Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Pszihologus segitsegevel le...

Pszihologus segitsegevel le lehet kuzdeni a "minden semmire elpirulok dolgot"?

Figyelt kérdés
tuudom...sokak szerint aranyos, szerintem is aranyos mikor valaki rozsaszinre elpirul de mikor az egesz keped leeg az mar ciki
2012. ápr. 1. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem inkább fizikai dolog, nem pszichés. Van aki akkor sem pirul el, ha 200-as a vérnyomása és nagyon izgul.
2012. ápr. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hat ha ezzel egyutt kell elnem inkabb elkoltozom egy lakatlan szigetre..:(
2012. ápr. 1. 00:23
 3/8 anonim ***** válasza:
nem tudom, nekem már egy rakat pszichiáterem volt, és egyik sem csinált semmit. Szerintem semmivel nem tudnak semmit csinálni hanem csak úgy vannak a semmiért. Ha extrémen szarul vagy be tudnak gyógyszerezni. És nulla szintem szimpatikus az összes. Egy pszichológussal is volt egyszer dolgom, és az meg aztán a leghülyébb volt az összesből. Hülye autokratikusak, megpróbálják beszabályozni hogy mit csinálhatsz, és ha nem engedelmeskedsz, akkor elkezdenek azzal bombázni, hogy ilyen meg olyan nemnormális vagy. Ha azért pirulsz el, mert zavarba jössz, akkor szerintem inkább próbáld meg lazán venni a dolgot, és például elütni egy poénnal, azt amitől zavarba jöttél. Hátha így lereagálod a dolgot és nem pirulsz el. Ha az van, amit állítasz, hogy mindentől elpirulsz, a dolgok kétharmada, amitől elpirulsz nem is olyan, amitől zavarba kéne lenned.
2012. ápr. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen, sajnos sokszor megesik, hogy egy jelentektelen dolog miatt pirulok el ami miatt nem kene es nem is erzem magam zavarba csak ugy elpirulok, a legborzasztobb ebben az egeszben az h e miatt nem lehetek onmagam..nem szolalhatok meg tarsasagban nem mondhatom el a velemenyem pedig sokszor ugy szeretnem de ha megszollalok nagyobb tarsasagban azzonal leegek es akkor csak arra gondolok h vajon mit gondolnak ilyenkor az emberek rolam.. szoval inkabb behuzom a nyakam es hallgatok csakhogy ez olyan mindha egy skatulyaba elnek es mar nagyon elegem van belole...normalis akarok lenni!
2012. ápr. 1. 00:41
 5/8 anonim ***** válasza:

én gyenge bőrtípus vagyok, és emiatt a nap is hamar megkap, és sűrűn pirulok le. Ez azért kellemetlen számomra, mert fiú vagyok, aki szeret véleményezni, és amikor valaki azonnal idiótának tart, akkor régebben elpirultam, és az érvelésemen tompított ez az érzés. Manapság (a sok pirulós dologból tanulva) megingathatatlan érvelésem van, így nem jövök zavarba. (e témakör terén, de más dologgal zavarba lehet hozni.)


Én azt gondolom, hogy ha valaki nem tudja elfogadni, hogy ha valaki alacsony, más kultúrájú, vagy épp pirulós, akkor az az ember olyan szegénységi bizonyítványt állított ki (ezzel a viselkedésével magáról), hogy nem fogok vele semmilyen kapcsolatot létesíteni. Tehát magamban a pirulás okát kerestem (felfigyelnek hirtelen sokan rám), és ezt edzettem (sűrűn igyekeztem ilyen helyzetbe kerülni (mazochista módon)). Aztán amikor a saját energiámból a maximumot megtettem a "pirulás ellen", akkor már nem magamat ostoroztam ezzel, és a másik emberekben kerestem a "bibit". Szóval amennyit tudsz, tegyél meg a problémád megoldására (okokat keress, hogy miért pirulsz, és megoldást, az okokra), aztán a környezetedben nézz szét. Olyan emberek között pirulsz le, akik számára értéktelen ember vagy, vagy nem? :)


sok erőt! (írj privit, ha gondolod, és mondok még pár haszontalan tippet)

2012. ápr. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az utolsónak igaza van. azok az emberek, akik bántanak ártalmatlan dolgok miatt, nem érdemlik meg, hogy foglalkozz velük. ezért nem is értem, másokat miért érdekel annyira a többség véleménye, miközben nincs is véleményük, csak szeretnek provokálni, betanult oltogatásokkal szórakoztatják magukat.
2012. ápr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mellesleg a kérdésre válaszolva adok rá 1% esélyt, a legtöbb pszichológus idióta, bemagolt szövegeket nyomat, és mindenkiből mintapolgárt akar gyúrni. ha csak ennyi a bajod, azt sokkal jobb ha magadban oldod meg vagy olyanokkal akik hasonlóak vagy foglalkoznak veled, ezért jó tanács az is, hogy kerülj ilyen helyzetbe. akár provokálj te is, edződj lelkileg.
2012. ápr. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat:)
2012. ápr. 2. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!