Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mindig jobb akarok lenni, és...

Mindig jobb akarok lenni, és ha nem sikerül, összeomlom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, sosem tudok elég jó lenni másoknak, nem vagyok kiemelkedő és ez nagyon megterhel. Ha nem vesznek fel arra a szakra, amire 460-as volt a ponthatár, akkor nagyon össze fogok törni, nem merek a családom szeme elé kerülni. Úgy érzem, bármit teszek, "nem nagy szám", senki se ismer el, hiszen még rajtam kívül rengeteg vleem egykorú megcsinálja ugyanezeket a dolgokat, sokan sokkal jobban is. Például pár éve még nagy dolognak számított, ha egy tizenévesnek felsőfokú nyelvvizsgája volt, ma már egyre többnek, ezért a családom sem ismer el, ha sikerül jövő hónapban, természetesnek veszik, nem érdemnek. Ráadásul ha nem vesznek fel államira, akkor azt mondják, hogy nem kell egyetemre menni. Már kezdek beleőrülni, mindig csak teljesíteni akarok, különben félek, hogy lenéz a családom és az ismerőseim. Mit tegyek? Néha úgy érzem, ha nem vagyok kiemelkedő, kár is élnem, a gyengék elbuknak az erősek miatt.
2011. szept. 29. 19:13
 1/5 anonim válasza:
Én pontosan ugyan ezt érzem! :( Mindenkinek meg akarok felelni, de egyszerűen nem sikerül. :S
2011. szept. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam is így van.Soha egy jó elismerő szót nem kaptam még szüleimtől.Kínkeservesen megadom nekik a diplomát,mert ezt várják el,aztán húzok el minél messzebb tőlük külföldre,hogy végre magamnak bizonyíthassak:)
2011. szept. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ne foglalkozz más véleményével!


Magadnak élj ne másnak! Csináld azt amit szeretsz!

2011. szept. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam 17-18 évesen... idővel talán megtanulod elfogadni, hogy nem lehet mindenkinek megfelelni, a saját boldogságodért élsz, ez a te életed és más embert abszolút nem érdekel, hogy mit csinálsz vele, tönkreteszed-e vagy sem, és attól, hogy 460 pontod van meg 1 milliót keresel évente stb., még nem érsz többet, mint a csöves, aki a padon alszik. Ha meg nem, akkor marad az öngyilkosság.

"Nem a képességeink, hanem a döntéseink mutatják meg, kik vagyunk", ahogy a bölcs vén búza mondta.

2011. szept. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Régebben nekem is ilyenek voltak a szüleim, míg végül rájöttek hogy egyszerűbb normálisnak lenni, mint pszichiáterre költeni. Igaz, még mindig ugyanolyan "maximalista" vagyok,de legalább már ők nem cseszegetnek.

A felsőfokú nyelvvizsga meg igenis nagy dolog, nem sok fiatalt ismerek, akinek lenne (itt borsodban legalábbis :D), sőt 460 pontot elérőről se sűrűn hallottam...


Egyébként a szüleid melyik kategóriába tartoznak:

- sikeresek az élet minden területén

- vagy rohadtul nem azok, és ami nekik nem sikerült, annak a négyzetét várnák el tőled?

2011. szept. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!