Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mitől lehet az,...

Szerintetek mitől lehet az, hogy teljesen máshogy gondolkodom mint a legtöbb ember, van ennek neve vagy csak egész egyszerűen másmilyen a személyiségem, vagy rosszul látom a dolgokat és nem is különbözünk annyira?

Figyelt kérdés

Viszont ha csak másmilyen lenne a személyiségem, attól még ilyen alapvető dolgokban nem különböznék, nem? Arra gondolok, hogy nem igazán érzem hogy lennének érzelmeim, természetesen vannak persze, de csak ilyenek, hogy a lassú felfogású és buta emberek fel tudnak idegesíteni, kíváncsi vagyok dolgokra, szoktam lelkesedni dolgokért, várni dolgokra, bár ez utóbbi kettőt sem olyan mértékben ahogy egyeseknél látom, és például ha valami beteljesül amit vártam, akkor sem élek át semmilyen extázist, csak örülök és kész de ez sem sokkal másabb mint amikor pl. csak simán jól érzem magam a mindennapokban. Rajzoltam egy képet, hogy illusztráljam is a dolgot: [link] A fenti az én mindennapjaimat mutatja, az alsó pedig másokét (szerintem). Az alapállapot nálam a "jól vagyok". Vagy csak nekem tűnik úgy, mintha másoknak ennyire változatos lenne az érzelmi világuk? Nem tudok mások fejével gondolkodni, fogalmam sincs ki mit érez bizonyos szituációkban, csak azt látom amit csinálnak / mondanak. Nagyjából én is ugyanúgy viselkedek mint ahogy ők, ugyanazokat mondom, ha valaki elmesél valamit aminek örül, "együtt örülök", ha valami szomorút próbálok együttérző képet vágni, holott se az öröme sem a bánata nem érint meg egy másodpercig sem. Más, nekem abszolút nincsenek romantikus érzéseim senki irányába, soha nem is voltak, nem is értem ezt az egész szerelem-témát. Van olyan, hogy kedvelek embereket mert van pár jó tulajdonságuk, de nem ez a jellemző, mivel valamilyen szinten mindenki akadályoz valamiben (lényegtelen milyen apróságról van szó), ezért inkább úgy mondanám, elviselem őket, ha nagyon muszáj = ha hasznukat látom. De az ilyesmit nem értem, hogy valaki nem tud valaki nélkül élni, vagy hiányzik neki, jól érzi magát vele, stb., még a szüleimet sem szeretem pedig azon kívül hogy gyerekkoromban korlátoztak (ésszerű módon, tehát nem ilyenekre gondolok hogy a nap minden percében azt kellett csinálnom amit mondanak) nem ártottak semmit. Visszatérve az érzelmekre, érzelmi reakciókra, nekem az is furcsa amikor valaki meglát, vagy olvas valamit, valami olyat ami az ő életére semmilyen befolyással nincs, akkor az is kivált valamilyen reakciót belőle. Nekem megcsonkított kisbabáktól kezdve a megható történetekig bármit mutathat az ember, kb. ugyanannyira "hat meg" mintha nemtudom, egy darab mezőn heverő golflabdát láttam volna. Ez miért van, hogy mások ilyen érzékenyen reagálnak bizonyos dolgokra? Például gondoljunk az állatkínzásra. Hihetetlen milyen agresszívan szoktak megnyilvánulni az emberek egy állatkínzóval szemben, vagy ha csak ilyesmiről olvasnak... Nem azt mondom, hogy jó dolog az ilyesmi, mielőtt félreértenétek, csak azt, hogy én ha ilyet látok, vagy ha csak az utcán sétálnék és meglátnék valakit amint épp egy állatot bántalmaz, sétálnék tovább mintha mi sem történt volna, "ő dolga" alapon, tehát amíg mondjuk nem az én háziállatomat lopná el addig felőlem azt csinál amit akar.


Tudnék még mit írni de ez az ami a leginkább szembetűnő különbség köztem és a többiek között, azt hiszem. Világosítsatok fel, tényleg ennyire az érzelmek vezérlik a legtöbb embert, és létezik-e egyáltalán olyasmi, hogy érzelem, vagy ez csak valami felvett/tanult viselkedés és mindenki ezt a képet próbálja magáról mutatni?


