Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy oldjam fel a feszültséget...

Hogy oldjam fel a feszültséget, ha mással beszélek és ne legyen mindig az a kínos csend, hogy lehet ezen javítani, van erre esetleg valami fejlesztő tréning vagy valami?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy ha elkezdek valakivel beszélni akkor kb 5 perc után meg áll a tudományom és nem tudok kb semmi értelmeset mondani, hanem jön az a kínos csend. Ezen hogy tudnék változtatni?
2012. jan. 27. 01:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van, mert nem érdeklitek egymást. Keress olyan embert, akivel van közös téma bőven, azzal beszélgess, a többiek meg nem számítanak, azokkal nem kell beszélgetni.
2012. jan. 27. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 zkriszti3 ***** válasza:
100%
Ha rokon mesélj az élményeidről, terveidről. Kérdezz olyan dolgokat ami őt érdekli. Nem rokonnal nem vagy kénytelen beszélgetni ha nem érdekel.
2012. jan. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez velem is sokszor előfordul. (Engem mondjuk nem zavar, nem érzem kínosnak.)

Egy időben sokat gondolkoztam rajta, miért lehet ez. Vannak barátaim, akikkel évek után is napi 4-8 órát át tudunk beszélgetni, másokkal viszont egyszerűen nem megy - akkor sem, ha szeretném.

Velem szinte mindenről lehet beszélni, de ez valahogy mégsincs kihasználva, mert a legtöbb ember nem érdeklődik irántam igazán, nem tesz fel kérdéseket stb.


Olykor próbálom fenntartani a társalgást és én kérdezek, vagy bedobok új témákat, de hiába ha a partner egyszavas válaszokat ad, vagy nem is érti miről beszélek...


Persze az is előfordul, hogy valakivel egyszerűen nem passzoltok, túlságosan különbözőek vagytok és felesleges egymás idejét rabolnotok.


Különben pedig ez nem feltétlenül a te hibád. A partnered is megpróbálhatná folytatni a társalgást, kérdezhetne, de meg sem erőlteti magát... hát hagyd ott, ne vergődjetek tovább.


Olyan emberekkel akiket semmi sem érdekel vagy akiket épp te nem érdekelsz nem csak felesleges de szinte lehetetlen is diskurzust folytatni. Ha nagyon szeretnéd próbálj kérdezni (ha valamikor sikerül vagy vannak ötleteid azokat írd össze így máskor is tudod használni és mindig lesz valami, amit be tudsz dobni) de az nem állapot, hogy folyton csak te próbálkozol a másik pedig nem mutat érdeklődést, tesz az egészre. Ilyenkor nem benned van a hiba.


A legjobb beszélgetések azok, amikor szinte egymás szavába vágtok és az első pillanattól tele vagy gondolatokkal és befejezitek egymás mondatait és jól kijöttök és ha nem kellene munkába (vagy máshová menned) akkor úgy beszélgetnétek napokon keresztül, mert szinte repül az idő ( plusz úgy érzed megéri miatta eltolni pár programot).

Az, amikor mennek a random kérdések, hogy mi a hobbid, mi a kedvenc filmed, milyen zenét hallgatsz stb, de semmi közös csak próbálkoztok felesleges idő- és energiapazarlás.


Tehát összefoglalva: ha a másik nem tesz semmit a "kapcsolatotokért", te tehetsz bármit nem lesz elég. Ha kínos csend alakul ki az az ő hibája is. Vagy egyszerűen arról van szó, hogy nem illetek össze és azért nem működik.

2012. jan. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"és ne legyen mindig az a kínos csend"


A csend önmagában nem kínos. Én pl. szeretem a csendet.


Ha jóban vagy valakivel, akkor ha csend van, nem érzitek kínosnak.


"ha elkezdek valakivel beszélni akkor kb 5 perc után meg áll a tudományom"


Olyan emberrel kell beszélni, akivel közös témád van. Előre nem lehet tudni, ki lesz az. Szóval ismerkedni kell. Fogsz találni olyan embereket, akikkel nem 5 perc, de 5 óra alatt sem lesz "kínos csend".

2012. jan. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok építő választ!
2012. jan. 28. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!