Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Amikor csengetnek állandóan...

Amikor csengetnek állandóan furcsa érzésem van. Ez vezethető vissza a gyerekkorban ért traumához is?

Figyelt kérdés

Állandóan amikor csengetnek nem merem kinyitni az ajtót, mert olyan érzésem van, hogy rendőr az, vagy valaki olyan aki miután kinyitottam az ajtót rám támad, és megöl. Még csak az ajtó közelébe se merek menni, csak a szobámban ülve várom remegő kézzel, hogy elmenjen és ne csöngessen tovább. Múltkor az egyik szomszédnak nem nyitottam ajtót szintén emiatt a probléma miatt, és már dörömbölt az ajtón, hogy tudja, hogy itthon vagyok és nyissam ki, én pedig lekuporodtam a földre és sírógörcsöt kaptam, és addig nem nyugodtam meg míg nem ment el. Általában amikor közlekedek ki-be elmegyek valahová nincsen semmilyen rossz érzésem se, és akkor se ha van valaki itthon amikor csengetnek és nekem kell ajtót nyitnom. Ez az érzés csak akkor jön elő, ha egyedül vagyok és akkor csengetnek. Nem volt tökéletesen zűrös a gyerekkorom. A tesóm 18 éves kora óta ki-be járkált a börtönből fél évnél többet egyszerre még nem töltött kinn. Kb amikor én 8 éves voltam, üzletelt arabokkal is, akik egy csomószor megfenyegettek, hogy szedjem ki a tesómból a pénzt különben még a végén bajom eshet. És általában a rendőrök is a mi lakásunkból vitték el bilincsbe verve. Az arabok is, és a rendőrök is csengetéssel jöttek ugye, és általában volt rá példa amikor egyedül voltam itthon nem egyszer. Szóval ez a dolog vezethető vissza a gyerekkoromra? Mit csináljak, hogy ne legyen ilyen érzésem, és ne féljek kinyitni az ajtót, vagy legalább a közelébe menni, hogy megnézzem, hogy ki van az ajtó mögött? Félek, hogy ha elköltözök saját lakásba, akkor is bennem lesz ez a félelem, és félek, hogy az egész életemet végig fogja kísérni. Mit csináljak? :S (A pszichológust ne is ajánljátok, nem megyek oda :((( )


18/L


2012. febr. 24. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

"(A pszichológust ne is ajánljátok, nem megyek oda :((( ) "


Ha az EGYETLEN megoldást eleve kizárod, akkor mit vársz?


Ez az állapot egyre rosszabb lesz, idövel sehová nem fogsz tudnu kimenni a lakásból, senkit nem fogsz tudni beengedni és szép lassan megörülsz, elkezdesz örjöngeni, kihivják a mentöt meg a rendörséget és elvisznek a zárt osztályra. Ha ez tetszik neked mint jövö, akkor rendben, ha nem, akkor nincs más, mint elmenni pszichológushoz, aki tud rajtad segiteni.

2012. febr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De a pszichológusok nem segítenek. Vagy 5-6nál jártam már, és mindegyik csak a pénzt vitte el, és semmit nem segített, mert egy csomó vizsgálat után is csak arról dumált nekem, hogy próbáljam kizárni a rossz energiákat, meg hogy próbáljak a jövőmre koncentrálni, és ne nézzek vissza a múltba, és ezek egyáltalán nem segítettek, csak rosszabb lesz...
2012. febr. 24. 22:55
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy a gyerekkori traumához vezethető vissza a dolog. A félelmet leküzdeni nehéz, de nem lehetetlen, csak nagy akaraterő kell a leküzdéséhez. Ha legközelebb ilyen helyzetbe kerülsz, nézz szembe a félelmeddel. Kis lépésekben meg tudod tenni. Eleinte csak szokj hozzá a csengő hangjához, nyugtasd meg magad, hogy nincs semmi baj, hogy csak a szomszéd vagy a postás az. Ezt kell bebeszélned magadnak. Aztán legközelebb menj oda az ajtóhoz, de ne nyisd ki, csak menj oda. Aztán ha már ezt is leküzdötted, nyiss ajtót. Szép lassan, de menni fog, nem kell elsietni. A legjobb az lenne, ha egy ismerőssel, baráttal megbeszélnéd, hogy csengessen be néha hozzád. Ajánlom még figyelmedbe a relaxációs gyakorlatokat, amik enyhítik a szorongásodat. Csak úgy tudod ezt a félelmet leküzdeni, ha szembe nézel vele és rájössz, hogy teljesen alaptalan a félelmed.
2012. febr. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

