Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A gyerek IQ teszt eredménye...

Ella73 kérdése:

A gyerek IQ teszt eredménye megfelel egy felnőtt IQ teszt eredményének?

Figyelt kérdés
7 éves koromban mérte egy pszichológus, akkor 178 lett az eredményem. A mostani pszichóm viszont azt mondja, hogy azért az nem biztos, hogy ugyanaz. Akkor hogy is van ez?

2012. ápr. 6. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

178 az olyan magas, hogy egy olyan kivételes zseni lennél, ami nagyon ritka.


Szóval kétlem, hogy az a teszt pontos volt :D

2012. ápr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán, nem gyerekeknek külön is van tesztjük, és egész más. És a 178 egy felnőttnek tényleg embertelen magas, úgyhogy nem valószínű, hogy most is annyid van. A magyar átlag 100.
2012. ápr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

mindenhol 100 az átlag, mert úgy állítják be a tesztet.

a szórás eltérhet, a mensánál a szórás=15 ezért van hogy 130 felettieket tartjuk "zseniknek"


a gyerekek intelligenciáját tekintve pedig én úgy vélem, hogy valószínűleg gyorsabban fejlődtél, értél mint az átlag, viszont idővel a kortársak beérhetnek.


pl. én 3 évesen kezdtem hegedülni, 2 évvel idősebb szolfézsosztályba jártam, matektanodában is egy évvel feljebb raktak, mert a csoporttársaim szülei panaszt tettek hogy minden nap én nyerek és a gyerekeknek nincs sikerélményük... az egy évvel idősebb osztályban is én volt a nyertes minden 2.-3. alkalommal

osztályt csak azért nem léptem iskolában, mert a hüle tanáraim szerint túl kicsi voltam - magasságra és testalkatra, meg én voltam a legfiatalabb az osztályban... faxa


ha akkor, gyerekként mérik az IQ-mat valószínűleg túllövöm a mércét... most se vagyok átlag, de nem olyan szignifikáns az eltérés köztem és a többi ember között...

az online mensas teszten: www.mensa.hu 128 körülre jött ki amikor pár éve kitöltöttem... ennél már van esély hogy éles tesztben ütöm a "zseni" 130-as szintet


ui.: egyébként sajnos szerintem nem számít sokat, max. könnyebben oldunk meg feladatokat, látunk át dolgokat, meg nah jól néz ki egy felvételinél... erre még jó

2012. ápr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!