Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kérem, segítsen valaki! Mi...

Kérem, segítsen valaki! Mi történik velem?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy rossz korba születtem. Nekem nem ez a kor az "otthonom", hanem körülbelül az 1100-as évek.

Valahogy,(például) ha egy régi építmény mellett haladok el, elfog egy sírógörcs-szerű érzés, mely kissé pánikkal keveredik, de ugyanakkor, társul hozzá egy felemelő, magasztos "érzésáradat" is. Vagy, ha látok egy történelmi filmet, mely az 1100-as évek Európájával kapcsolatos, szintén elfog ez az érzés. Viszont, gyakran ezek sem kellenek ahhoz, hogy átéljem ezeket a dolgokat..., néha elég csak egy kósza gondolat, és kezdődik... szinte kettégörnyedve a sírástól, kezemet imádkozva tartva nézek az ég felé, közben a lelkem majd kiugrik a testemből, hogy visszaszálljon HAZA... :_( Eszembe jutnak közben az akkor élt emberek, akik szellemei szinte ott lebegnek körülöttem, és a "Régi korok hívó szellemét" küldik felém,... szinte átjárnak... Néha bevillannak gondolatok az általuk alkotott, ma is létező tárgyakról (katedrálisokról főleg), melyek még fokozzák az érzelmeket... Olyan érzelemáradat uralkodik el rajtam, hogy majd' szétrobbanok... Meg, ha sétálok valahol, gyakran átvesz egy olyan érzés, mintha én egy középkori ember lennék, aki "sugárzó" jellemével, kissé hosszú hajával, büszkén megy egy (pl.) vár felé...

Gyakran, ha hallok egy olyan zenét, melyben régi idők hangszerei vannak (főleg fúvósok, fafúvósok, vagy orgona), akkor elönt megint az a különös "érzelemkitörés".

Nagyon érdekel viszont a kelta kultúra is a kereszténységen kívül.

Egyébként, alapjába véve is nagyon érzelmes típus vagyok, mindenbe szinte beleélem magam (de főleg zenékbe), és valahogy zavaróan hatnak a modern kor dolgai (itt gondolok a modern zenére, öltözködésre, tárgyakra, városokra, "fiatalos" jellemre... bár például azért szívesen használom a netet, és ugye zenét is nagy kedvvel hallgatok /főleg Eluveitie, Ludovico Einaudi vagy Trevor Morris/......)

Főként a "megértés" miatt kérek segítséget, mert rám ez az "egész" nem csak negatívan (sőt...) hat.

18(lassan 19)/F


2012. febr. 17. 01:30
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:

Az Eluveitie a KEDVENCEM. :)

Afelé, hogy szebbé tegyem az életemet, már megtettem a szükséges lépéseket, de hamar rájöttem, hogy ez nem az enyém. Valami gond lehetett a lelkemmel születésem előtt, mert véletlenül ide születtem.

Beszélgethetünk...

2012. febr. 17. 14:30
 32/52 anonim ***** válasza:
76%

Én azt javasolnám, hogy hipnoterapeutához menj, ne pszichológushoz. Ő "visszarepít" az előző életedbe. Sok ember problémái a múltban gyökereznek, csak nem tudják.

Egy próbát megér, és látom, te is hiszel a reinkarnációban.

2012. febr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:

Hm, érdekes tanács...

Jó lenne megpróbálnom, köszönöm.

2012. febr. 17. 16:56
 34/52 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a helyzet velem is csak én ugy érzem hogy a 70es 80 as évekbe kellet volna születnem
2012. febr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:
Azóta változott ez az érzés..., viszont még mindig megvan, "alacsonyabb szinten".
2012. ápr. 15. 17:19
 36/52 anonim ***** válasza:
94%
Kemény. Előző életedben valószínűleg abban az időkben éltél
2012. ápr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 J.E.S.U.S. válasza:
0%
Te beteg vagy menj el orvoshoz o.o
2012. máj. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:

Azóta (mint korábban is írtam), megváltozott a középkorral kapcsolatos "vélekedésem", most már csak egyszerűen szeretem, de nem tör rám az az érzésáradat, amit írtam.

