Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az ilyen embereket mint én...

Az ilyen embereket mint én vagyok, nevezik lelkisnek? Vagy mi erre a legillőbb szó?

Figyelt kérdés

Észre vettem magamon, hogy nagyon könnyen mellre szívom a bántást,és nem tudok úgy lenni vele,hogy lesz*rom.

pl: Most megyek fel középiskolába, nem mindenki fog szeretni, biztos, sok tanárnak sem leszek szimpi.

Itt is van 1 ilyen tanár, és álltalában ha beszól, azt nem mutatom, de belül azért fáj.

Ahogy bárki más megbánt.

De, így vagyok ezzel akkor is, mikor jót mondanak rólam.

Vagy pl: Írok a kedvenc bandám egyik tagjának,és vissza válaszol.

Ilyen helyzetekben, mintha az egyik a negatív lenne, ami képes lehúzni, elszomorítani .

A másik véglet,mikor pörgök mint állat, mert dicsérnek, vagy kedvesen szólnak hozzám, vagyha csak kedvesen válaszolnak vissza.

Van akit ezek a dolgok nem is érdekelnek,mitől vagyok én ilyen kis fura?

Nagyon sok osztálytársam van,aki rég depis lenne, ha mindig mellre szívná, ha a tanár beszólna, vagy gúnyolna.

De én pl: eléggé 'felveszem' mikor elkezd oltani, főleg csak azért mert nem bírja a p*fám.

A legrosszabb az egészben, hogy olyankor erőm sincs nagyon elküldeni a K*rva anyjába.

Már bocsánat, de az ilyet nem bírom...


2012. ápr. 25. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt ez alkati okokra vezethető vissza, másrészt meg mert kamasz vagy. (Bár a megfogalmazásod emlékeztet egy mai kamaszt esetlenül utánozni próbáló pszichológus tanoncéra. ;) )


A kérdésedben megfogalmazottra pedig azt mondanám: ezt túlérzékenységnek nevezhetjük inkább. Ugyanis a lelkizős alkat nem feltétlen túlérzékeny, hanem annak lényege a mély érzelmi attitűd, beállítódás (akár jó értelemben vett lelki érzékenységgel).

2012. ápr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
furanak nem vagy fura csupan olyan a vermersekleted:) rengeteg ember jar hasonlo cipoben, feltetlenul olvass bele ebbe a konyvbe: Littauer Florence Szemelyisegunk Rejtett Tartalekai, fontos, hogy tisztaban legy onnmagaddal es azzal h miert vagy ilyen:)
2012. ápr. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
elozo vagyok, bocsi...a kerdesedre valaszolva egyetertek az elozovel ez tulerzekenyseg
2012. ápr. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
:/ Igen-igen, pl: fájdalmakra nem vagyok ilyen érzékeny. Vérvételen más sír mert fél, nekem sima ügy. De lelkileg tudnak bántani. Ez gyenge pont nagyon
2012. ápr. 26. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!