2012. márc. 31. 22:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Az átlagemberhez semmiképp sem hasonlítasz, de egy kicsit magamra ismertem a leírásod alapján. Az az írásodból is érződik, hogy intelligens vagy. Ez szerintem egyrészt hozzájárul ahhoz, hogy kevésbé vagy érzelmes, és inkább logikusan gondolkozol, analizálni próbálod a dolgokat. Az átlagemberek pedig főként ösztönlények, bármennyire is próbálják leplezni ezt, ezért vannak sokkal erősebb érzelmeik.


Sokat gondolkoztam már rajta én is, hogy miért vagyok ilyen, ezért rengeteget olvastam is a témában és személyiségteszteket is kitöltöttem.


Arra jutottam, hogy ezek közül a tulajdonságok közül elég sok jellemző rám, szerintem olvass Te is a témában:


[link]

[link]


(Bár a cikkekben betegségnek vannak titulálva, szerintem nem azok.)

2012. márc. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Annyit még hozzátennék, hogy ez a mai világrendszerben előnyt jelent, hogy ilyenek vagyunk. Sokkal többre lehet vinni úgy, hogy nem kötődsz másokhoz érzelmileg, és Te vagy az első a saját életedben.
2012. márc. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

google: lack of empathy

Szerintem egy jó pszichológus többet tudna mondani.

2012. ápr. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Tudom hogy előnyben vagyunk, egy szóval nem is írtam hogy bármi bajom lenne azzal, hogy ilyen vagyok. Viszont ha magamból indulok ki, mint írtam, én is igyekszem a helyzethez illően viselkedni, honnan tudjam a másik ember épp őszinte-e vagy ő is csak azt mondja amit "kell"? Vagy hogy az ilyesmi, hogy erkölcs például, tényleg valami létező dolog, nem csak kitalálták régen, hogy legyen még egy plusz valami ami megfékezi az embereket hogy valami bűnt kövessenek el például. Bár ennek így nem látom értelmét, erre vannak az írott törvények, ha az erkölcs valóban ilyen erős dolog lenne, nem lenne szükséges ezt így leírni, hogy mondjuk a gyilkosságért X év börtön jár, mert nem történne lényegesen több gyilkosság mint amennyi most történik, nem?


A "betegségeket" amiket linkeltél ismerem, a nárcizmus nem hiszem hogy annyira jellemző lenne rám, esetleg 1-2 tünete, de úgy tudom ők alapból függnek másoktól, mások véleményétől, ha nem is úgy mint egy átlagember. A pszichopátia inkább, de abban sem vagyok biztos. Legalábbis annyit hallom, olvasom hogy milyen veszélyes egy pszichopata, hogy tönkretesznek mindenkit aki az útjukba kerül... én inkább olyan vagyok, ha valaki hagyja magát, azt kihasználom, ennyi. De nem keresem az áldozatot senkiben, ha békén hagynak én is békén hagyom őket, a "legdurvább" dolog amit elkövettem/elkövetek, hogy pénzt kérek a szüleimtől amikor úgy gondolom, arra hivatkozva hogy nekem nagyobb szükségem van rá mint nekik, mivel kevesebbet keresek, tehát erős túlzás lenne azt állítani, hogy tönkreteszek mindenkit.


Személyiségteszteket én is szoktam kitölteni, és gyakorlatilag minden esetben az jön ki hogy szociopata/pszichopata vagyok, de minimum egy egoista személy, EQ tesztet is töltöttem ki, ami szerint 4 pont az EQ-m (ez érdekes volt, kiírták az eredmények mellé hogy az autista/aszpergeres emberek 16-20 pont körüli eredményt érnek el... ehhez képest kicsit keveseltem a 4 pontot, még ha esegleg 1-2 kérdésnél más választ adok meg, akkor is elég alacsony pontszám jött volna ki) viszont egyrészt ezek az internetes tesztek ki tudja mennyire megbízhatóak, másrészt amit írtam, inkább kerülöm az embereket, minthogy kitoljak velük. "Barátságokat" szoktam kötni amikor épp olyan helyzetben vagyok, hogy szükségesnek látom, például amikor iskolába jártam, de ezeket a kapcsolatokat általában megszakítom amint elvesztik értelmüket (például mikor külföldre költöztem).


