Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Akinek néha bevillan, hogy...

Akinek néha bevillan, hogy elszalasztotta a fiatalságát, az hogyan kompenzálja ezt idősebbként?

Figyelt kérdés

Néha rámtör, hogy tini- és kora-huszonéves koromban mennyire esdekeltem egy társasági, bulizós, strandolós, diszkóbajárós, ökörködős igazi fiatalos élet iránt, de sokkal kevesebb ilyen jött össze, mint amennyire vágytam. Költözés, zárkózott neveltetés stb. Későbbiekben rendeződött sokminden, ma egy párkapcsolatban élő felnőtt ember vagyok.

Nemrég töltöttem be egy kerek, magasabb "X"-et. Szerencsére nem estem tőle pánikba, nem érzek semmi különöset, nincs kapuzárási pánikom és nem vagyok depressziós sem, de érdekelne, hogy más is érez-e néha-néha olyat, hogy bizonyos időket elvesztegetett vagy, hogy sokkal többet is kihozhatott volna az életéből?

Onnan jött, hogy netezés közben háttérnek betettem '90-es évek zenéjét és felhozott bizonyos, a régmúltban frusztrálónak átélt emlékeket. Amit fennebb emlegettem.

Semmi nyavalygás vagy siránkozás nincs most bennem, de érdekelne, hogy mások hogyan kezelik az ilyen érzések előbukkanását?



2012. ápr. 22. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
hát nem tudom miért ez a fogalom az 'igazi fiatalos élet'-re.. elég szörnyű hogy már a felnőttek is ezt látják normálisnak.
2012. ápr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem drogos, hullarészeg tivornyákra gondoltam, azok nem is hiányoznak, hanem arra, hogy egy fiatalnak igenis kell az, hogy bulizzon, szórakozzon, saját korosztályával kapcsolatot tartson, csajozzon/pasizzon, flörtöljön stb.

Természetesebb és életszerűbb, mint a bélyeggyűjtő klubból hazamenve készülni a hittan órára és horgolni egy csipketerítőt és viszlát.

2012. ápr. 22. 12:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire zavar ez, es ugy erzed neked mindenkepp meg kell tapasztalnod az eletben bizonyos elmaradt dolgokat, szerintem akkor pl menj el nyugodtan egyszer egy discoba. (ha lehet akkor nem ahova a tinik jarnak)

Mondd el a parodnak, hogy erre neked szukseged van, hogy erezzed milyen a bulizos elet, mert ezt nem tapasztaltad meg annak idejen, es vidd el ot is ha lehet.

Lehet, hogy nem is tetszene igazan. Persze, mar mikor "felnott" az ember, nem kene lejaratni magat azzal,hogy ugy viselkedik, v oltozkodik mint egy tini stb stb..

DE az sem jelenti, hogy akkor sirjon orokre, hogy bezzeg o ezt, v azt nem tehette, tette annak idejen.

Sajnos azert vannak bizonyos dolgok amik, megtapasztalasa mar akadalyba utkozik idovel. Ilyenkor vagy lemond rola az ember, vagy

ha ez annyira de annyira fontos, akkor mindenek ellenere, vallalva a felelosseget utanamegy es megvalositja.

Pl-ul egy hazas mar nem pasizhat/csajozhat be. Vis ha van benne jo modor akkor nem. De ha ez annyira es annyira fontos, akkor valjon el es irany a pasizas/csajozas megtapasztalasa.

Vannak mindig kiskapuk mindenre. Potcselekvesek. Pl aki mar nem lehet katona, az jatszhat lovoldozos jatekokat stb stb.. Ott a fantazia is. Vajon miert

ul annyi idos no a tv elott, es bogi vegig a szappanoperakat? Ott elik ki azt, amit nem kaphatnak meg.

Amugy utolag mindig okosabb az ember, tehat most felnott fejjel mar jol latod, hogy tobbet is kihozhatal volna az eletedbol.

De nem tetted, mert nem tudtad hogyan kene, ez persze senki hibaja sem.

Esetleg meg ha lehet, akkor hajra fel es hozz ki tobbet, ha viszont mar nem (vissza a hazas peldara) akkor szerintem el kell fogadni ,hogy igy alakult es kesz.