én sem nyitok ajtót senkinek, az ok egyszerű: nincs az ajtón kémlelő, így nem tudhatom, hogy ki akar bejönni.

hozzám csak azok jöhetnek, akik előre közlik telefonon, vagy én hívtam meg őket.

max ha a barátom itthon van, akkor nyitom ki, mellette nem félek, elég szép szál legény :)

2012. febr. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Vidéken nőttem fel, csengő nélküli volt a házunk, jelenleg pedig,ha a párom lakásában egyedül vagyok,és csenget valaki,nem nyitom ki. Szó szerint megijedek a csengőtől. Neki van kulcsa be tud jönni, bár az meg még megnyugtatóbb,ha a kulcs is a zárban van. Pedig nem ért gyerekkori trauma.
2012. febr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Pedig ez az összekapcsolódás a csengő és a rossz dolgok között a lelkedben van, az ilyesmivel meg a pszichológusok figlalkoznak.,...


Esetleg megpróbálhatod a kineziológust, talán ki tudja oldani.

2012. febr. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

"Csengőfrász" -- hallottál róla? Az 50-es években az ÁVÓsok éjjel jöttek, felcsengették az ártatlan embereket, és vagy elvitték megkínozni, vagy hoztak egy papírt, hogy 24 órájuk van elhagyni a lakásukat, és beszállni a vonatba... ez a kitelepítés volt...


Azt hiszem, most valamit átélhetsz abból, amit őseink anno átéltek....

2012. febr. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Látom, más is van így. Nekem egyszerűen megtiltották, hogy kinyissam az ajtót, ha egyedül vagyok otthon. Ha csengettek, lehalkítottam a tv-t, és csendben maradtam egy fél órán át. A mai napig megijedek, ha csengetnek az ajtón, vagy kaputelefonon, és bár kinyitom, előttem majd kiugrik a szívem. Na, ennyit tesz a szülők által a gyerekbe nevelt félelem.
2012. febr. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy pánik reakció. Rögződött benned gyermekkorodból. A félelem természetes, túlélési reakció, de a te félelmed teljesen alaptalan, mert valójában nem vagy vészhelyzetben, csak azt hiszed. Itt mást nem tehetsz, minthogy szembe nézel vele és belátod, hogy nincs okod félni. Én anno agorafóbiás voltam, nem mertem kimenni az utcára. De rájöttem, hogy nincs is mitől félnem. Erőt és bátorságot vettem magamon és kimentem. Nagyon nehéz volt, de miután észrevettem, hogy nem történt velem semmi baj és nem is olyan szörnyű, mint hittem, már a legközelebbi kimenetel sokkal könnyebben ment. Apró lépésekben le lehet ezt küzdeni. Pszichológus jobb, lenne, de ha nem akarsz hozzá menni, megértelek. Szerintem nem jó pszichológusnál voltál. Egy barát vagy családtag segítsége sokat számít ez esetben.
2012. febr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg nagyon rossz érzés lehet. Lehet, h hülyeséget mondok, de engem ez nyugtat meg. Ha félsz, h valaki rád támad, vagy ilyesmi, egyszerűen vegyél magadhoz, pl. egy dezodort és, ha baj, csak az arcába fújsz. Mármint, lehet, h fura, dezodorral a kezedben ajtót nyitni, de gondolj arra, h ha baj lenne, meg tudod védeni magad. (mondjuk, a dezodor csak példa volt, de ennél messzebb nem nagyon mennék)
2012. febr. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!