Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgoztátok fel?...

Hogyan dolgoztátok fel? Hogyan győzzem le a félelmemet?

Figyelt kérdés
Ma lesz a nagymamám temetése,persze előbb elmegyek de mégis félek őt meglátni a koporsóban!Nem bírom az ilyen eseteket feldolgozni,utoljára 10 éve láttam halottat,egy barátomat,a mai napig csak az a kép jár a fejembe:( Segítsetek,hogy hogyan gyűrjem le magamban ezt?(28éves vagyok,nem tini már...)
2011. okt. 6. 11:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem muszáj, akkor ne nézd meg. Én sem néztem meg a nagypapámat, hiába mondták, hogy csak olyan mintha aludna. Nem voltam képes rá. Őrizd meg az emlékét úgy, ahogy emlékszel rá. Nem hinném, hogy bárki szemrehányást tenne mert nem akarod megnézni. Őszinte részvétem!
2011. okt. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod, nem kell megnézni, szerintem eleve jobb, ha úgy emlékszel rá, amilyen életében volt. Senkinek semmi köze hozzá, ha neked erre nincs eröd - ne foglalkozz mások véleményével.

Részvétem.

2011. okt. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 zkriszti3 ***** válasza:
100%
25 éves voltam mikor meghalt a nagymamám.Nekem látnom kellett,ahhoz,hogy elengedjem,megsirathassam.A feldolgozás nehezebb.Azért fogadtam el a halálát,mert teljes életet élt.Nálam csak ez segített.
2011. okt. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj megnézned.Állj valahol távolabb.Így részt veszel a temetésén, de nem látod.
2011. okt. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%
Ezek szerint van egy ilyen társadalmi elvárás, hogy meg kell nézni a halottakat? Mert mintha ez ellen tiltakoznátok, de létezik ez egyáltalán?
2011. okt. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szokták mondani "Az idő minden sebet begyógyít"

És ez igaz is.Más "gyógyszer" nincs erre....

Én eddig csak Édesanyámat láttam halottként a kórházi ágyon:( Soha nem felejtem el az utolsó perceket!Nekem kellett 1-1,5 év mire helyrerázódtam.Szóval erre nem lehet felkészülni,még ha nem is éri az embert váratlanul.

2011. okt. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Kitartást, erre csak azt tudom mondani. Nagymamám utolsó napján kórházban volt, nagyon-nagyon rossz állapotban, bélelzáródás, nem ihatott, de 40 fok volt kint, könyörgött a vízért. Vizezett gézlappal törölgettem a száját, mint egy kisgyerek kapta el és szívta belőle a vizet. Soha az életben nem fogom elfelejteni ezt a pillatatot és azokat a szemeket, most is elszorult a torkom, pedig 6 éve már. Én akkor voltam 19, életem legborzalmasabb napja volt, én láttam őt utoljára élve. A temetésen megnéztem, de mondtam, hogy ez nem ő. Mamám igazi hajlott hátú, fekete népviseletes, kendős, mesebeli nénike volt. A koporsóban teljesen kiegyenesedett háttal rá se lehetett ismerni. A kórházi délutánt, ahogy könyörög vízért, kb. fél év után sikerült feldolgoznom: addig minden éjszaka (szó szerint!!!) azzal álmodtam, hogy vízért könyörög és kérdezi, hogy miért engedtem meghalni.
2011. okt. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne nézd meg, én senkit se nézek meg. Van akinek pont az kell, hogy el tudjon búcsúzni, van akiben csak negatív élményt okoz. Úgy tűnik te az utóbbi vagy. Nem kötelez senki sem, hogy megnézd és nem is fognak rosszat gondolni. Emiatt ne aggódj
2011. okt. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne nézd meg

Emlékezz rá úgy ahogy utoljára láttad

2011. okt. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne nézd meg. Emlékezz rá úgy, ahogyan Te szeretnél! Senki nem kényszeríthet semmire, a halált mindenki máshogy tudja feldolgozni.
2011. okt. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!