Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért olyan nehéz igaz barátot...

Miért olyan nehéz igaz barátot találni?

Figyelt kérdés
Annyira szeretnék egy igaz barátot, aki szeret, odafigyel rám és meghallgat. Nem találok ilyet sehol, pedig sok ismerősöm van és sok hívő ember is van közöttük. 30F
2012. febr. 5. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

Mert mindenki önző. Te nem? Te tudsz igaz barát lenni?

A vallásos emberek 90%-a fake és bigott. A nem vallásosoknak 95%-a.

2012. febr. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani, amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten. Lehet, hogy van valamilyen tulajdonságod, ami miatt az emberek nem vesznek komolyan, nem szívesen közelednek hozzád.

Mellesleg nekem is ez a problémám, csak pont a másik oldalról. Imádnám, ha engednék az emberek, hogy meghallgathassam őket, magyarul ha megnyílnának nekem. Túl sok a bizalmatlan ember, azt vettem észre, legalábbis velem kapcsolatban biztosan. Mindenesetre, görcsösen akarni sem érdemes, mert akkor meg azzal romlik el a helyzet. Bár, a felszínes barátságoknál még mindig jobb az egyedüllét, az legalább őszinte.

2012. febr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazatok van abban, hogy rajtam is múlik, hogy találok e igaz barátot és hogy nyitottnak kell lenni mások felé ahhoz, hogy megbízzanak bennem.

Abban is igazatok van, hogy az emberek alapvetően bizalmatlanok mostanában.

Én egy őszinte, nyitott embernek tartom magam és ezt többen megerősítették, de a legtöbb embernek nincs igénye arra, hogy legyen egy igazi őszinte kapcsolata a barátaival és ez elég szomorú dolog.

2012. febr. 7. 12:01
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja, és nem vagyok önző, csak egy kicsit bizalmatlan, de csak azokkal az emberekkel akiket még nem ismerek(szerintem ez normális)!
2012. febr. 7. 12:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Nemtudom:// én is hasonló cipőben járok.. csak 13 éves fiú vagyok.... Már volt igaz barátom, de hátbaszúrt... nem is egyszer... amikor segíteni kellett neki, akk jó voltam, de amikor nekem kellett volna segítség, akkor persze minden fontosabb volt neki... ráadásul ki is beszélt jópárszor-.-" már szinte nem is tartjuk a kapcsolatot, mert nem érdekel.. sok a haverom, de még úgymond "csak" barátom sincs, nemhogy még igaz barát... remélem középsuliba változni fog:) neked is sok sikert kívánok;)

Ui.: sztem ez olyan mint az igaz szerelem... valakit már 13 évesen megtalál, valakit meg csak 33 évesen:D

2012. márc. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én is igaz barátot keresek aki tényleg odafigyel rám,meghallgat ha problémám van..Sajnos eddig mindig átvertek,becsaptak..21 éves lány vagyok és nem tudok 1 olyan embert az eddigi életem során mondani aki őszinte barátom lett volna...
2012. márc. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ateista vagyok, és nem akarom nagyon szidni a vallásos embereket, de úgy tapasztalom, h többségük elég kétszínű és hazug, semmivel nem jobbak, mint a nem vallásos emberek, sőt..

Azért nehéz igaz barátot találni, mert ilyen világban élünk, az emberek többsége igénytelen felszínes, önző.


Az a néhány érzelmes/igényes/álmodozó ember meg nem nagyon hallat magáról, inkább magába zárkózik és otthon ül, illetve nem is nagyon mer kezdeményezni.


Nekem se nagyon volt még igaz barátom, pedig 25 körüli vagyok, de nem is láttam még igazi barátságokat. Ha olyat akarsz, nagyon sokáig kell keresgélni és ismerkedni.

2014. okt. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!