Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Amikor csengetnek állandóan...

Amikor csengetnek állandóan furcsa érzésem van. Ez vezethető vissza a gyerekkorban ért traumához is?

Figyelt kérdés

Állandóan amikor csengetnek nem merem kinyitni az ajtót, mert olyan érzésem van, hogy rendőr az, vagy valaki olyan aki miután kinyitottam az ajtót rám támad, és megöl. Még csak az ajtó közelébe se merek menni, csak a szobámban ülve várom remegő kézzel, hogy elmenjen és ne csöngessen tovább. Múltkor az egyik szomszédnak nem nyitottam ajtót szintén emiatt a probléma miatt, és már dörömbölt az ajtón, hogy tudja, hogy itthon vagyok és nyissam ki, én pedig lekuporodtam a földre és sírógörcsöt kaptam, és addig nem nyugodtam meg míg nem ment el. Általában amikor közlekedek ki-be elmegyek valahová nincsen semmilyen rossz érzésem se, és akkor se ha van valaki itthon amikor csengetnek és nekem kell ajtót nyitnom. Ez az érzés csak akkor jön elő, ha egyedül vagyok és akkor csengetnek. Nem volt tökéletesen zűrös a gyerekkorom. A tesóm 18 éves kora óta ki-be járkált a börtönből fél évnél többet egyszerre még nem töltött kinn. Kb amikor én 8 éves voltam, üzletelt arabokkal is, akik egy csomószor megfenyegettek, hogy szedjem ki a tesómból a pénzt különben még a végén bajom eshet. És általában a rendőrök is a mi lakásunkból vitték el bilincsbe verve. Az arabok is, és a rendőrök is csengetéssel jöttek ugye, és általában volt rá példa amikor egyedül voltam itthon nem egyszer. Szóval ez a dolog vezethető vissza a gyerekkoromra? Mit csináljak, hogy ne legyen ilyen érzésem, és ne féljek kinyitni az ajtót, vagy legalább a közelébe menni, hogy megnézzem, hogy ki van az ajtó mögött? Félek, hogy ha elköltözök saját lakásba, akkor is bennem lesz ez a félelem, és félek, hogy az egész életemet végig fogja kísérni. Mit csináljak? :S (A pszichológust ne is ajánljátok, nem megyek oda :((( )


18/L


2012. febr. 24. 22:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
*bocsi, ha baj VAN
2012. febr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nagyon félek én is, szinte sosem nyitom ki az ajtót, pedig van ilyen kukucskáló. Akkor nyitom ki, ha a szokásos kopogásunkon kopog az anyám barátja, vagy az anyám. :D Attól és félek, hogyha kinyitom, akkor valaki meg akar támadni, és nem csak engem támadna meg, hanem pl az ugató 2 kicsi yorkimat is. :( Szóval inkább nem szokásom kinyitni az ajtót, és nem is akarok inkább leszokni erről...
2012. febr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hol laksz, kérdező? Privátban is jöhet, ha nem szeretnéd kiírni. 21/F
2012. febr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!