Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy győzzem le a fogorvostól...

Hogy győzzem le a fogorvostól való félelmemet? Ráadásul holnap mennem kell. Félek nagyon főleg a szuritól.19/L

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A szuri nem lesz kellemes, viszont utána nem érzel az egészből semmit. Inkább egy pár másodpercnyi fájdalom. Én a kezemet szoktam szorongatni...
2012. febr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nem tom régen jobban féltem töle most már nem annyira. igyekszem nem belegondolni mit fog csinálni és a szuri a legkevesebb. nálam az a baj hogy akkor is fáj a furás ha szurit kapok. már mindenem érzéketlen de azt akkor is érzem. a szuri egy pillanat de a furás a hosszu...

a szuriban igazábol a szurás nem is fáj,mert lidokainoz, csak az a szer feszit.de hamar megvan. viszont nem nézek a türe mikor elöveszi az segit.igyekszem kikapcsolni az agyam,probálok nem számitani rá és akkor okés.

2012. febr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Gondolj arra, hogy ő csak segíteni próbál,hogy ne legyenek maradandó sérülések/panaszok. Tudod mit!? Ne is gondolj rá.. Válassz ki egy témát amin úgy mond 'elgondolkozhatsz'.. Észre sem veszed és pikk-pakk vége lesz! :)
2012. febr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A fogorvostól való félelem, csak egy rendes, kedves, emberszerető, nyugalmas fogorvossal győzhető le. Ezt tapasztalatból mondom. Olyan mogorva fogorvosom volt, hogy mindig gyomorgörccsel mentem hozzá. Most, kb. két éve, egy rendes (igaz, hogy magán) fogdoki nőhöz járok, akihez szeretek menni.


Ez agyban dől el: el kell határoznod, hogy nem fogsz félni. Esetleg kísérjen el az egyik barátnőd, anyukád, tesód, valaki, aki bemegy veled, és ott áll a fogorvosi szék mellett. Vagy vigyél magaddal valami kis kézbe illő plüsst, amit a kezelés alatt tudsz szorongatni. Vagy tereld el majd a gondolataidat kezelés alatt: matekozz, énekelj magadban, mondj verseket, tervezz házat, ugrókötelezz és számold az ugrásokat - persze ezt mind gondolatban. És ne félj, utána csak Neked lesz jobb! :)

2012. febr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jujj, nem kellemes a fogorvos, de hamar túl leszel rajt : ) Nagylevegő, ezen mindenki túl megy az életében legalább 1-szer. Akihez én járok fogorvoshoz (egyszer voltam nála) úgy adta be az érzéstelenítőt, hogy alig érztem.
2012. febr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a karfát szoktam szorítani, teljes erőből... piszkosul félek a fogorvosoktól.

Viszont egy jó emlékem van, pedig foghúzás volt. Gyönyörű szemei voltak a fogorvosnak, és mivel ő a számban turkált, teljesen legálisan nézhettem. :D És közben magyarázott, lépésről lépésre mindent... hogy mit csinál, mit fogok érezni stb. Az jó volt. :)

Ha kell még majd fogamat húzni, csakis hozzá megyek. :D

2012. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nekem is volt már olyan doki aki 3szurit adott és nem fájt annyira mint a körzetim aki csak 1et de az aztán belém nyomta :/ nem hiszitek el most is sírok, egyszerűen rettegek.

Mondjuk magam sem tudom mit fog velem csinálni, mert csak egy hólyag van a szájpadlásomon, na meg be van gyulladva egy kis helyen,szerintetek????

2012. febr. 19. 20:38
 8/12 anonim ***** válasza:

Ismerős érzés... Én folyton elájulok az injekcióktól (oltásokon és vérvételeken), ráadásul a fogorvos a halálom.

Életemben összesen 4x voltam (most a nyáron) - leszámítva az iskolai szűréseket.

Nekem az segített, hogy nem adott egyszer sem érzéstelenítőt. Fúrt, tömött, és annyira végülis nem is fájt (kivéve a rágófogamnál...), bár azért éreztem...

Ne egyedül menj. Ha van Lidocain kenőcsöd, akkor esetleg azzal kend be az ínyed, mielőtt beadná a doktor a szurit. Az totál lezsibbasztja az ínyedet, így nem fogod érezni a szurit... Én vettem magamnak, de én sajnos nem a fájdalomtól félek, hanem a tűtől...

Kitartást, aztán majd írd ám meg, mi volt!

20/l

2012. febr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy minél jobban rástresszelsz, annál jobban fog fájni... valami figyelemelterelés nem lenne most jobb?
2012. febr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is nagyon félek a fogorvostól, de arra gondolok, hogy mennyivel jobban járok, ha időben elmegyek, mint ha valami nagyon komoly beavatkozáson kéne átesnem.
2012. febr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!