Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kérem, segítsen valaki! Mi...

Kérem, segítsen valaki! Mi történik velem?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy rossz korba születtem. Nekem nem ez a kor az "otthonom", hanem körülbelül az 1100-as évek.

Valahogy,(például) ha egy régi építmény mellett haladok el, elfog egy sírógörcs-szerű érzés, mely kissé pánikkal keveredik, de ugyanakkor, társul hozzá egy felemelő, magasztos "érzésáradat" is. Vagy, ha látok egy történelmi filmet, mely az 1100-as évek Európájával kapcsolatos, szintén elfog ez az érzés. Viszont, gyakran ezek sem kellenek ahhoz, hogy átéljem ezeket a dolgokat..., néha elég csak egy kósza gondolat, és kezdődik... szinte kettégörnyedve a sírástól, kezemet imádkozva tartva nézek az ég felé, közben a lelkem majd kiugrik a testemből, hogy visszaszálljon HAZA... :_( Eszembe jutnak közben az akkor élt emberek, akik szellemei szinte ott lebegnek körülöttem, és a "Régi korok hívó szellemét" küldik felém,... szinte átjárnak... Néha bevillannak gondolatok az általuk alkotott, ma is létező tárgyakról (katedrálisokról főleg), melyek még fokozzák az érzelmeket... Olyan érzelemáradat uralkodik el rajtam, hogy majd' szétrobbanok... Meg, ha sétálok valahol, gyakran átvesz egy olyan érzés, mintha én egy középkori ember lennék, aki "sugárzó" jellemével, kissé hosszú hajával, büszkén megy egy (pl.) vár felé...

Gyakran, ha hallok egy olyan zenét, melyben régi idők hangszerei vannak (főleg fúvósok, fafúvósok, vagy orgona), akkor elönt megint az a különös "érzelemkitörés".

Nagyon érdekel viszont a kelta kultúra is a kereszténységen kívül.

Egyébként, alapjába véve is nagyon érzelmes típus vagyok, mindenbe szinte beleélem magam (de főleg zenékbe), és valahogy zavaróan hatnak a modern kor dolgai (itt gondolok a modern zenére, öltözködésre, tárgyakra, városokra, "fiatalos" jellemre... bár például azért szívesen használom a netet, és ugye zenét is nagy kedvvel hallgatok /főleg Eluveitie, Ludovico Einaudi vagy Trevor Morris/......)

Főként a "megértés" miatt kérek segítséget, mert rám ez az "egész" nem csak negatívan (sőt...) hat.

18(lassan 19)/F


2012. febr. 17. 01:30
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim válasza:
10%
Te hulye vagy komolyan mondom... kicsit gondolkodjal.. ha mar ide szulettel eld az eleted ne azon tord a fejed hogy mi volt 1.000 evvel ezelott meg hogy akkor szerettel volna elni :P
2012. jún. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim válasza:
19%
ez van es kesz
2012. jún. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
19%
ezt a pszichiáterek disszociatív kóborlásnak hívják. az elméd kitalál magának egy másik életet is. úgy gondolom ez lehet a forrás.
2012. jún. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 X-atosz ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Keresed még a választ, vagy már rátaláltál? Mert én talán hozzá tudnék szólni a dologhoz, de nem szeretném fölkavarni ismét a lelki békédet...

Kommentáljak-é/izenjek-é privátban neked még ennek kapcsán?

2012. jún. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 A kérdező kommentje:

Kedves X-atosz!


Örömmel venném a segítséged! :)

Mi még nem beszéltünk, ahogy nézem az üzeneteim.

2012. jún. 20. 21:00
 46/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem hittem volna, hogy más is érez így! Mikor elolvastam a leírást, megijedtem, hogy valaki szórakozik a nevemben :D

A Blind Guardian zenéjének hatására mindig összeszorult a torkom, imádtam a romvárak tetején középkori hősnőnek képzelni magam, miközben hajamba kapott a szél :D Bőgtem, ha eszembe jutott, hogy nem mehetek "vissza". Ma már tudom, hogy ez azért volt, rabnak éreztem magam ebben a világban, túl nagynak éreztem a zsúfoltságot magam körül, a középkort pedig a szabadsággal kötöttem össze, ha még oly' mostoha körülmények uralkodtak is akkoriban. El kellett jutnom arra a szintre, hogy megbarátkozzak magammal, azzal, hogy ide születtem. A saját boldogságunk érdekében el kell fogadnunk azt az érát, amiben élünk. Mást úgysem tehetünk. Na meg, ha nagyon keressük, megtalálhatjuk a szépséget ebben is. :)

2012. jún. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:

09:55


Az lenne jó, ha el tudnám én is fogadni ezt a világot, de valahogy érzem, hogy nálam ez nem csak egyszerű "vágy a régi idők iránt", hanem több annál, valami "fontos esemény" kapcsol hozzá... azt kéne kiderítenem, hogy pontosan mi.

Én az Eluveitie-vel, és még néhány, hasonló zenével vagyok így, min Te a Blind Guardian-nal. :) A Blind Guardian-t nem ismerem.

2012. jún. 21. 11:23
 48/52 anonim ***** válasza:

Szia!

Érdeklődve olvasom a dolgaidat.

Az az igazság, ez így engem is foglalkoztat, de ki tudom magam élni, a magyar és európai jogtörténet kutatásában.

Csak egy valami: az In Extremo formációt ismered-e?

Szerintem Neked tetszene.

Linkelek párat, ha nem haragszol meg, legfeljebb nem hallgatod meg.


http://www.youtube.com/watch?v=DUmedRUnBsM

http://www.youtube.com/watch?v=-v9Dw1-rjEc

http://www.youtube.com/watch?v=T12cx4UQ1TQ&feature=related

2012. jún. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 A kérdező kommentje:

ingenuus


Köszönöm a zenéket! Egész jók!

A középkori-jellegű zenékből eddig a Corvus Corax-ot ismertem, jó banda. :)Bár biztos van még néhány együttes, amiket ismerek, de most nem ugranak be....

2012. jún. 24. 22:10
 50/52 anonim válasza:

Szerintem ezek nem vàgyak hanem emlek foszlányok..en ugy gondolom hogy te a kozep kirban èltèl nemesi csaladban.ido utazas soran kultek teged 1122 bol 2021 be torolve a memoriadat csak nem teljes torles volt"hiba"

.tèged valamien uton modon figyelnek a multbol vagyis nekik a jelenbol..mikent hogyan boldogulsz.most epp azt dokumentaljak hogy ide le irtad az erzeseidet...ez màr rossz rajuk nèzve...nyugamom!!! Hamarossan vissza fognak rendelni..el alszol egy nap de reggel màr az igazi otthonodba ebredsz es a szolgálo lánynak el fogod mesèlni hogy ojamit alomttál hogy 2022 irtak...lapis gyors autok voltak az emberek azzal utaztak..repulgeonek nevezett vasmadàrral utazott akar egyszere 300 fő...hatalmas hàzak felho karcolok voltak stb stb...a szolgalo lany ezt mind mind el fogja meselni egy inkvizitornak aki sàtànizmus vagy boszorkànysàg miatt el fog egetni a vàr közteren....en igy gondolom ezt az egeszet

2021. dec. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!