Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A céltalanság/parazita életmód...

A céltalanság/parazita életmód 18-19 évesen nagyon gáz?

Figyelt kérdés

Pár hónap múlva leszek 19, idén kéne érettségiznem, de úgy néz ki, életemben először évet fogok ismételni (szándékosan). Úgy gondolom, kell nekem ez a plusz 1 év, talán megérik addigra az agyam és lesz valamiféle célom; OKJ, vagy hasonló. Nem akarok kikerülni az életbe úgy, hogy később rájövök, hogy nekem mégsem jó az, amiért éveket tanultam képzéseken, etc.


Az efféle életstílussal lehet valamit kezdeni? Sok ismerősöm, évfolyamtársam ugyanígy van ezzel. Ez éretlenség, vagy csak egyszerűen céltalanság?


Előre is köszi!



2012. márc. 20. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát, akkoriban nem volt nekem se célom meg ilyenek, max. vágyaim. Ellenben most 23 éves koromra sincsenek. Ez már lehet gáz. A te korodban még nem hiszem.
2012. márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Most komolyan ezért ismételsz évet, magadnál vagy? Szerintem óriási hibát követsz el amit később meg fogsz bánni. Inkább örülnél neki,hogy nemsokára túl leszel az érettségi, de nem, te inkább végigszenveded ezt az évet aztán jövőre kezded az egészet előröl.

Az egy dolog,hogy nincsenek céljaid, nem tudod,hogy érettségi után esetleg melyik főiskolán tanulj tovább, vagy milyen szakmát tanulj, de arra nem az a megoldás,hogy szándékosan megbuksz.

Ezzel a céltalanság dologgal nem vagy egyedül, képzeld el, miután leérettségiztem, én sem tudtam,hogy mit kezdjek magammal. De mégis megcsináltam, akkor még nem érdekelt,hogy mi lesz a későbbiekben, csak arra koncentráltam, hogy minél jobb eredménnyel elvégezzem a középiskolát. Még érettségi előtt kellett ugyebár jelentkezni felsőoktatásba én ezt megtettem és mire eljött a szeptember, úgy döntöttem nem kezdem el a főiskolát. 1 évet kihagytam, közben nem csináltam semmit, csak itthon döglöttem 1 évig(ez az én hibám, simán dolgozhattam volna). Következő évben megint jelentkeztem főiskolára és megint csak nem mentem el. Szóval láthatod, hogy azért nem kell szándékosan megbukni és évet ismételni,mert nem tudsz dönteni,hogy hogyan tovább....Azt az egy évet amit teljesen feleslegesen megismételnél, mondjuk azzal is tölthetnéd,hogy keresel valami munkát, és közben pedig végiggondolod,hogy mit is szeretnél kezdeni az életben. Van rá egy egész éved,hogy végiggondold, közben még pénzt is tudsz keresni. Ez egyértelműen jobb választás , mint egy évismétlés.

Úgy gondolom,hogy ez az egész évet ismételek mert nem tudom mit kezdjek magammal dolog egyfajta kifogás,hogy ne kelljen megerőltetni magadat és felkészülni az érettségire.

Én azt javaslom,hogy ne ismételj évet és az évfolyamtársaidat is próbáld meg lebeszélni erről az irdatlan nagy hü.lyeségről. Válaszolva a kérdésedre, a céltalanság NEM gáz, de amire készülsz az IGEN.


21L

2012. márc. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De gondolom már úgy is mindenből bukásra állsz, szándékosan, jól mondom?
2012. márc. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az egész évet elcsesztem egy az egyben. Ilyenkor már hiába kezdeném el tanulni a ~100 tételt, 1 hónap sincs hátra. Több tárgyból bukásra állok, szavakat nem tudok mondani a tételekről. Ez tényleg kifogásnak tűnik innen; nembaj, jövőre meglesz. Vagy nem.


Köszi a válaszokat!

2012. márc. 20. 23:54
 5/8 anonim válasza:

Utolsóra reagálnék, bár tudom, hogy ez a kérdezőt nem vigasztalja... Volt olyan tantárgy, amiből kettesre álltam érettségi előtt. Lövésem nem volt arról, hogy miről szólnak a tételek. Meg alapból nagyon nehezen tanulok és koncentrálok olyan dolgokra, amik hidegen hagynak (pl: német nyelv). 4, azaz négy (four, vier, quattro) nappal a szóbeli érettségi előtt kezdtem el megtanulni a 160 tételt. Éjjelente 2 órát aludtam, az érettségi napján már tétellel volt kitapétázva az agyam, a tanárok már készítették a takarítónénit, hogy úgy kell engem felmosni... És nem! A többiek estek össze mellettem az idegtől, én pedig mindenből négyest szereztem. Pedig ha valaki szerencsétlen lúzer, akkor az én vagyok. Szóval ez csak kifogás, hogy "csak 1 hónap van hátra". Hajrá!


21 évesen céltalan vagyok én is. Suli után elkezdtem egy OKJ-s tanfolyamot, otthagytam 1 év után. Utólag visszagondolva megbántam. 1 évig itthon rohadtam, vegetáltam gyakorlatilag. Idén ugyanazt a tanfolyamot kezdem elölről. Képzelheted...

2012. márc. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én most 20 évesen (21 leszek) fogom folytatni a középiskolát levelezőn (utolsó 2 év). Előtte is estire jártam, de fogalmam sem volt mi akarok lenni, így inkább hagytam a francba, nem volt semmi motivációm tanulni, inkább kimentem külföldre dolgozni, mint hogy az utolsó két évemet ilyen 3asokkal átvészeljem. Nem mondom, nem lenne rossz már túllenni rajta, de örülök hogy akkor nem folytattam, mert azóta tudom hogy egyetemre szeretnék menni, és tudom milyen jegyeket kell szereznem, stb. Szóval majd szeptembertől megyek vissza tanulni. Persze nem garantálja semmi, hogy te rájössz 1 év alatt mihez akarsz kezdeni.
2012. márc. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem 20 éve 2 hónapot adott anyukám, hogy felkészüljek a felvételire.

Nem sikerült.Szevasz tavasz, mehettem dolgozni. Tudom- most ha akarnál se vennének fel dolgozni.

De lassan mindenkinek belelóg a keze ... sajna nem kell ennyi túlképzett munkanélküli.

Ha fiú lennék, inkább szakmát tanultam volna a mostani eszemmel.

2012. márc. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdésedre a válasz: igen, gáz parazitának lenni. Igen, gáz céltalannak lenni - de utóbbi csak, azért mert minél fiatalabb vagy, annál jobban tudod használni a képességeidet. És nem kérdezted ugyan, de gáz direkt megbukni és elvesztegetni egy évet (amúgy mégis mire várva? Isteni szikra?) A képzéséről, vagy szakmáról, sőt a konkrét munkahelyről amit választasz, úgyis élesben dől el, hogy szereted-e.


És akkor a jó hír: hiába rosszak ezek a hozzáállások, szerencsédre még pofátlanul fiatal vagy és pofátlan sok képességed és lehetőséged van! :) Ha már tényleg megbuktál, igyekezz ezt az egy évet valóban kihasználni lelkiekben a szakosodásra!

2012. jún. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!