Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 17 éves vagyok és nemtudom mi...

17 éves vagyok és nemtudom mi kezdjek majd magammal ha ki kerülök a nagy világi életbe. Konkrét terveim nincsenek. :S mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Hidd el, sok ember, fiatal van hasonló helyzetben.

Próbáld meg megtalálni azt a tantárgyat, amit szeretsz és szeretetből csinálod. Most az egyetemeken a matek-fizika-kémia az, amit nagy számban támogatnak államilag, és ide bekerülni is könnyű, mert matek szakon 4000, és jogász szakon csak 250 embert támogat az állam...

Keress magadnak valami hobbit, aminek nem kell túl bonyolultnak lennie: lehet keresztrejtvény-fejtés, biciklizés, kutya, gördeszka, sportolás, vagy valamilyen más fiús dolog. :)

Barátkozz és légy nyitott, szeress mindenkit, és akkor Téged is szeretni fognak, könnyebb lesz beilleszkedned, egy adott helyre.

2012. febr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen én sem tudtam. Ráadásul tapasztalatom sem volt, hogy milyen munkák léteznek a cégeknél, mihez van tehetségem. Csak menet közben derült ki, amikor már dolgoztam egy helyen, és helyettesíteni kellett a pénzügyeseket amikor nyáron szabadságra mentek. Amikor üresedés lett, a főnök nekem ajánlotta az állást, mert ügyes voltam és számomra is kiderült, hogy ezt élvezem. Nekem kb 22-23 évesen volt.


Ezeket gondold végig:

Milyen tanuló vagy, van-e esélyed a továbbtanulásra. Ha igen, a szüleid tudják-e finanszírozni a tanulmányaidat.

Mi az, amiben jó vagy (rajz, nyelvek, barkácsolás, sport) és mivel szereted az idődet tölteni.

Pl. aki pörgős, szeret emberekkel csacsogni, nem szereti ha egy gép előtt ül egész nap, annak animátori, rendezvényszervezői stb állások valóak.

2012. febr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!