Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Magyarországon is létezik...

Magyarországon is létezik ilyen fejlesztő csoport?

Figyelt kérdés

A világ legszigorúbb szülői című műsorban láttam, hogy ilyen ön (vagy nem tudom milyen) fejlesztő csoportba mentek. Különböző társadalmi helyzetű, magánéletű, gondolkodásmódú, iskolázottságú, tehát tényleg nagyon változatos emberek (börtönben járttól kezdve, a egyetemi diákig) kerültek össze ebben a társaságban és ennek ellenére egy kedves középkorú nő vezetésével mégis jól érezték magukat együtt.

Úgy gondolom, hogy egy ilyen társaság nagyon hasznos lehet. Szívesen kipróbálnák egy ilyet, biztos sokat segítene más önmagam és emberek megértésében, illetve az egész életem átértékelődne egy ilyen élmény után azthiszem :)


Ennek mi lehet a neve? Magyarországon van ilyen, hol?


2011. jún. 4. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg valamilyen önismereti csoport, vagy relaxációs, vagy terápiás? Mit csináltak ott? Egyébként ha a felsoroltak közül lenne valamelyik, akkor általában, pszichológusok, pszichopedagógusok, terapeuták szoktak ilyesmivel foglalkozni.
2011. jún. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Lehet valami ilyesmi volt, de nekem nem tűnt úgy mintha ez valami muszáj lett volna. Csak így összejártak, próbálták megismerni egymást, az időt kellemesen eltölteni... A nő adott feladatokat, talán az volt, hogy rajzolják le képregényszerűen az eddigi életüket meg utána valami labdajátékot játszottak.

2011. jún. 13. 14:09
 3/6 A kérdező kommentje:
A legjobb az lenne, ha olyat találnék, hogy teljesen különböző 15-25 év körüli fiatalok (főként ismeretlen emberek) összegyűlnek hetente egyszer azzal a céllal, hogy megismerjék egymást és jól szórakozzanak minden elektronikai eszköz és alkohol nélkül. És persze egy kedves idősebb vezetőre is szükség van aki segít, felügyel ránk és érdekes feladatokkal készül. :)
2011. jún. 13. 14:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen csoportokban, amilyeneket írtam, sincs semmi muszáj, és pont a pszichológus/pszichopedagógus az ilyen "idősebb" vezető.


Nekünk még gimiben az iskolapszichológus hirdette, hogy aki akar, az eljöhet ingyen és bérmentve önismereti csoportba. Mindenki azért ment, mert akarta, és érdekelte, semmi sem kényszerítette. És ő adta ki a feladatokat, ilyen egymást megismerős, szimbólumos dolgok volt /pl kipakolt tárgyakat, amik közül választanunk kellett, hogy szerintünk mi illik hozzánk a legjobban, majd egy olyan társsal kellett megbeszélnünk a választásunk miértjét, akit a legidegenebbnek éreztünk a társaságból/. Irányított relaxációval zártuk. Ez egy ideig, nyáron működött, amíg nem kellett suliba menni ismét.


Amit írtál, az alapján az a nő is, aki feladatokat adott, ilyen körben dolgozhat. Nem kell ám úgy elképzelni a pszichósok munkakörét, hogy ilyen kényszerterápiákat adnak csak. :) Mi nagyon élveztük, amíg volt, sokmindenkivel megismerkedtünk, persze ez egy korosztály volt.

2011. jún. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De jó! Így nyáron nagyon jó lenne, de nem tudok erre pénzt költeni :S. Szerinted hogyan kereshetnék rá, hogy a közelben is legyen?
2011. jún. 15. 13:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Látod, ezt nem tudom. Esetleg a google-be beírod a városod és mellé pl ilyet, hogy: önismereti csoport. Esetleg személyiség fejlesztő tréning. Tudod, sajnos nem minden város teremti meg a lehetőséget, hogy ilyenek megvalósuljanak. Esetleg ha lenne pszichológus ismerősöd, vagy pszichopedagógus, esetleg terapeuta, akkor tőle rákérdezhetnél, vagy akár fel is vethetnéd, mint ötletet.
2011. jún. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!