Viszont néha a régi időkkel kapcsolatban (most leginkább a keltákra és az ősmagyarokra gondolok, illetve arra a korra) továbbra is elfog "az említett érzés", de valahogy messze nem olyan mértékben, mint régebben.

2012. jún. 20. 09:40
 39/52 anonim ***** válasza:
36%

Szia. Egy választ sem olvastam, tehát ha más is írta, bocs.


Neked nagyon ajánlatos lenne egy ún családállítás nevű eseményen részt venned!!! Komolyan mondom.


Ide másolok valamit a wikipédiáról:

"A mezőszemléletű megközelítés szerint, a családfelállítás egy adott család „szellemi mezejében” történő rendeződés. A mezőbe tartozik a terápiát kérő személy, az ősei, a korábbi és a jelenlegi kapcsolatrendszerei. A szellemi mező egy morfogenetikus energiamező – a forma keletkezésének mezeje. Az elnevezés azon a megfigyelésen alapul, hogy ha valami megtörtént, akkor időközönként újra és újra megismétli önmagát, mígnem formává alakul. Amikor az egyén cselekvés előtt áll, a mező emlékezik és megismételhet egy korábbi cselekvést. Ezért fordulhat elő, hogy egy családban generációról generációra ugyanazok a sorsok ismétlődnek, mert a családi mező emlékezete ugyanazokat hívja elő. Bert Hellinger megfigyelte, hogy ha ezt a mezőt kívülről egy új szellemi behatás éri – egy új szellemi mozgást állítunk be – akkor ez az ismétlődés megáll és az egyén képes lesz egy új életszakaszt kezdeni. A gyógyulás azzal kezdődik, ha a múltat – az ismétlődésekkel együtt – tisztelettel elfogadja, nyitottá válik a jövő felé, és vállalja a pillanat kockázatát. Amikor az egyén felismeri a valóságot, azt, ami van, és nem annak bűvöletében él, hogy a valóságnak milyennek kellene lenni, akkor ez az a pillanat, amikor az új szellemi mozgás beállítható gyógyító mondatokkal. A mondatok szeretettel teljesek, elfogadóak és a mélyben hatnak.

Bert Hellinger megfigyelése, hogy „létezik egy mélység, amelyben minden összefolyik. Ez a mélység kívül esik az idő határain. Az életet olyan, mint egy piramis. Fenn, az egészen kicsi kis csúcson zajlik minden, amit haladásnak, történelemnek nevezünk. Lenn, a mélységben a jövő és a múlt összemosódik. Ott csak tér van, idő nincs. Néha előáll olyan helyzet, melynek során kapcsolatba kerülünk ezzel a mélységgel. Ilyenkor valamilyen rejtett rendszert ismerünk fel benne és lelkünk valami nagyobb méretű irányába képes elmozdulni.”"


Szerintem a felmenőid között valakivel valami nagyon fontos dolog történhetett az általad inkriminált - történelmi - korban. Ez mintegy lenyomatot hagyott a családodon, amit örökítetek "apáról-fiúra" nemzedékről nemzedékre. Kinél erősebben jön elő, kinél gyengébben. Én a te esetedben így látom. Érdemes lenne utána nézned vagy részt venni egy ilyenen. Magad is megdöbbennél, hogy mik derülnének ki.

2012. jún. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 A kérdező kommentje:

10:19


Köszönöm a hasznos válaszod!


----------

Érdekes dolgok ezek, viszont nem hiszem, hogy ily módon köze lenne a családomhoz, de részben el is kell ezt fogadnom, mert nem tudhatom.

----------

Az 1100-as évek nagyon régen voltak, a Krisztus körüli időkről nem is beszélve. Valahogy nagyon érdekesnek találnám, ha olyan távolról "öröklődne" a családomban ez a "tényező", szinte hihetetlennek tartom. Legfeljebb azt tartom elképzelhetőnek, hogy előző életemben akkoriban éltem, és történt abban az időben valami nagy esemény, mely kihat a mostani létemre.

----------

Ajánlanám, hogy olvasd végig a kommentjeimet (a legfontosabb az utóbbi néhány), vagy akár másokét is, mert azokból sokat megtudhatsz a mostani állapotomról.

2012. jún. 20. 12:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!