Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ifjú társaim! Titeket nem...

Ifjú társaim! Titeket nem borzaszt el a gondolat, hogy miután felnőtt korba léptek akkor munkát kell vállalnotok, és onnantól kezdve indulhat a rabszolga-életmód?

Figyelt kérdés

20on éves koromtól kezdve egészen 60-70 éves koromig dolgozhatok majd..

Ez így élet??

Számomra nem a munka büdös, nem erről van szó.:Csak egyszerűen , ha belegondol az ember abba, hogy eddig volt a suli, aztán jön a munka. Miért szabályozzák meg az életünket? Mi értelme van így? És akkor még ott vannak azok, akik nem válogathatnak munka között és szó szerint rabszolga munkákat végeztetnek velük gondolok ilyenkor a gyári munkásokra és readásul éhbérért. és ott van a kevés szabadság nap.

Hol van itt az, hogy az ember szabad lehet? Az ember SOHA nem lehet szabad így. Mert ha nem teszed meg, nem mész suliba, nem mész munkába akkor te vagy a szaralak, meg a senkiházi, meg a rohadt élősködő, de ki kérdezte meg az emberektől a "por néptől", hogy mi mit szeretnénk?

Van akinek nincs is pénze tovább tanulni. Van aki szerencsésebb, és jobb állást kap és nem érzi magát úgy, hogy meg vannak kötve a kezei..

És, ha még pluszban belegondolok abba, hogy lesz majd egy főnököm aki dirigálni fog nekem, meg lefog cseszni, ha valamit elhibázok..)persze biztos van olyan aki nem ilyen,de a többség tutira nem megértő) Aztán oda dobták nekünk a tv-t, a valóságshowkat, a filmeket, sorozatokat, nesztek emberek: Egész nap munkában vagytok, aztán este majd döglődjetek a tv előtt, mert ez így "jó".

Csak van olyan, aki ezt nem veszi be.

És inkább rosszul érzi magát, hogy rabságba született.

Mert ez nem más, mint rabszolga életmód. Tudom vannak olyanok, akik nem értenek egyet ezzel. De én másképp is próbálom nézni a világot, egy ideig megy, de aztán újra nyitott szemmel próbálom szemlélni a dolgokat, és rájövök arra, hogy nem vagyok szabad.


2011. aug. 23. 14:29
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
21%
Akkor menj fel a hegyekbe remetének.
2011. aug. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

Na látod erről írtam.

Tőled sem kérdezték meg mit szeretnél, ha nem teszed mehetsz megölni magadat, mert akkor még te leszel a szar alak. Itt nincs igazság a Földön:) akárhogy is szeretnéd, hogy a remete életmód lenne a megfelelőbb, aki nem áll be a csoportba. Nem ez, csak így csinálták meg, azt csinálnak veled amit akarnak. és, ha nem teszed meg, még te leszel a rossz.

2011. aug. 23. 14:44
 3/41 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan vannak, akik ezt gondolják, szerintem nincs olyan a Földön, akinek ez meg ne fordult volna a fejében. Viszont ezeknek az embereknek a töredéke tesz is azért, hogy ez változzon, és belőlük is még kevesebb az, aki sikeres is lesz. Vannak, akik mindig álmokat kergetnek, de sosem lesz meg a szerencséjük vagy tehetségük ahhoz, hogy tényleg kikerüljenek a rabszolga szerepből. Másoknak sikerül, meggazdagodnak. Volt 50 Centnek egy albuma, a Get rich or die trying, vagyis vagy meggazdagodsz gyorsan, vagy beledöglesz az állandó próbálkozásba.

Mindenkinek annyi szelet jut, amennyit el tud venni, de a többségnek csak morzsák, és rájuk is milliók irigykednek, mert ma már a morzsa is nehezen jön.

2011. aug. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
51%

Ami azt illeti szabad vagy! Szabadabb, mint a történelem során bármikor! Azért kell 60 éves korodig dolgozni, mert emelkedett az életszínvonal és manapság egy 60 éves olyan, mint régen egy 45 éves. Nem kell, hogy főnököd legyen! Ki mondta? Alapítsd meg saját céged, és ott lehetsz a megértő főnök! Nem muszáj TV-t nézni sem. Elmehetsz sportolni vagy foglalkozni a gyerekeddel, vagy megtanulni zoknit stoppolni. Sokan azt hiszik, hogy a társadalomnak és az államnak kell megteremteni az ő saját perszonális jólétét, pedig ez közel sem így van! Ha te szabad bölcsészetet tanultál az egyetemen akkor senki másnak nem hibája, hogy az utcán sepersz diplomával a zsebedben, csak a tied! Tudod mi a rabság? Amikor az ókorban az Asszírok különböző népeket telepítettek a földjükre, hogy kizsákmányolják őket, na az rabság volt! Ebben a társadalomban vagy haszonélvező vagy droid vagy! Viszont te választhatsz, hogy mi akarsz lenni. A rendszer kihasználója, vagy egy "lesz ami lesz csak legyen kaja meg plésztésün" szolga?!


Ja és az nem por nép, hanem pór nép az angol poor szóból ami közönségest jelent.

2011. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Én nem erről beszélek. De nyilván van igazság abban is amit mondasz, hiszen megszoksz vagy megszöksz. Mint írtam nem a munka büdös nekem mert elfogom (el kell?!) végeznem azt amit muszáj lesz.

De egy olyan világban élünk, amit az "okosok" ott fent irányítanak. Irányítanak mindenkit ezen a Föld nevezetű bolygón, és azt csinálnak velünk amit akarnak. Aki befolyásolható, annak már is ki van törölve a valós tudata.

Aki viszont észreveszi, az nem hagyja magát nyilván én is így vagyok ezzel, de ami vicces, hogy ezt én így gondoltam már gyerekkoromtól kezdve. Már akkor is éreztem,hogy valami nincs rendben a világgal.

2011. aug. 23. 14:50
 6/41 anonim ***** válasza:
És mi lenne itt, ha nem lenne irányítás?
2011. aug. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Nem, nem, te úgy gondolod szabad vagy rendben. Én viszont másképp gondolom. Nem csak a munkára értem, más értelemben sem szabad az ember, ha úgy vesszük tudatban sem.

De tapasztalataim alapján te úgy is azt mondod amit mondanod kell, én pedig azt amit én gondolom, hogy az úgy van. Tehát nem foglak meggyőzni semmiről.:)

2011. aug. 23. 14:52
 8/41 A kérdező kommentje:
Irányítás lenne, csak másképp.
2011. aug. 23. 14:53
 9/41 anonim ***** válasza:

"Tőled sem kérdezték meg mit szeretnél"


"Az élet" nem szeret nem szeret játék, hanem kőkemény matematika és közgazdaságtan! Bizony ezek nem csak a tanárok gonosz kínzóeszközei, és nem is zsidó áltudományok.

2011. aug. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Az élet az amit eléd húztak .. tudod, a győztesek írják a történelmet.

Én leírtam a gondolataimat, nem kell, hogy egyetérts.:)

Nem ezt írtam ezzel le.

Egyébként nem csak én gondolom így, vannak még sokan rajtam kívül. Szerencsére az emberek mintha kezdenének felébredni.

2011. aug. 23. 14:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!