Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vélemények? Első próbálkozásai...

Vélemények? Első próbálkozásaim egyike szóval nem lett egy művészi csoda. De azért kíváncsi vagyok mások véleményére is.

Figyelt kérdés
Jess elmerengve sétált a téli időjárást szemlélve. Nézte ahogy a kisgyerekek futkároznak , és önfeledten kacarásznak körülötte. Talán egy kicsit irigyelte is őket. Hisz nekik megvolt mindenük.. A boldog tudatlanságban éltek még , mit nem sejtve ebből a romlott világból... S miközben nagyban filozofált ilyenfajta dolgokról lassan közelebb ért az ő kis otthonához...Kovácsoltvas kerítés vette körül a házat , ami jócskán rontott az összhangon... A virágok megfagyva a tél hideg szelétől a nagy bézs színű ház ablakában helyezkedtek el.. Kis levendula virágok voltak.. Jess anyjának a kedvenc virága volt ,még élt.. Bizony.. Jess családja meghalt.. Mindenki...de a lány megesküdött , hogy megtalálja a gyilkost.. Megtalálja és akkor majd átélheti mindazt amit Jess családjának kellett.... Megint úrrá lett rajta a méreg... De le kell nyugodni.. Mély levegő Jess.. ki-be,ki-be,ki-be ismételte magába.. Nem akart még egy rohamot átélni...Mert pánikbeteg.. És bizony, mióta az a gyilkos lemészárolta a szeretteit azóta vannak ilyen rohamai.. Jess nem mer aludni..De nemhogy aludni! Szinte semmit nem mer csinálni.. Mert Fél..Retteg , hogy talán ő lesz a következő...És persze ezt már mondta a rendőrségnek is de mit ért? Semmit.. A rendőrségen azt mondták , hogy a gyilkos biztosan nem tud Jessről.. Nem tudhat.. Azt mondták nyugodjon meg nincs oka pánikolásra... De ha most nincs akkor mikor legyen majd amikor a gyilkos baltával kopogtat az ajtóján?! Akkor már lenne oka a pánikolásra?! Vagy netalántán akkor lenne rá oka miután már onnan fentről kémleli a világot a gyilkos jóvoltából?! Nem lenne az egy "kicsit" késő bánat már számára?! Ilyen s ehhez hasonló gondolatok cikáztak a fejében miközben szépen lassan beért a házába... Szörnyű..Gondolta magába... Már itt sem érzem magam biztonságban.... Szörnyülködve jött rá erre az igen elszomorító tényre...
2012. ápr. 11. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
nem vágom végül is mit akar Jess? megesküdött hogy megtalálja a gyilkost és bosszút áll,aztán meg azon rosál hogy eljön hozzá a gyilkos..most akkor el akarja kapni vagy mi van?
2012. ápr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát igen megakarja találni a gyilkost de még nincs felkészülve rá... ahhoz még idegileg túl gyenge..Még csak később akarja megkeresni mert mint már említettem még túl gyenge hozzá idegileg..Így már érthető vagy inkább a történetnek azt a részét fogalmazzam át?
2012. ápr. 11. 21:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem kifejezetten jó, viszont van benned lehetőség. Az átlagos írópalántákat például kenterbe verheted némi gyakorlással. A megfogalmazás klisés, először ezen változtass, viszont fogalmazni tudsz.
2012. ápr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
21:56 köszönöm..:) Igen azt tudom , hogy van még hova fejlődnöm de tenni fogok annak érdekébe , hogy a lehető legtöbbet kihozzam magamból..:)
2012. ápr. 11. 22:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, mert idegesítő ilyen rövidke mondatokat olvasni és utána az a sok pont!!! Anyáám! De nem vagy reménytelen, csak gyakorolj és bővítsd azokat a mondatokat! Néha jó 1-2 rövid mondat, de ennyiiii!!! na jó sok szerencsét és bocsi, de kicsit ideges vagyok :)
2012. ápr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Oké köszi és am semmi baj:) És okké odafigyelek a mondatok hosszúságára..:)
2012. ápr. 12. 20:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, de én ott hagytam abba, hogy "Jess..."

Le lehet engem szólni, de én elmondom a vélményem: Ez esetleg egy szereles, romantikus heppiendinges sztoriba lenne jó, de ebbe a dramatikusba elég gagyi, de egyefene tovább olvasom...

Na a következő: Elég zavaros a történet, és túl van magyarázva. Ebben az emberek szerintem pont azt szeretik, hogy olyan dolgokat is ki lehet szedni ami nincs konkrétan leírva, legyen kicsit elvontabb.


" Kis levendula virágok voltak.. Jess anyjának a kedvenc virága volt ,még élt.. Bizony.. Jess családja meghalt.. Mindenki...de a lány megesküdött , hogy megtalálja a gyilkost.."

Ez helyett jobb lett volna: "Kis levendula virágok... Ez Jess édesanyjának kedvenc virága... vagyis csak volt. Jess-t a virágok látványától, kellemes, egyedi illatuktól elöntötték az emlékek. Talán még egy-két apró könnycsepp is lecsordult a szemén és érezte, hogy már nem bírja tovább a nyomást... meg kell találnia aki elvette tőle a családját..."