Van egy másik betegség -> [link] de erről meg elég keveset lehet tudni ( a pszichopátiáról például több könyvet is írtak, erről meg lehet találni néhány cikket az interneten és ennyi), egy (igen rövid) wikipédia cikk alapján meg azért merész lenne bármit is kijelenteni. Plusz ezek nem igazán jellemzőek rám: "visszahúzódás, félénkség érzelmekkel, érzékenység, idegesség, természet szeretete, becsületesség". Persze attól függ, hogyan értelmezzük például a visszahúzódást, elbeszélgetek én akárkivel akármiről ha úgy alakul, nekem a visszahúzódó személy inkább csendes, hallgatag stb. Becsületesnek végképp mondanám magamat, mert sokat hazudok, néha még jelentéktelen dolgokban is, sőt, ha azt nézzük, folyamatosan hazudok, már csak magával a viselkedésemmel is. De nem is hiszem, hogy le lehetne írni egy embert egyetlen egy személyiségzavarral, olyan ez mint mikor kitalálják hogy X csillagjegyű embereknek mondjuk jó a humoruk, aztán a fele társaságra igaz, a másikra meg nem. (Persze a horoszkóp kamu, de példának talán jó.) De akkor hogyan állapítják meg, hogy egy adott személynek milyen személyiségzavara van, mikor több "betegség" jellemzője is igaz, néhány meg nem?

2012. ápr. 1. 00:23
 5/21 anonim ***** válasza:
Szerintem pszichopata vagy valami ilyesmi vagy a leírtak alapján. És ez egyáltalán nem normális ha már erre célzol. Attól, hogy az embernek hasonlóak az érzelmei meg egyebek a többi emberéhez, még lehet egyéni. Valószínűleg a pszichopátiának is vannak fokozatai, nem lesz mindenkiből őrült sorozatgyilkos...
2012. ápr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ja és ezt nem sértő szándékkal írtam, érdekesnek tartom az ilyen embereket.
2012. ápr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
kor, nem?
2012. ápr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

21, nő, lényeges?


20:51

Én nem látom, hogy egyéniek lennének. Persze részletekben mindenki eltérő, de az alap ugyanaz, ugyanúgy reagálnak nagyjából mindenre és az életet is mindenki egy bizonyos modell szerint éli, úgy látszik így 'kívülről' mintha az érzelmeik akadályoznák a szabad akaratot.

2012. ápr. 3. 14:28
 9/21 anonim ***** válasza:
Hát ennyi erővel sem sem lehetsz túl egyéni, mert ember vagy., Ugyanolyan génjeid vannak, levegőt veszel, eszel, iszol, gondolkozol, minden alapfunkciód ugyanolyan. Erről senki sem tehet. Te sem tehetsz arról, hogy ilyen vagy szóval ezt nem kéne így szinte dicsőségként felhozni, mert nem a te érdemed. Ha meg csak azért csinálnád, hogy tényleg egyedi lehess, akkor főleg gáz. Ha jobban belenézel az emberekbe, mindegyik eltérő, ha nem lenne az akkor mindenkit ismernénk kívülről és tudnánk minden gondolatát. Meg aztán. Te, hogy ilyen különleges élsz azáltalán, hogy téged nem korlátoznak az érzelmek és így valóban egyedi lehetsz? Mennyire más mint a többi emberé?
2012. ápr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Na ezt jól megmondtam xD

" Te, hogy ilyen különleges élsz azáltalán, hogy téged nem korlátoznak az érzelmek és így valóban egyedi lehetsz? Mennyire más mint a többi emberé?" szóval--> Meg aztán te milyen különleges életet élsz, azáltalán, hogy téged nem korlátoznak az érzelmek és így valóban egyedi lehetsz?

2012. ápr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!