Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kérem, segítsen valaki! Mi...

Kérem, segítsen valaki! Mi történik velem?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy rossz korba születtem. Nekem nem ez a kor az "otthonom", hanem körülbelül az 1100-as évek.

Valahogy,(például) ha egy régi építmény mellett haladok el, elfog egy sírógörcs-szerű érzés, mely kissé pánikkal keveredik, de ugyanakkor, társul hozzá egy felemelő, magasztos "érzésáradat" is. Vagy, ha látok egy történelmi filmet, mely az 1100-as évek Európájával kapcsolatos, szintén elfog ez az érzés. Viszont, gyakran ezek sem kellenek ahhoz, hogy átéljem ezeket a dolgokat..., néha elég csak egy kósza gondolat, és kezdődik... szinte kettégörnyedve a sírástól, kezemet imádkozva tartva nézek az ég felé, közben a lelkem majd kiugrik a testemből, hogy visszaszálljon HAZA... :_( Eszembe jutnak közben az akkor élt emberek, akik szellemei szinte ott lebegnek körülöttem, és a "Régi korok hívó szellemét" küldik felém,... szinte átjárnak... Néha bevillannak gondolatok az általuk alkotott, ma is létező tárgyakról (katedrálisokról főleg), melyek még fokozzák az érzelmeket... Olyan érzelemáradat uralkodik el rajtam, hogy majd' szétrobbanok... Meg, ha sétálok valahol, gyakran átvesz egy olyan érzés, mintha én egy középkori ember lennék, aki "sugárzó" jellemével, kissé hosszú hajával, büszkén megy egy (pl.) vár felé...

Gyakran, ha hallok egy olyan zenét, melyben régi idők hangszerei vannak (főleg fúvósok, fafúvósok, vagy orgona), akkor elönt megint az a különös "érzelemkitörés".

Nagyon érdekel viszont a kelta kultúra is a kereszténységen kívül.

Egyébként, alapjába véve is nagyon érzelmes típus vagyok, mindenbe szinte beleélem magam (de főleg zenékbe), és valahogy zavaróan hatnak a modern kor dolgai (itt gondolok a modern zenére, öltözködésre, tárgyakra, városokra, "fiatalos" jellemre... bár például azért szívesen használom a netet, és ugye zenét is nagy kedvvel hallgatok /főleg Eluveitie, Ludovico Einaudi vagy Trevor Morris/......)

Főként a "megértés" miatt kérek segítséget, mert rám ez az "egész" nem csak negatívan (sőt...) hat.

18(lassan 19)/F


2012. febr. 17. 01:30
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:

étoile et lune


Azért használtam az akasztásnál a "legfeljebb" szót, mert tudom, hogy nagy lenne a kockázata, hogy nem sikerülne.

Nem játszok semmilyen játékot sem, mindig is utáltam játszani. :)

2012. febr. 17. 02:41
 12/52 étoile et lune ***** válasza:
46%

Na de az olvasást nem tagadod?:P Beszippantott mondjuk A katedrális c. könyv..:)

Mindegy, keress a nőcit, aki visszarángat a jelenbe, és ezt az életet is egyből szépnek fogod látni.

2012. febr. 17. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:
A katedrális a kedvenc könyvem és sorozatom. :)
2012. febr. 17. 02:50
 14/52 A kérdező kommentje:
Egyébként így is meglátom az élet szépségeit, szeretek fotózni, kirándulni, mindenem a természet.
2012. febr. 17. 02:58
 15/52 étoile et lune ***** válasza:
46%
Na, hogy ráéreztem, büszke vagyok magamra..:)
2012. febr. 17. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:
Igen, de ettől még nem változik a helyzet. :)
2012. febr. 17. 03:04
 17/52 étoile et lune ***** válasza:
24%
Majd idővel megváltozik, csak akarnod kell. Nem lehet, hogy még egy kicsit élvezed is, hogy így érzel a középkor iránt? Mert lehet, hogy ez ,,különccé" tesz, de ha lelsz abban vigaszt, hogy legalább a sóvárgással van közös a középkorhoz, akkor nem fogsz ,,kigyógyulni" a ,,rajongásodból." (Bocs, idézőjeles hangulatban vagyok, úgy tűnik.)
2012. febr. 17. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:
Azért tettem még a kérdés szövegében lévő, utolsó teljes mondatomhoz a zárójeles részbe a "sőt"-öt. :)
2012. febr. 17. 03:09
 19/52 étoile et lune ***** válasza:
0%

Ilyenkor elvárod, hogy emlékezzek az utolsó mondatodra is?

Ha pozitívan is hat rád a dolog (hogyan?), akkor nem értem, mi a gond. Nekem is vannak szenvedélyeim, amikkel így vagyok, például az írás, büszkeség tölt el, ha valamit végre kipréselek magamból, aztán meg szenvedek, hogy nem jön az ihlet. Na meg a csokievés is ilyen. Egyből vigyorgok, ha ehetek, viszont túlzásba se lehet vinni, mert egyből meglátszik a bőrön, szóval... Neked persze kicsit egyedi a dolgod, na de valamilyen szinten minden ember vergődik a dolgaiban (szóismétlés, igen). Na de most megyek aludni, kisült a szemem, jó éjszakát.

2012. febr. 17. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:

Nem az, hogy elvárom, de csak egyfajta válaszként adtam. Én is szeretem a csokit. :)

Jó éjszakát!

2012. febr. 17. 03:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!