Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi történt? Veletek volt már...

Mi történt? Veletek volt már hasonló?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi van velem.. Kb fél éve,októberben elköltöztem anyukámmal és a tesómmal ,mert anyámék válni akarnak. Az elején nagyon pozitív voltam.. Próbáltam mindennek a jó oldalát nézni. Ha belegondolok a sulival ez sohasem volt így. Viszont körülbelül január óta rettegek az iskolától. Ezt komolyan mondom.. Oka is van..

Egyrészt olyan egyedül vagyok ott .. vannak barátaim,de én nem érzem annyira jól magam velük és nem érzem ,hogy önmagam lennék.. Ja és mindig odasodródik hozzájuk az a gyerek,akit én utálok..

Mert folyton beszólogat. Komolyan. Én semmit sem csináltam,nem értem miért kell csesztetni.. olyanokat mondd ,hogy ronda vagyok. Oké,elhiszem ,emiatt is teljesen kivagyok. De mit tehetnék,nehogy már én tegyek róla,hogy rondának születtem. -.-" És nem ő volt az első aki ezt mondta nekem. Már teljesen kivagyok.. Úgy érzem az utcán is rajtam röhögnek..

Minden beszólást magamra veszek. Vissza kéne szólnom,de a fiúknak nem merek.. Lányoknak simán.. és akkor tényleg visszavesznek. Az a baj,hogy alapból visszahúzódó vagyok és ha kimegyek az utcára fleveszem a pokerface-mat. Suliban mindig rohadt szar kedvem van ,ezért goromba fejet is vágok. >.<

Ja és még.. egyre szegényebbek vagyunk.. Rohadt jó. Mindeből elegem van ,nagyon egyedül érzem magam,a családi helyzetem is szar ,de azért még be kell szólogatni is,hátha még rosszabbul fogom érzeni magam?! -.- Igen,elérték a céljukat. Egyébként kb március óta minden este ,suli előtt ,reszketek és sírok.. már nem bírom tovább.. nem tudom mit csináljak.. ma is itthon maradtam,igaz,hogy betegnek érzem magam és szerintem az is vagyok,de félek ,hogy anyukám haragszik majd.. és holnap is itthon szeretnék maradni..

Ja és igazolást illetően.. nem kérik általában ,mert észre se veszik ha hiányzom. -.-"" :D


14/L


2012. máj. 3. 10:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A suliban én is végig ilyen voltam. Én fiú vagyok, így talán még rosszabb is volt a helyzetem. Évekig "szenvedtem" ezzel a problémával. Nekem is voltak mellé családi és pénzügyi gondjaim, és mi is elköltöztünk...

A lényeg, hogy sokat gondolkoztam, és sokat változtam. Ma már tudom, hogy hogy kellett volna kezelni ezeket a helyzeteket, és mit kellett volna tennem akkor.


Ne sértődj meg semmin. Miért ne? Miért tennéd? Az csak neked rossz, a többieknek pedig jók. Pic related: [link]

Ha van valami vicces, amit vissza tudsz dobni, akkor tedd meg, ha nem, ne foglalkozz vele. Semmiféle beszólást ne vegyél komolyan, és így minden támadás elveszíti az erejét, és lepereg rólad.


Rosszul álltok anyagilag. Sajnos a legtöbb ember se mondhat mást. Én se. Ahogy azt nyilván sejtetted, én kicsit idősebb vagyok nálad, ezért én már tettem lépéseket ez ellen. Ha sok pénzem lesz, majd gondolok rád ;)


Összefoglalva: Koncentrálj a saját dolgodra, a tanulásra. Légy mindig nyugodt és próbáld jól érezni magad, a sértéseket pedig ne vedd komolyan.


Még egy utolsó gondolat: Válassz ki egy személyt, akit tisztelsz, és gondolj arra, hogy ő mit tenne a helyedben. Az én ilyen személyem pl. L (Death note)

2012. máj. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!