Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy "küzdjem le" sajátmagam,...

Hogy "küzdjem le" sajátmagam, hogy változzak meg teljesen?

Figyelt kérdés
Elegem van abból,hogy mindenen felkapom a vizet,mindenkivel eleinte kedves,majd türelmetlen és barátságtalan vagyok. Elegem van abból,hogy kerülöm mindenkivel a szemkontaktust,a beszélgetéseket,és hogy ha nem lenne suli,egész nap csak otthon gubbasztanék egyedül... Egyszerűen nem tudom legyőzni ezt az énem.. Nem tudok bekapcsolódni a beszélgetésekbe,nehezen barátkozom... Ennek az ellentétje szeretnék lenni;egy olyan ember,aki mindenkivel el tud beszélgetni spontán,nem fél megszólítani másokat,nem visszahúzódó,hanem bátran hangot ad a véleményének,önmagának.. Nem gubbaszt otthon,hanem elmegy másokkal erre-arra,és senki se látja hisztizni,mások előtt ordítozni vagy veszekedni másokkal,mert jó természete van,és nem lehet kizökkenteni semmivel... Mindenkit szeret,akkor is ha őt nem,lényeg hogy barátságos,és nem egy hangulatember,stb... nem tudom,hogy változtathatnám meg magam de már elegem van abból,hogy a viselkedésemmel mindenkit elmarok magam mellől,és egymagam maradok... Egyszerűen nem tudom mit tegyek,hogy legyen erőm mindezekhez... Vagy soha az életben nem leszek ilyen...?
2012. febr. 11. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen, de nagyon nehéz. A rossz tulajdonságaidat egyesével cseréld le jókra. Ha megvan benned az akaraterő, akkor sikerülhet.

Jó lenne valaki, aki ebben segíteni tud, akivel erről beszélgethetnél, akiben megbízhatsz.

Privátban tovább beszélgethetünk a témáról. Ha akarsz, írj.

2012. febr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is képzeld el részletesen,hogy miért lenne jó a változás,milyen lenne akkor az életed.És ha már látod magad előtt a célt,látod,hogy úgy milyen boldog lenne az életed,akkor sokkal könnyebben fog menni a küzdelem.


Ne félj!Mégis mi a legrosszabb,ami történhet,ha megszólítasz egy embert?Kinevet??Na és kit érdekel? :D Add mindig önmagad!Merj egy kicsit őrült lenni és tedd azt,amit szívedből tennél,és beszélgess arról az emberekkel,ami érdekel.Ha nem önmagad adod,akkor sohasem ismernek meg az emberek és nem lesz miért szeretniük.És ki tudja,hány csodálatos embert és igaz barátot veszítesz el így.

Keress valami hobbit,ami érdekel,ne gubbassz otthon!Hasonló érdeklődésű emberekkel könnyebben megtalálnád a közös hangot!

2012. febr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? és lány vagy fiú?
2012. febr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sosem fogsz teljessen megváltozni, de nem is kell, keress olyanokat akiket ez nem zavar, olyan barátokat akiknek így is jó vagy :) 17F
2012. febr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Mintha csak a pár évvel ezelőtti énemet hallanám/olvasnám....engem egy ember (a legjobb barátnőm) kapott fel. Nagyon nagy hatással volt rám és a mostani énem kb olyan, mint amilyen lenni akarsz. Pár dolgot megtanultam és ezek talán neked is használnának.

1. Keress az érdeklődési körödhöz megfelelő tevékenységeket. Biztos vagyok benne, hogy téged is foglalkoztat vmi. Ha éppen a pingvineket imádod, akkor is találsz fórumokat, találkozókat, ahol mások is szeretik őket =D

2. "Mi lett volna ha...." Ennek SOHA (!!!!) nem szabad előfordulnia! Ha tetszik vki, akkor ne félj felhívni, vagy ráírni. Ne hagyd, hogy bármi is visszatartson a célod megvalósításától.

3. Ne félj az új dolgoktól. Az újban mindig megvan a jó.

4. Ezt nézd meg és használd: http://www.youtube.com/watch?v=N1S2bGh9hGc

5. Ha vki olyannal beszélgetsz, akit akkor látsz életedben először egyszerűen csak kérdezd. Ha mondd vmi olyat, amihez van egy jó sztorid, vagy más véleményen vagy, akkor nyugodtan mondd el.

Ha esetleg szükséged van egy szárnysegédre, akkor írj privátban ;)

2012. aug. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1., Ne stresszelj, értelmetlen! Ez még nem oldott meg semmit!

2., Ne érdekeljen mások véleménye. Az ő bajuk, ha valami nem tetszik nekik veled kapcsolatban.

3., Értelmetlen a múlton rágódni, már úgysem változtathatsz rajta!

4., Annyi dolog van az életben, ami jó. A rossz dolgok helyett a jó dolgokra is koncentrálhatnánk, nem?

5., Nem érdemes túl komolyan venni az éltet, egyszer úgyis vége lesz mindennek, nem tart örökké.

6., Annyi minden van az életben, hogy bele lehetne őrülni, ezért inkább magadra figyelj, mert az egy biztos pont!

7., Rengeteg lehetőség van az életben, merj élni! Próbálj ki újat!

8., Vedd lazán a dolgokat! Nekem sokszor bevált, ha azt mondtam: Tök mindegy! :)

9., Nem kell félni a változásoktól, sem a kudarctól, hisz semmi sem állandó.

10., Ne ragaszkodj tárgyakhoz, vagy épp rossz gondolatokhoz!

11., Lazíts!

2018. jún. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!