Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rossz úton jár az, aki álmokbó...

Rossz úton jár az, aki álmokból épít várat?

Figyelt kérdés
Sokat álmodozom és az élet egyes területeit máshogy látom, mint mások, néha én is érzem, hogy álomvilágban élek és az nem feltétlenül úgy van, ahogy az a valóságban. Vannak elérhetetlen elképzeléseim az életemről, a jövőmről, de tisztában vagyok vele, hogy tényleg azok. Már nem vagyok fiatal sem az ilyen dolgokhoz, szóval, nem tudom, hogy helyén való-e ez a dolog. Vannak akik szerint kiléphetnék belőle, mások meg azt mondják...csináljam, mert olyan dolgok ezek, amit egyébként nem érhetnék el, vagy a valóságban nem így vannak és így szépíti meg az ember őket. 22/F
2012. márc. 17. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Kellenek,hogy legyenek álmaid különben nem lenne életcélod,nem?Ha egyet elérsz,mindig újabb kell,ilyen az élet.Nekem is vannak elérhetetlen vágyaim,de nem is bánom,hogy nem teljesülnek,mert jó álmodozni,meg rájöttem,hogy sok álmomnak lenne negatív oldala,ha teljesülne.
2012. márc. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is így látom, de már az előadások alatt is gyakran elgondolkodom, vagy tanulás közben azt veszem észre, hogy már egy órája álmodozom valamiról és ez nagyon gyakori.

Egyébként teljesen átlagos pasi vagyok mindenben, sokan ki sem néznék belőlem, hogy valójában milyen vagyok...

2012. márc. 17. 00:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nagyon sok időt töltök el a saját kis belső világomban, nehezemre esik a külvilágra koncentrálni, a realitásokra, vagy ha igen, akkor sem vagyok "100%-osan jelen" szinte soha. De én úgy vagyok vele, hogy ezerszer jobb az én privát, külön bejáratú, de nekem tetsző valóságom/világképem, mint a rengeteg tekintetben romlott kinti sz.r, és semmi pénzért nem válnék meg tőle. Persze nehéz így a mindennapi élet, meg is szenvedek vele. (de nem vagyok "haragban a világgal" és amúgy realista vagyok, csak nekem is nagyon sokat jelentenek az álmaim) 22L
2012. márc. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az idézet így szól: "Rossz úton jár az, aki álmokból épít várat, ÉS KÖZBEN ELFELEJT ÉLNI."


Ergo ha nem felejtesz el élni, akkor nem:) Ha van hobbid, vannak barátaid, csinálsz magadnak programokat, vannak céljaid, akkor nincs semmi baj. Akkor van baj, ha azzal telik az életed, hogy fekszel az ágyon, és álmodozol, közben semmit nem teszel. Persze az álmok is több félék lehetnek, lehet olyan álmod, hogy hú, jövőre el szeretnék menni Párizsba, mert nagyon tetszik az a város, vagy hogy eltöltenél egy éjszakát Madonnával, ami nagy valószínűséggel nem fog megtörténni, ha fejreállsz sem. :)

2012. márc. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát azért Madonna az anyám lehetne, szóval őt kihagynám. :D

Párizs meg nem az én világom, nekem túl nyálas, annak ellenére, hogy én nagyon romantikus alkat vagyok. :D

Néha amúgy elfelejtek még élni is, vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy nincs kedvem emberekkel kommunikálni, eléggé magányos alkat vagyok, de természetesen vannak azért emberek körülöttem, csak sokszor én nem vagyok alkalmas velük lenni...

2012. márc. 17. 22:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan álmodozó típus vagyok, de nekem az a véleményem, hogy az életem sosem lehet olyan szép, mint az álmaimban. Akkor meg mért ne élhetnék az álmaimban? Legalább addig jól érzem magam. Mellesleg én is kinőhettem volna már belőle, ha a kort nézzük.-20L, de az én életemet ez az "apróság" teszi szebbé, szóval ha rossz út is ez, akkor sem mondok le róla.
2012. márc. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!