De egyébként az alapötlet jó, de a sztori nagyon zavaros :)

2012. ápr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem köszi a véleményt.:)Nem hiszem , hogy ezért valaki megszólna..:) Csak elmondtad a véleményed.. Én pedig csak örülök az ilyen kritikáknak mert tudom , hogy min kell javítanom.:) Mint már említettem tudom , hogy sok mindenen kell még javítanom de igyekezni fogok és a lehető legjobbat szeretném kihozni magamból..:) Amúgy meg van még egy pár évem , hogy normálisan kitanuljam az írást..végtére is csak 11 vagyok..:P
2012. ápr. 12. 22:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért ez a lecsordult a szemén durva volt :DDD Jót nevettem, de gondolom csak félreírás : )


Stílusügyileg elég csapongó, vagy nem is tudom mi erre a jó szó :D Nem tudom mennyire gondolod komolyan, de írnék pár tippet.

Az elején, ahol leírod, ahogy sétál Jess, én a helyedben ehhez hasonlóra írnám meg:

[link]

Ha figyelmesen elolvasod feltűnik, hogy ahogyan leírja a környezetet, feszültséget kelt vele, és már előre érzed, hogy valami rossz fog történni. Ehhez még kicsit belekukkanthatnál az impresszionizmus jellemzőibe, meg pár tipikus versbe, amik segítenek.

A mondataid vagy túl terjengősek, vagy túl rövidek, de ez nem olyan kontraszt, amitől jobb lenne az írás : )

( [link] őt nézegesd meg, ő kifejezetten rövid mondatokban fogalmaz. Eléggé véglet, de vagy csak rövidek vagy csak hosszúak 1-2 röviddel.)

Az a filozofált sem nagyon stimmel a szövegbe, valami egyszerűbb szinonima kéne rá.

A virágos rész nagyon nem érthető, azt én a helyedben átfogalmaznám úgy ahogy van.

Ahhoz a részhez, ahol Jess szerepében szólalsz meg ajánlom, hogy nézz után az elbeszélői nézőpont változásainak. Ez még a végére is jó, hiszen ha egyenes beszédet akarsz használni (Szörnyű..Gondolta magába....), akkor ez a helyes forma:

- Szörnyű - gondolta magában. - Már itt sem érzem magam biztonságban.

De szerintem ezt te is tudod, nem hiszem, hogy nem olvastál még párbeszédet egyetlen könyvben sem : ) Ha ez komolyan érdekel beszkennelem neked hozzá az én anyagom, neten nem találtam sehol így összefoglalva.

A rendőrös résznél sok az "azt mondta", egy is elég lenne, ha átfogalmazod.

ajtóján=ajtaján, pánikolás-ez elég erőltetett szó, inkább valahogy át kéne fogalmazni, hogy simán tud a pánikot használni, jóvoltából-ezt nem ilyen esetben alkalmazzák, kicsit mást jelent, még ha iróniaként is fel lehet fogni. Akkor viszont én inkább oda raknék idézőjelet : )

Az utolsó mondat szerintem nem kell, már elmondta Jess, hogy "Szörnyű", anélkül is rájön az olvasó, hogy leírod mégegyszer :D


Összességében több jelző, kevesbb ige és kötőszó : ) Amúgy se néz ki jól, ha minden mondatodat így kezded. Mert, de, hisz, és ..


Bocsi, elég kukacoskodó vagyok, és ez természetesen csak az én véleményem, másnak meg más. Szerintem próbálkozásnak nagyon jó, főleg ha 11 vagy. Az én húgom nem tudna ilyenekt írni.

Kicsit elkúsztunk a hobbiszinten való írástól, ez már egy csöppet irodalmibb lenne így :D De ha tényleg komolyan gondolod az irogatást, nem árt meg, ha már most jobban belemélyülsz a dolgokba.

TÖMÖREN ennyi :D

2012. ápr. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

És erről mi a véleményetek? : Reflektorfényben


Kint hűvösre járt már az idő , így dél tájban Tennesseeben. Éppen néhány napja köszntött be ebbe a kisvároskába az őszi szeles időjájrás , ami nem éppen nevezhető kellemesenek, viszont ha az ember lánya egy jó adag képzelőerővel van megáldva Isten jóvoltából mingyárt elviselhetőbbé teszi a zord délutáni időket. Így van vele Leila az örök álmodozó,apuci pici lány is. Égszínkék szemével mindig a pozítív oldalát látta mindennek ami történt körülötte. S ezt a kék szempárt búzaszőke haj kisérte végig életé során bármerre is kóborolt makacs ám igen jószívű kazdája. Bájos már-már zavarba ejtően szép vonásaival bárkitt levett a lábáról seperc alatt. De ő mégis hű maradt önmagához és az álmához , ahoz hogy egynap emberek százai-ezrei előtt fogja megmutatni a tehetségét s majd mindnyájan el is ismerik azt. (Ezt még eléggé régen kezdtem el) Most találtam meg..:P Tudom nagyon rövid de ez milyen? ebbe is ugyanazok a hibák vannak mint a másikba?

2012. ápr. 15. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!