Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem vagyok jó beszélgető...

Nem vagyok jó beszélgető partner ismeretlenekkel. Vannak olyan beszéd témák amiket bármikor elővehetem egy kialakuló társalgás során?

Figyelt kérdés
Nagyon szépen köszönöm a válaszolkat :)
2012. márc. 14. 23:07
 1/2 anonim válasza:

Szerintem szépen apránként kell előhozni dolgokat,

nem azonnal, először ismerkedni kell, utána úgyis

jön magától minden...

2012. márc. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
98%

Néhány tipp, a körülmények szerint lehet őket variálni:


Sok ember szeret magáról beszélni, csak el kell őket indítani, az ilyet kérdezheted a múltjáról (hol született, hová járt iskolába...), arról, mit szeret (mi a hobbija, ki a kedvenc színésze, sportolója stb.)


Hatásosabb, ha valami olyanhoz tudod kötni a kérdést, amit látsz rajta vagy már tudsz róla (pl. ha különleges neve van, rá lehet kérdezni, hogy mi az eredete, ha pókhálós tetoválás van a könyökén, akkor megkérdezheted, hol ült és miért :)


Ahol vagytok, az is adhat témákat (pl. ha vendégségben, akkor honnan ismeri a vendéglátót, ha rendezvény után, akkor mi tetszett benne és mi nem, eljönne-e újra).


Ha nem beszédes az illető, akkor elmondhatsz egy történetet, ami veled esett meg. (A paradicsomléről mindig az jut eszembe, amikor egyszer...)


Kérhetsz tanácsot, pl. ha kiderül hogy valamihez ért. (Ismeretlentől persze nem a legmélyebb szívügyeidben.) Ha mondjuk autókereskedő vagy autószerelő és te vagy az ismerősöd autót akar venni, akkor lehet örvendezni, hogy végre egy szakember és megkérdezni, melyik márkáról mi a véleménye.


Nőknél úgy tűnik, mindig bejön, ha észrevesznek valamit a külsejükön, akkor is, ha ezt másik nő teszi. (Milyen kő ez a nyakadban?, Ez a zöld a természetes hajszíned, vagy festeted? :) Hapsiknál változó a hatás.


Jó témák lehetnék még: állatok (akár úgy, hogy megkérdezed, tart-e valamit, akár elmondod, hogy mennyire szereted a ...-ket és miért), filmek, nyelvek, szokások a világ különböző tájain - főleg ha tényleg jártál ott és magad is láttad.


Amiket mindenképpen javaslok kerülni ilyen helyzetben:

- Politika (kivéve pártrendezvényeken vagy tüntetésen)

- Vallás (kivéve körmeneten)

- Fóbiáid és lényed egyéb abnormális oldalai (kivéve, ha klausztrofóbiás vagy és egy liftbe invitálnak)

- Viccek (kivéve, ha végképp az égvilágon semmi más nem jut az eszedbe vagy nagyon a helyzethez illik, vagy ha a partner kezdi a viccmesélést)

- Justin Bieber (nincs kivétel)

2012. márc. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!