Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van egy osztálytársam, akik...

Van egy osztálytársam, akik egyfolytába szemétkedik velem?

Figyelt kérdés
szóval ô egyfolytába szemétkedik velem, beszól órán és szünetben, a legaljabb,legmocskosabb dolgokat vágjam hozzám amit el tudtok képzelni. Órák után ezeket: Pl:. Így b**ztam meg az anyád tegnap, és hasonlók. Nem c. típúsú polgár,de 1 évvel idôsebb(18) éves. Küzdôsportot tanulok 2 éve,rendszeresen járok versenyekre,de a verekedés utáni következményektôl tartok. Egyszer már megvertem kicsit,de mit sem ért. Vékony vagyok 56kg vs 75 kg. Pénteken legszívesen eszméletvesztésig vertem volna,de valahogy nem (mertem) megtenni,és sajnos ezekkel ezrn a szinten kellet visszavágnom,ami hatásos volt,elnémult. Mit tegyek? Ha verekszem vele félholtra verném,ha bekattanok,minden arcoskodást félretéve,még megölni is kedvem lenne. Tanács?

2012. ápr. 28. 22:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
+ osztfôm egy szétszórt nô,nem érdekli az osztálya.
2012. ápr. 28. 22:04
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
állj elé suli után mikor megy haza és verd szemtől szemben szájba! de ne nagyon csak hogy megérezze te nem az vagy akivel szórakozhat egy senkiházi patkány várd meg amég föláll és nézd meg a reakcioit azt adja magát a többi..vagy örökké semmibe vesz mert tudja nem jelentesz fenyegetés a számára!
2012. ápr. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ahogy ismerem,a támadás a reakció
2012. ápr. 28. 23:23
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Verbális erőszakra fizikaival reagálni?

Ha más csatornán adod vissza neki, az biztosan nem lesz hatásos.


Nem szeretnék sértően fogalmazni, de ha valódi választ szeretnél a kérdésre, akkor leírom Neked.


Adott a kihívás: Megtanulod-e, hogy elengedd a füled mellett a sértegetéseket, vagy még több fájdalmat szeretnél kiállni? A fájdalom nem más, mint egy érzés, ami tanít valamire. Ha nem szeretnél találkozni ezzel az érzéssel, menekülsz előle, akkor újra és újra szembe fogod magad találni vele. Ezt hívják a tanulópénz többszöri kifizetésének. Ha megállsz, és jól megnézed, mi bánt, meglátod, hogy verbális erőszaktól rosszul érezni magadat nem több puszta illúziónál.


Vagy lecsaphatod a srácot, de ebben az esetben ez csak tüneti kezelés lenne. Az oki kezelés az, hogy megtanulod, mit engedj el a füled mellett, és milyen típusú konfliktusoknál érdemes inkább megszólalni. Ha nem tanulod meg, találkozni fogsz egy következő ugyanilyennel, és őt is le kéne csapnod, majd a következőt... Lehet, hogy az azutáni a főnököd lesz, és akkor marad a rágódás, pontosan az, amit most is teszel.


Magyarországon sajnos az emberek többsége soha semmiért nem fordulna pszichológushoz - ha nem megy a konfliktuskezelés, és úgy érzed, bátran fölkereshetsz egy szakembert. [Nem én mondom, hogy menj el, nem küldelek, nem "el kell menned", stb., hanem ha úgy érzed, fölkereshetsz. Ez a Te teljesen szabad döntésed.]


Hosszú ideje tartó konfliktus-sorozat, rendkívül hibás konfliktuskezelési modellek, fizikai erőszak - ez néhány kommentelő válaszával sajnos valószínűleg nem megoldható.

2012. ápr. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen,ezt csinálom, a csípkelôdésre mosolygok csai,de a durvábbakat nem lehet csak úgy nem hallani,és továbbmenni. Ha tégedd szidnának így te sem tudnál mást tenni gondolom. ment mindkettôtöknek a zöld
2012. ápr. 29. 00:33
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen,ezt csinálom, a csípkelôdésre mosolygok csak,de a durvábbakat nem lehet csak úgy nem hallani,és továbbmenni. Ha tégedd szidnának így te sem tudnál mást tenni gondolom. ment mindkettôtöknek a zöld
2012. ápr. 29. 00:33
 7/11 anonim válasza:

Felejtsd el azt, hogy verbális támadásra fizikai támadással válaszolsz.

Aki ehhez hozzászokik nem fogja tudni később megállni a helyét. A felnőttek világában ez nem működik. A munkahelyeden ért támadásokra amik ennél sokkal sunyibbak lehetnek(pl célozgatás) nem válaszolhatsz fizikai erőszakkal. Tapasztalatból mondom, azokból az emberekből akik erőszakkal oldották meg a problémáikat a suliban, nem lett semmi. Három hely van ahol működik a verbális támadással szembeni fizikai erőszak: általános iskola, középiskola, börtön.

2012. ápr. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

igen igaz,csak ha az emberhez vágják minden másnap hogy hogy kurták meg az anyját..hát nem tudom én biztos már kihívtam volna bunyózni! mert ha valaki ilyet mer mondani akkor muszáj lekeverni neki 1-két sallert!!!biztos ha képen baszod

nem ugat többet ilyeneket

2012. ápr. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
és az teljesen a munkahely az teljesen más szitu..ha nem csípnek vagy szemétkednek veled bele rondítanak a munkádba stb.1értelmű hogy nem támadok rá,de itt most arról van szó hogy a szüleit sértegetik elég durván!
2012. ápr. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
(bocs)az elején nem töröltem..
2012. ápr. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!