Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 18-19 évesek! Ti nem érzitek...

18-19 évesek! Ti nem érzitek úgy, hogy ahogy egyre jobban nőttök fel, egyre kevesebbet nevettek, úgy szívből, gondtalanul? Csak nekem hiányzik, és fáj ennyire ez? 18/L

Figyelt kérdés

már kb 2 éve nem tudok igazán nevetni.. ahogy egy kicsit is jó kedvem van, rögtön felvillan, hogy aztán megint jönnek a gondok, a tanulás, a felelősség, ami szerintem nagyon hirtelen szakad ránk ebben a korban.. nagyon rosszul érzem magam így, folyton aggódom valami miatt, a jövő miatt..

régen annyit nevettem, 14-15 évesen én voltam a világ legboldogabb embere. Megszakad a szívem, hogy soha többet nem lehetek már olyan gondtalanul vidám..

ti nem érzitek ezt? hogy tudok túllépni a gyerekkoromon? Nem bírom elfogadni, hogy felnövök!:((


2012. ápr. 2. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. Legrosszabb dolog volt az életemben gyereknek lenni, nem azért mert rossz gyerekkorom lett volna, csak annyira korlátolt állapot gyereknek lenni. Nem csak mert nem engednek bizonyos dolgokat csinálni, de tudatilag is, az agyad sokkal primitívebb mint egy felnőtté. Örülök, hogy végre felnőtt vagyok. Az ilyesmit meg, hogy jövő, nem problémának fogom fel egyáltalán, inkább kihívásnak, soha nem szoktam ilyesmin stresszelni. Az élet egy játszótér, azt csinálok amit akarok, min kellene aggódnom? 20N
2012. ápr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

sztm nem a számok döntik el h felnőtt vagy-e....

de jól mondod...nem vagy egyedül

18/L

2012. ápr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát most,hogy mondod,de...

Én sem tudok már olyan önfeledten nevetni mint pár éve. Régebben állandóan jó kedvem volt, mostanában viszont örülök ha van egy két olyan pillanat amikor szívből tudok nevetni valamin.


21L

2012. ápr. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha másokra hangolod az élethangvillád, akkor mások zenéjére fogsz táncolni... :\


éld a saját életed, és ne engedd, hogy a hülye suli (elnézést ezért), vagy más stresszes dolog elvegye a pillanatnyi örömödet, akármit is csinálsz!


az élet játszótér, táncolj a saját zenédre!

20f :)

2012. ápr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ezzel egyetértek, minél idősebb az ember, annál több gondja van, ma már 14-18 évesek közt is vannak lelki betegek. az emberek túl sokat aggódnak, és részben jogos is, mert olyan világban élünk, ahol nehéz megélni. azokban az országokba, ahol jobb az életszínvonal, ez másképp van. vagy ahol más a kultúra.
2012. ápr. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17 vagyok de ugyanígy érzem. bár én már sajnos korábban is, 15 éves korom óta. sajnos felnőni a legnagyobb szívás. és most nem arról beszélek hogy lelkileg ki mennyire gyerek, ezt rohadtul nem fogják megkérdezni amikor munkát kell keresned, és magadat kell eltartanod, és már nem csinálhatod többnyire azt amit akarsz (jó, ott az iskola akkor is, de hát általánosban ki a fene tanult még?).. én se tudom hogy fogadom el, én egyszerűen nem akarok felnőni, mert gyerekként semmi gondom nem volt, nem törődtem az alakommal, nem voltam egyedül, egyáltalában nem gondolkoztam. olyan mintha minden egyszerre szakadt volna a nyakamba, és ez túl sok.. áh, a fene akar így élni :(
2012. ápr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ÉN sokat nevetek!:D rengeteget, :D gyakorlati helyemen a munkatársaim 24-27 évesek, még is jókat hülyülnek egész nap xD 20/F az öröm, jókedv a korral nem változik, csak ha te magad változol meg érzelmileg. Ezen én is átestem, hogy jaaj felnövök... ez természetes, nem tudsz ellene mit tenni.Hamarosan kikerülsz az életbe, önmagadról kell gondoskodnod, élni a saját életed... de attól még miértne lehetnél boldog? Butaság ezen agyalnod:)
2012. ápr. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 12 éves korom óta így érzem. most,13 évesen még rosszabb lett.nem tudok nevetni önfeledten.most egyik ismerősünk halála is rátett egy lapáttal.az az érzésem,hogy a szüleim régen jobban szerettek,most folyton veszekszünk.sajnos a helyzetemet egyre reménytelenebbnek látom,az pedig még siralmasabb,hogy legutóljára 5.-es koromban nevettem utóljára önfeledten.....
2013. márc. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kb. 13 éves koromban nevettem utoljára őszintén. Most 16 vagyok. Igazából nem csinálok nagy problémát ebből, sokkal jobban érdekel, hogy a jövőben mit csinálhatok majd annál, hogy most épp mit veszítek el. Azt már úgy sem tudom visszahozni.
2013. márc. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!