Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Totál kikészültem! Mi bajom...

Totál kikészültem! Mi bajom van?! HELP!

Figyelt kérdés

Az elmúlt 1-2 hónapban már teljesen szörnyű a közérzetem,hangulatom :( Nem tudok koncentrálni a tanulásra,nincs melóm,nem tudok járni szórakozni.Már feladtam minden eddigi tervem,nem tudok már hinni a céljaimban,mind elérhetetlennek tűnik.Az ismerőseimmel se tartom már nagyon tartom már kapcsolatot...Legszívesebben egész nap nem csinálnék semmit,mert semminek nincs értelme.Sokat gondolok a halálra,hogy jobb lenne mindenkinek ha megszabadulna tőlem:/

Mi lehet a bajom?Kétségbe vagyok esve!:(


2012. jan. 26. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Depresszió, menj pszichomókushoz.
2012. jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt inkább kerülném.Valahogy se lelki erőm nincs hozzá,se bizalmam a pszihomókus felé :( Volt pár ismerősöm aki annak készült és nem volt jó véleményem róluk...
2012. jan. 26. 21:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ez tényleg csak az utóbbi 1-2 hónapra jellemző, akkor ún. depressziós epizód. Könnyebb kilábalni belőle, mintha évek óta ebben kínlódnál. Tehát fel a fejjel, sokat segíthetsz magadon is, már azzal, hogy felismered, és beismered, ezt a lelki állapotot, és nem esel kétségbe, hogy mi lehet a bajod! Valószínűleg az orvoshoz fordulást nem tudod kikerülni a leírtak alapján, de az sincs kizárva, hogy önerőből kilábalsz belőle!:) Ami fontos, ha nincs is kedved hozzá, a barátaiddal vedd fel a kapcsolatot, próbálj kimozdulni.
2012. jan. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Legalább menj el sétálni, vagy ha azt sem akarsz vedd rá magad, hogy minden nap megnézel egy filmet, vagy főzöl valami újdonságot (ha szeretsz enni).

Talán a filmnézés egyszerűbb. De ne olyat nézz, amiben mindenkinek tökéletes az élete mert az csak fel fog dühíteni majd még inkább meg akarod magad ölni. Nézz valami drámát, amiben a főszereplőnek sincs egyszerű élete vagy amiben utaznak.

Ez azért jó, mert ha látod a szép tájakat, vagy a filmben pl. szerepel egy festő és mond pár mondatot a festésről ami valamiért megragad benned akkor te is elkezdhetsz eziránt érdeklődni és ez majd segít kilábalni a depresszióból (ha már nem akarsz szakemberhez fordulni).

Tudom, bután hangzik de használ!


Ilyenkor az a fontos, hogy valaki/valami kizökkentsen a megszokott szürkeségből és érjenek új behatások. Persze ha nem mész sehová úgy nehéz,de talán a film még segíthet.


Vagy látogasd meg a családod. Javaslom mutasd magad boldognak és ne azért menj, hogy nyavalyogj. Koncentrálj rájuk, figyeld őket, érdeklődj felőlük, hallgasd meg őket! Rá fogsz jönni, hogy nem lenne nekik jobb nélküled és valahogy elviselhetőbbnek fog tűnni au egész és pár napig jó érzés lesz. Nekem rossz a kapcsolatom a családommal de mégis sokat segített ez olykor.

De hozzátenném, hogy ha neked az esne jól, ha kiönthetnéd a szíved akkor nem kell megjátszanod magad. Ezt csak azért javasoltam, mert így ha ők kerülnek a középpontba jobban meg tudod őket figyelni.


És nyugodj meg, ez mondhatni már népbetegség. Sokan küzdenek ezzel, pláne amilyen most az egész gazdasági helyzet stb. Tudom, hogy nagyon rossz és kínoz, de teljesen átlagos, depressziós probléma. Ki lehet belőle jönni.


Mindezt úgy mondom, hogy nekem is vannak szörnyű időszakaim, amikor átöltözni sincs kedvem, és egész nap csak ülök és szenvedek és azt veszem észre, hogy elment az egész nap és még a reggeli teámat sem főztem meg és legszívesebben fejbe lőném magam, mert csak szenvedek.

Mondjuk nálam ezt szüleim okozzák (apám alkoholista), szóval ha nagyobb veszekedés van vagy csak megbánt valamivel akkor ha olyanom van hetekre taccsra vág és kész romhalmaz vagyok. Pláne amikor összejönnek a dolgok mert pl. pénzem sincs vagy nem foglalkozik velem a barátom/barátnőm és akkor ez így egyszerre sok, mert nincs semmi amibe kapaszkodhatnék.

Engem mondjuk az segít ki, hogy sok minden érdekel. Persze vannak napok, amikor olvasni sincs kedvem meg semmit, mert túl fáradtnak érzem magam, de valahogy mindig visszatérek ezekhez, mert nem bírom nélkülük.

Nincs valami, ami érdekel? Tudom, ilyenkor az embert nem érdekli semmi (legalábbis úgy érzi) és kiégettnek érzi magát, de azért valami csak felkelti az érdeklődésed, csak van valami, amit régen szerettél. Itt a net, olvass róla.

Ja és próbálj meg aludni, az is sokat segíthet.

2012. jan. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Figyu!

legalább jársz iskolára,vagy képzésre vagy nemistudom hová.

Ha nemtudsz eljárni bulizni a pénz miatt akkor kezdj el valami alkalmi melókat bevállalni,menj ki a helyi önkormányzathoz hátha tudnak valami csontot dobni,vagy kezdj el minden olyan dolgot kukázni amiben réz van meg vas amiket le lehet adni a telepen(vörösréznek is 1500 ft kilója) szal egykét bulira össze lehet hozzni a lóvét.

Meg ami még bajod lehet az az ,hogy nincs az életedben rendszeresség.Szerintem csinálj rendet,és menj ki a napsütéses időben valamelyik helyi parkba vagy zöld környezetbe sétálni egyet.Az ilyen sétákat sem árt ha rendszeresítenél.Meghát amíg otthon vagy addig barátnőt,vagy barátot sem tudsz magadnak találni.Ha napközben kifárasztod magad akkor estére valami jó kis vígjátékot tegyél be mindig.Én ajánlom :Két pasi és egy kicsi,Így jártam anyátokkal,Agymenők,Azok a 70 évek show,Southpark vagy hasonló jó vígjátéksorozatokat.

Jobbulást !Lessz ez még job is meg lessz ez még rosszabb is a lényeg az hogy mindig legyen akaraterőd kilábalni mindenből.Üdv!

2012. márc. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tervezd el a hetet, és csinálj egy listát róla, amit mindenféleképpen! megteszel. Nem kell nagy dolgokra gondolni. pl.

H: Séta a városban

K: Szekrényben rend csinálás

SZ: Egyik ismerősödet, meglátogatod

CS: Megnézel egy-két jó filmet

P: Könyvet olvasol...

Ennek az értelme, hogy mindig csinálsz valamit, nem hagyod el magad egy napra se. Majd jönnek a jobbnál jobb ötletek! :)

2012. máj. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!