Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha nem járok bulizni és...

Ha nem járok bulizni és nincsenek barátaim, akkor "szar" az életem?

Figyelt kérdés
Hozzátenném, hogy én meg vagyok elégedve az életemmel. Nincsenek függőségeim, tanulok, sportolok. Nem vagyok egy társasági lény - ez igaz; soha nem is voltam az.
2012. febr. 7. 18:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed rossznak, akkor miért lenne az?
2012. febr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

én is ilyen vagyok, bár nem mindig vagyok megelégedve ezzel az élettel.


21L

2012. febr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

én is ilyen vagyok, és nem tudom eldönteni, hogy "szar-e" az életem vagy nem. Mert ha annak gondolom, akkor nem tudom eldönteni, hogy azért gondolom így, mert mások, a környezetem ezt érezteti velem.

Például:

távoli rokonok voltak nálunk karácsonykor, a csajszi olyan 30 éves és nem igazán ismerem, legutóbb szerintem 2 éve láttam. Én egyetemista vagyok, 3. éve. És nagyjából ez a beszélgetés zajlott le:

- És szereted az egyetemet?

- Aha.

- Van sok barátod?

- Hát nem olyan sok.

- Pasid van?

- Nincs.

- Szoktál járni bulizni?

- Áá nem, én nem vagyok az a típus.

- És kocsmázni?

- Nem.

- Nem szoktál inni?

- Nem.

- Soha?

- Soha.

- Nem is voltál még részeg?

- Hát nem.

- Inkább otthonülős típus vagy?

- Aha.

- Színházba sem szoktál járni?

- Nemigazán...


Szóval miután így kikérdezett, legszívesebben elsüllyedtem volna, mert minden egyes válasz után láttam, hogy egyre jobban leír, és egy senkinek sem tart.

Igazából én így is elégedett vagyok az életemmel, egyetlen dolog van, amire tényleg vágyom, az az, hogy legyen egy pasim...

És minél idősebb vagyok és nincs pasim, annál szerencsétlenebbnek érzem magam....


De ha nincsenek barátaid, akkor kinek kell elszámolnod az életeddel? Ki mondja, hogy szar az életed? Ha nincsenek barátaid, akkor nem kell senkinek mentegetőznöd vagy ilyesmi.

2012. febr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Velem is ez van, csak annyi kellene, hogy jövőre meglegyen az érettségim és találjak a rendes barátnőt, akkor már teljesen meglennék elégedve. 18/f
2012. febr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat. Igazából sokat olvasom ezen az oldalon, hogy aki nem "szórakozik", annak rossz, unalmas az élete. Amíg középiskolába jártam, addig az osztálytársaim kérdezgették mindig, hogy miért nem "élek". Nem bántásból csinálták, csak nem értették, hogy nekem nem az a szórakozás, ami nekik. Amúgy meg rokonok meg testvérek nálam is...

A párkapcsolat hiányáról: én is úgy voltam, hogy nagyon hiányzott egy barátnő. Aztán egyszer csak összejött, de teljesen véletlenül (ugye nem sokat tettem a dolog érdekében). Az interneten ismertük meg egymást, pont ezen az oldalon. Pár hónap után találkoztunk, összejöttünk, de nem tartott sokáig a dolog. Igazából nem is értem már, hogy miért jöttem össze vele: nem igazán illettünk össze, szerelmes se voltam igazán. Talán kíváncsiságból.

Az igazság az, hogy - talán pont azért, mert már volt "kapcsolatom - már csak egy lányt szeretnék találni, akivel leélhetem az életemet. Ez nem egy ilyen romantikus, idealista gondolat, csak én nem szeretem a változásokat, a lelki, érzelmi bizonytalanságot, szóval nekem mindenképpen ez lenne a legjobb.

A sors iróniája, hogy most ősszel az egyetemen találtam egy egy lányt, akivel el tudtam volna képzelni a dolgot, de ő már kapcsolatban volt. Mindenesetre kiléptem arról az egyetemről (egyéb okok miatt), és most fogok újra felvételezni. 100 finanszírozott hely közül kell majd egyet megszereznem, így jelenleg maximálisan lefoglal a tanulás, ami amúgy elég jó dolog. Na mindegy.

Az új egyetemen majd lehet, hogy találok valakit, de igazából ez már nem annyira központi kérdés ez nálam, és az is igaz, hogy ha szerelmes lennék (még soha nem voltam), akkor az talán hátráltatna is a tanulmányaimban, pedig a tervem eléréséhez nagyon fontos a (majdnem) 100%-os teljesítmény.

Ez egy kicsit hosszú lett, bocsi.

2012. febr. 7. 22:04
 6/12 anonim ***** válasza:

nem baj, érdekes volt.

szerintem ha nem érzed szarnak az életedet, akkor nem az. és előbb-utóbb biztos találsz egy lányt, akit szeretni tudsz, az biztos, hogy sok lány szeretne ilyen fiút magának, mint amilyen te vagy, ezt így látatlanban is megmondom... Intelligens, szorgalmas, kitartó, szerény, sportos stb.


Csak egyet nem értek: hogy tudtál ezen az oldalon keresztül barátnőt szerezni?

Mármint oké, én is kapok néha hasznos válaszokat, és tudom, hogy megfordulnak itt értelmes emberek is, de én biztos, hogy nem bíznék ebben az oldalban, és elég furán érezném magam, ha ezen keresztül ismerkednék meg valakivel.

Szóval ez hogy történt?

2012. febr. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az elismerő szavakat.


Teljesen véletlenül történt a dolog. Ő feltett egy kérdést, én meg válaszoltam. Visszakérdezett, arra is reagáltam, és így elkezdtünk beszélgetni. Először itt, aztán msn-en - természetesen csak barátként. Ez több hónapon át tartott, először csak interneten, aztán telefonon, webkamerán is. Megkedveltük egymást, találkoztunk, aztán összejöttünk. Nem voltam szerelmes, de azt hittem, hogy majd az leszek, és addig nem is akartam semmi komolyat; nem tartottam volna fairnek.

Mindenesetre ez nem történt meg, szóval inkább szakítottam. De amúgy én is elég furán éreztem magam a dolog miatt, főleg, hogy soha nem voltam híve az internetes ismerkedésnek.

2012. febr. 8. 16:02
 8/12 anonim ***** válasza:
ja értem. köszi a választ
2012. febr. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy ideig - jó sokáig (3-4év) - én is jól megvoltam a kis világomban egyedül. Tanultam, a szabadidőmet meg kitöltöttem valami hobbival (sétáltam, olvastam...). Azt hittem, jó ez így, de már tudom, hogy barátok, emberek nélkül, akikkel beszélgethetsz, akikkel véleményt cserélhetsz, akiknek a kedvéért szépen felöltözöl és kimozdulsz otthonról, akikkel együtt közös élményeket szerzel nem teljes az élet. Ha belegondolsz, te is tudod, hogy jobb érzés lenne, ha lennének barátaid. Nem túl jó így élni.
2012. febr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja, és a 3. válaszoló által írt párbeszéd tényleg tipikus. ,,És hova jártok szórakozni?" - Járunk? (max én egyedül beülök moziba)

Emlékszem, mikor egyetemen elkezdődött a 3. tanév (már nem voltam új), mindenki össze-vissza ,,élvezkedett" a rég nem látott ismerőseivel, barátaival, mindenkinek fülig ért a szája, mentek kocsmába meg minden, én meg senkivel egy szót sem tudtam váltani, max. köszöntem egy-két ismerősömnek, akik már jól elvoltak egymással, aztán hazamentem. Szörnyű érzés volt.

2012. febr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!