Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Fogyni akarok, de lelki okok...

Fogyni akarok, de lelki okok miatt nem sikerül?

Figyelt kérdés
ha rosszul érzem magam, eszek. és akár mennyire is elhatározott voltam pár napig vagy akár hétig, előbb-utóbb megszólal egy hang a fejemben, hogy miért nem eszek valami finomat és hízlalót, mert az helyrehoz mindent. és olyankor pár órára tényleg jobban érzem magam, utánna meg azért eszek mert úgy vagyok vele hogy úgy sem leszek soha vékony, és akkor legalább egy kicsit érezzem jól magam. olyanoktól várnék választ, akik voltak hasonló helyzetben,vagy legalább átérzik hogy nem olyan egyszerű kitörni ebből. évek óta tart, mindent kipróbáltam,de valahogy mindig az evés okoz lelki megnyugvást.
2012. jan. 26. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én sem vagyok vékony 150 cm 49 kiló, de én is hasonló szituációba vagyok, csak nekem még annyi, hogy nem lennék én ilyen ducibb, ha nem a gép előtt ülnék egész nap, mert ha mozognék kicsit, futás/bicajozás pöpec alakom lenne, de sajnos lusta vagyok... Mondjuk ha sportolsz az nem segítene? Akkor talán nem csak híznál, hanem ledolgoznád a felszedett kalóriákat? Mást nem igen tudok tanácsolni, mert tudom milyen ez a folytonos evésre hajlamosság, benne vagyok sajnos én is :/ 14L
2012. jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy kemeny amit irok de csak rajtad mulik. ha gyenge vagy es a kajaba menekulsz akkor sosem fogsz lefogyni. es minel tobbet eszel annal koverebb leszel es annal nehezebb lesz. voltam kover tehat tudom milyen ez. ordogi kor. csak akkor tudsz kilepni ha masban keresed az oromot. en elkezdtem sportolni es ahogy fogytam egyre jobban osztonzott es jobban ereztem magam. tehat hagyd abba az onsajnalatot es a huto helyett menj el futni ha banatod van!
2012. jan. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
akkor is zabáltam amikor heti 6x edzettem, minimum 1,5 órát,de azért mert szerettem. most a suli miatt nincsen rá időm, még néha aludni sincsen. nem azért nem sportolok mert lusta lennék, hanem mert az iskola nálam mindennél fontosabb.
2012. jan. 26. 20:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzetedet, mert ez velem is ugyanígy történt anno. Nekem sem sikerült "redukálódnom" addig, amíg görcsösen akartam. Volt azonban egy példaképem, és egyszer elfogott a vágy, hogy mindenképpen hasonlítani akarok rá. Egy tudós nő volt, akinek a munkája volt a hobbija, és teljes gőzzel a kutatásaira koncentrált, ezért ideje sem lett volna agyalni, szomorkodni és ezeket a kajában fojtani. Az lebegett a szemem előtt, hogy mindent megteszek azért, hogy mások azt gondolják rólam, mint amit én gondoltam a kutatóról. Engem ez motivált, és ez indított el a csinos testalkat felé vezető úton.
2012. jan. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nehéz, mert ez is egyfajta mókuskerék. Az agyad betáplálta magának azt, hogyha valaki/valami bánt, akkor egy kis kaja elmulasztja a rossz kedved. És pontosan ezért, amikor eszel, úgy is érzed. Közben persze ez nem old meg semmit. Ugyanebben a cipőben járok én is. És nagyon nehéz leszoktatni magad ezekről. :(
2012. jan. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!