Nem tudom mar megkapni, ezert nem torodok vele. Es ahogy a magyar kozmondas is mondja, "Ha tudom, hogy elesek – leülök”

Bankodni nem erdemes a multon, amit meg lehet, azt tegye meg az ember. ^^

2012. ápr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is elég sok mindent elszalasztottam ezidáig az évek során, huszas éveim közepén járok, de még soha nem voltam bulizni, nincsenek igaz barátok, nőkkel sem akartam eddig semmit ,mert ezeket mindet egyszerüen idegesítő kullancsnak érzem, és általában jobbnak érzem az egyedüllétet, én eddzettem , egészségesen éltem amig az ismerősők zöme züllött, jól érezte magát. Ők a boldogok, én meg az elégedett kategoriába tartozom. A kettő nem ugyanaz, talán nem is esik egybe. De talán nem bántam meg hogy így történt, csak ott a gond,hogy az egyhangú élet legalább 10 szer gyorsabban telik, mint az élményekkel, mérfőldkövekkel teli életút, sok emlékekkel ,amikkel lehet nosztalgiázni, én meg semmivel sem tudok nosztalgiázni szinte, vagy ha igen, azok olyan kisstílű jelenetek, amik másnak egy fél napjának semmit nem érő mozzanatai. És ez hiányérztetet generál az agyamban, hogy talán elszalasztottam valamit. Tudom, nekem még nem késő, de jellememnél fogva képtelen vagyok megragadni a lehetőségeket, elismerten jó volnék, de vesztes pont ez miatt. Ami elmúlt,az soha többé nem jön vissza, sajnos azok a jó 90'es évek sem fognak már többé jönni. Bizonyos korszakokat, életérzéseket pedig szerintem nem igazán lehet semmivel sem kompenzálni. Szomorú, de ez a valóság szerintem. Leeht mindenféle utángyártott" flancolásokba fogni, de nem lessz olyan hangulata, mintha minden a maga idejében, maga közegében, természetes úton történt volna.
2012. jún. 30. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Negyedik tök jól mondod! Egy dolgot nem értek: miért érzed a nőket kullacsoknak? Ez olyan, mintha egyszer valaki nagyon kihasznált volna.


Én a tinédzserkoromat "pazaroltam el", illetve nem azzal töltöttem amivel más (barátok, sport, zene) - akkor koravén voltam és merev mini-felnőtt most meg "kamaszkoromat élem" és nagyon élvezem. Ugyanezeket a dolgokat családért felelős napi gondokkal küszködő felnőttként már nem tehetném meg.

2012. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ahham, akkor te fordítva éled az életed. Így is lehet :) Nem gond amúgy, jól teszed, ha jól érzed magad. Amugy inkább ezt támogatom, mint egy szűrke családos életbe burkolózott kiégett felnőtt átlag életét. Más kérdés,hogy társaság is van e hozzá?!.
2012. júl. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megcseréltem a kettőt, de a többi remélhetőleg normális volt/lesz. Bár az időskorra azt mondják, hogy az a 2. gyerekkor... :)


Én nagyon vágyom majd a "szürke családos felnőttségre", de ehhez elengedhetetlennek tartom, hogy meglegyen előtte a saját életem - így nem fogom irigyelni a gyerekemet és jobban meg is érthetem. Most, ha vágyom is erre, örülök is a szabadságomnak.

(A régi "elpazarolt" éveket sem bánom egyébként az is fontos tapasztalat volt, akkor másféle dolgokat éltem meg - akkor is megéltem viszont sok mindent!)


Szeretem, hogy korszakokból áll az idő, mindegyiktől mást kapható. Csak azért "kell" úgymond "idejében" megélni ezeket, mert bizonyos lehetőségeket sokkal praktikusabb fiatalként kihasználni - na meg így nem zavarja össze az ember azokat a nála fiatalabbakat, akiknek ő maga mintát ad. De azért semmi nincs kőbe vésve, úgy egyébként. Amíg él az ember... Tehát nem csodálom, hogy Kérdezőnek nincs kapuzárási pánikja, mert amíg él az ember, nem feltétlenül kell annyira véglegesnek felfogni a "bezárt kapukat".

2012. júl. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!