldoggá, ha apróbb dolgokat érek el az életben ! Szeretnék valami maradandót alkotni, vagy valamit, ami miatt felnéznek rám !
2012. jan. 26. 19:20
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

#2-ben nem apróbb dolgokat írtam.. kitartóan gyakorolni magad valamiben (amit szeretsz, pl karate) és a megismerésben egyre mélyebbre jutni (gnózis) empátiával megismerni az embereket (és ezáltal magad is) – ezek életre szóló, nagy dolgok. És ha haladsz, azt veszed észre, figyelnek Rád, szeretnek, szavad van másoknál..



Lu Csi / ford.: Weöres S. /


A vad tigris dallamára


Szomjan sem iszom rabló forrásból,

hőben sem fekszem gonosz fa- árnyba.

A gonosz fának tán nincsen ága?

Az elszánt ember, ha szenved, állja.

Császár parancsa ültet lovamra,

felkantároztam, ostorom kézben;

tigris-barlangban verjem el éhem,

vadmadarakkal fázzam az éjben.

A napok múlnak, hőstettem nincsen,

évszakok szállnak, itt az év vége,

partról magasra nyúlnak a felhők,

ágak zenéje kopog a szélbe

hallgatva ülök titkos völgy mélyén,

hosszan fütyülök hegyen magasban,

a megfeszült húr hangja nem gyönge,

s a legszebb ütem megfoghatatlan,

embernek lenni eljátszhatatlan,

az igaz érzés dalolhatatlan,

de mert a szívem hajlíthatatlan,

nem szégyenlem, hogy merev maradtam.

2012. jan. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Én is szoktam ilyeneket érezni, hogy senkinek sem vagyok fontos, meg hogy rajtam röhögnek a villamoson. Rám se szoktak rámírni facebookon. És tudod mért nem lettem öngyilkos? Mert az TÉNYLEG értelmetlen. Írtad, hogy megbuktál, mert lusta vagy és ugyanezért nem vagy olyan jó mint szeretnél karatéból. Pl ahelyett, hogy kockulsz az fb elõtt, és úgysem írnak rád, gyakorolhatnál egy kicsit... Ez most nem szemrehányás akart lenni, nem megbántani akartalak rem nem haragszol meg ... De ezekre nekem is rákellett jönöm, és akkor tudtam elkezdeni megváltozni. Szerintem, ha végiggondolnád biztos eszedbe jutna olyan ember(ek) akiknek igenis hiányoznál, ha meghalnál. Maradandót csak akkor tudsz alkotni ebben az életben, ha nem dobod el magadtól...
2012. jan. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Vidiripi


1TIMÓTEUSZ 6:12 "Harcold meg a hit nemes harcát,..."


Jeremiás 31:3 Messziről is megjelent nékem az Úr, mert örökkévaló szeretettel szerettelek téged, azért terjesztettem reád az én irgalmasságomat.


Példabeszédek 3:5 Bízzál az Úrban teljes szívből, és ne a magad eszére támaszkodj!

2012. jan. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hiába nem szemrehányás, de feleslegesen karatézom, mert ismerem magamat... és tudom mi kell ahoz, hogy a legjobb legyek ! az, hogy napi 6 órát edzen az ember, és rengeteget gyakoroljon, ehez nem elég az, ha karatézgatsz...
2012. jan. 27. 06:05
 8/12 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy ismered magad (valószínű, itt a legnagyob baj: nem ismered és nem is törekszel megismerni)..

és milyen "legjobb"? mi az a legjobb? mihez képest legjobb? csak azt mondhatom: jobb vagyok, mint voltam, és hogy jobb akarok lenni, ezért ezt és ezt teszem.


"Aki másokat ismer, okos,

Aki magát ismeri, bölcs,

Aki másokat legyőz , erős,

Aki önmagát legyőzi, hős."

Lao-ce

2012. jan. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én akarok lenni az, aki minden harcosnál jobb, és legyőz minden ellenfelet ! A másik "szenvedélyem" a póker, amihez komoly matematikát kel ltanulni, és elég jó vagyok, de ezzel sem foglalkozom eleget, ezért csak a haladók és a profik között vagyok.... Ebbe is szeretnék a profik közé kerülni !
2012. jan. 27. 14:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező akkor mi tart vissza? Mi az az erő ami ennyire gátol téged hogy ezt elérd?

2012. jan. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!