Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Diszlexiás és diszgráfiás...

Diszlexiás és diszgráfiás vagyok, de író szeretnék lenni, nagyon. Szerintetek van esélyem?

Figyelt kérdés

Már kiskorom óta nagyon szeretek történeteket írni. A barátok és haverok szerint is nagyon jók a történeteim és fordulatosak, érdekesek. Eleinte a magam szórakoztatására találtam ki őket, amikor nehezen tudtam elaludni...

Manapság szabadidőben ezen gondolkodom. Elég jól tudok fogalmazni, azonban a helyesírással gondjaim vannak. Sok dolgot megtanultam a helyesírásról, de még akadnak gondjaim. Manapság a gép (WORD) sokat segít, tudom. Néha viszont belekavarodom az igeidőkbe és a ragokba, ha írásra kerül a sor... Nagyon keményen harcolok ellene... Szerintetek van esélyem a szalmában?

Tényleg nagyon szeretném, de félek... Magamban egész jól megy és ha egyedül vagyok megoldom. De anyu főiskolára akar küldeni kommunikációs szakra (újságírói) :S és ott nem tudom megállnám-e a helyem. Néha a beszéddel is akadnak gondjaim :/

Vagy lenéznének-e érte?! Pedig én tényleg harcolok minden erőmmel!



2012. ápr. 29. 18:07
1 2
 1/17 étoile et lune ***** válasza:

Én is író szeretnék lenni, és én is azt gondoltam, hogy a kommunikáció szak jó lesz nekem, mert ott majd szakosodhatok újságírásra, aminek legalább van egy kis köze az íráshoz. Két hét után rájöttem, hogy rohadtul semmi köze hozzá, én regényeket akarok írni, nem pedig előre megszabott témákról firkálni. Szerintem lehetsz író, igen, szóval eszedbe se jusson, hogy az ilyen kis hibák miatt nem érvényesülhetsz.

A kommunikáció szakon sok a buta p*csa meg a jellemtelen fiú, szóval van rá esély, hogy majd gúnyolódnak veled, viszont ha ki tudsz építeni magadnak egy jó fej, megértő társaságot, akik megvédenek, vagy ha meg tudod Te magad védeni, akkor nem lesz gond. Én biztos nem ítélkeznék emiatt, mivel nem vagyok egy hülyegyerek. Az első két hét egyébként arról szólt, hogy beszéljünk magunkról 2-5 percen keresztül folyamatosan a többiek előtt, szóval a szégyenlősebbek szerintem kiszóródnak az első hetekben. De ha van kitartásod, és tényleg érdekel a szak, akkor ne add fel kis buta g*cik miatt. Mostani eszemmel többet tanulnék, hogy bejussak irodalom szakra, azt talán nem hagytam volna ott. Viszont azt ne felejtsd el, hogy az íráshoz nem kell diploma. Én idén OKJ-ra megyek, egyetemen nem találtam nekem való szakot sajnos. De az írás még mindig előttem van.

2012. ápr. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

a szalmában mindenkinek van ;D


komolyra fordítva a szót, az lehetsz, ami lenni szeretnél. a kérdést jól megfogalmazva, szépen írtad ki, miért lenne más egy történet? tudom, terjedelem..de kitartással és ahogy írtad, küzdelemmel bármi lehetsz.

én már csak tudom. üdv: egy pokemonmester

2012. ápr. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

étoile et lune: hát én igazából nem akartam főiskolára menni főleg nem kommunikáció szakon...

Régebben akartam egyetemre menni de valahogy rájöttem hogy amit szeretnék az nem nekem való... vagyis én nem szeretnék hosszú éveken keresztül iskolapadban ülni... Szeretnék "szabad" lenni és utazni :D

Kedves pokemonmester: Először is kösz :D Én is úgy vélem ha beleadok mindent menni fog.

Másodszor: Én is pokémon tréner akarok lenni XD taníts mester!

2012. ápr. 29. 18:47
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, voltak, lesznek ilyen olyan írók akik pont így kezdték mint te.
2012. ápr. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vágj bele, mert látszik, hogy meg van a lelkesedésed és valószínűleg a tehetséged is hozzá. A helyesírásod miatt ne aggódj: a kérdésed alapján egyáltalán nem látszik, hogy diszlexiás vagy, jó a helyesírásod! Plusz én el tudok képzelni egy olyan megoldást is rossz esetben, hogy a történeteidet felmondod egy diktafonra és megkérsz valakit, hogy írja le neked, vagy eleve diktálsz valakinek.


Sok kitartást kívánok álmaid megvalósításához!

2012. ápr. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi :D

Mindenképp nekipróbálkozom. Csak sokan mondták hogy ha kiderül akkor lehetnek belőle gondjaim... Erős személyiség vagyok szerintem bírni fogom :)

Csak nem akarom hogy ez alapján ítéljék meg a művem... mert szerintem van olyan színvonalas mint más és sokat móndó, üzenettel rendelkező történetek lennének :)

2012. ápr. 29. 22:26
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Köztársasági elnök simán lehetsz.
2012. ápr. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
XD
2012. ápr. 29. 23:10
 9/17 anonim ***** válasza:
Épp elég diszlexiás vett/vesz körül, hogy tudjam: Ez nem fogyatékosság, hanem betegség. Különbség, hogy utóbbiból ki lehet gyógyulni. Ha valóban elszánt vagy, és író akarsz lenni, akkor a diszlexia maximum egy kis kezdeti nehézség lesz számodra. Vésd az eszedbe: Beethoven is süket volt. :)
2012. ápr. 30. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, Beethoven idős korára elveszítette a hallását. Előtte perfekt volt. Ha eleve nem hallott volna, egy büdös vasvillát nem tudott volna meghallani hogyan zúg.
2012. ápr. 30. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!