Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rettenetesen nagy önbizalomhiá...

Rettenetesen nagy önbizalomhiányom van, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Azt mondogatom magamnak, hogy én vagyok a legcsúnyább lány (mindenki azt mondja hogy szép vagyok, de nem hiszem el), hogy nagyon buta vagyok (kitűnő vagyok: szín5-ös, de akkor is ezt érzem), egyedül érzem magam (pedig nagyon sok barátom van), kövérnek érzem magam (166cm/55kg)..


Próbálom takargatni magam, holott "nagyon szép az alakom és magam is". Próbálok nekik hinni de egyszerűen nem megy és végül mindig visszaesek.


Tudnátok ajánlani valamit ami segíthetne? /valami tanácsot, könyvet, bármit?/


15/l


2012. febr. 5. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
fejben rendbe kellene raknod a dolgokat,ha azt mondják sokan hogy szép vagy akkor nyugodtan elhiheted nekik,egyedül meg azért érzed magad mert nem tudod senkivel megosztani az érzéseidet
2012. febr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha szeretnél róla beszélni jobban akkor írj privátot
2012. febr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igazából vannak olyan barátaim is akiknek mindent elmondhatok és ők is próbálnak segíteni.

Szeretem hallgatni az embereket, amikor győzködnek. Ilyenkor el is gondolkodok de mindig visszaesés a vége.

A tanácsokat próbálom megfogadni.

Köszönöm a válaszokat! (:

2012. febr. 5. 19:37
 4/8 A kérdező kommentje:
Van egy velem egyidős unokatestvérem is akivel világéletemben versenyeztem. Sokkal sikeresebb mindenben mint én /sokak szerint ez se igaz de nekem ugyan mesélhetik, igazán jól esnek ezek a szavak/, ez is hozzásegít nagy mértékben ehhez az állapotomhoz.
2012. febr. 5. 19:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Na itt a gyökere a bajodnak, a versengés. Azért, mert pici korodtól azt hallod, hogy versenyezned kell, meg te legyél a legjobb, meg csak egy maradhat, különben hajléktalan leszel, ez egyszerűen nem igaz. Pont így és ezért lesznek a végén az emberek idegroncsok.

Engedd el a versengést, és legyél anarchista. :) (Nem punk.)

2012. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot! ^^
2012. febr. 6. 15:05
 7/8 A kérdező kommentje:

De nem biztos hogy tudnám teljesíteni, mert anyukám a legjobbat akarja kihozni belőlem, sokszor sírás a vége az erőltetéseinek.

Ha ellazulok akkor rám ordít (soha nem üt meg) és annyira rosszakat mondd hogy azonnal odaülök tanulni.. vissza a jókislány helyzetbe.

2012. febr. 6. 15:07
 8/8 anonim válasza:

szia.

én is ilyesfajta problémával küzdök. ha gondolod írj privátot!:)

2012. febr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!