Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szorongok ha emberek között...

Szorongok ha emberek között vagyok, vagy ha idegenekkel beszélek. Hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés

Üdv!

A tünetek röviden: hasonló a szociális fóbiához, tehát szorongok az emberek között, pánikrohamaim vannak bármiféle ok nélkül. Ha beszélnem kell valakivel, akkor sokszor halkan, határozatlanul szólalok meg.

Ennek az oka az, hogy középsuliban (több éve) nagyon sokat basztattak, de tényleg.. NAGYON sokat.


Rengeteget változtam azóta. Semmi egoizmus, de a régi énemhez képest ge*i jól nézek ki. - ez egyáltalán nem növelte az önbizalmamat, ami furcsa. Rengeteg pozitív visszajelzést kaptam. most nem sorolom fel őket..


Szóval ez csak a felvezető volt, itt jön a tényleges probléma:


Próbálok kilépni a komfort zónámból és beszélgetni random emberekkel, régi ismerősökkel, csajjal akivel szemezek az utcán. Hiába van meg fejben hogyan akarok viselkedni, kb mit akarok mondani, és milyen benyomást akarok kelteni az emberekben, egyszerűen leblokkolok minden szociális szituációban.


1. pl.: Ott állok az ember előtt és teljesen leáll az agyam, képtelen vagyok gondolkodni, azt se tudom hol vagyok és csak halkan makogok össze-vissza. Ha előre kigondolom, hogy mit mondjak akkor meg egyszerűen elfejeltem.


2. pl.: A társaság középpontja akarok lenni, tudom mit kéne tennem, fejbe megvan, de amikor odakerülök hirtelen fáradtnak érzem magam, letompulok és leeseik az energiaszintem 0-ra.


Pszichológusra nincs pénzem, mivel még tanulok, szüleimnek pedig erről nem beszélek, úgyhogy ez kilőve.


Előre is Kösz a válaszokat és a segítséget.



2012. máj. 8. 01:40
 1/5 anonim ***** válasza:
17%

nekem is ez volt fiatalabb koromban hogy nem mertem megszolalni és kicsinek éreztem magam...ne aggodj kinövöd, de ha ennyi ön bizalmad van hogy g**i jol nézel ki, akkor nincs semmi gond veled csak unatkozol...ez nem pszicholgiai dolog ez szó szerint önismereti dolog...fogadd el magad normálisnak és ne beszélj igy magadról, hiába irod hogy nem vagy egoista.

a másik meg az hogy hajnali háromnegyed 2kor aludnod kéne

2012. máj. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
68%

Ha elfogadod egy másik ember segitségét, akkor irj üzenetet! :)

Tudom mit érzel, milyen neked, talán az okát is. tudok segiteni. Ha szeretnél változni, tegyünk egy próbát, és irj egy üzenetet, benne elérhetőséggel!

2012. máj. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

09:45


20 éves vagyok, ez nem egy kamaszkori krízis. Itt szövegértelmezési problémákat vélek felfedezni.

Mint ahogy írtam semmi önbizalmam sincs annak ellenére, hogy "Rengeteg pozitív visszajelzést kaptam."

Tehát szerinted ha valaki jól néz ki, és ezt ki is meri jelenteni, mivel ez egy tény, akkor az már egoista és rengeteg önbizalma van. Ez aztán az ütős logika.

Szerintem meg csak egy normális ember, aki elfogadja magát. Ha másként cselekszik, akkor csak álszent.


"csak unatkozol" - örülök, hogy te ezt így tudod.


"a másik meg az hogy hajnali háromnegyed 2kor aludnod kéne" - nekem csak anyukám mondhatja meg, hogy mikor kell lefeküdnöm, sorry.


Elhiszem, hogy sok tini tesz fel itt kérdeseket hasonló problémákkal, de nem kéne általánostítani. Nagyon buta dolog ugyanis. Jah és legközelebb gondkolkozz mielőtt valakiről ilyen lenéző, lekezelő hangvételben írsz. köszipuszi.

2012. máj. 9. 00:06
 4/5 anonim ***** válasza:
25%

" nagyon sokat basztattak

régi énemhez képest ge*i jól nézek ki

A társaság középpontja akarok lenni "


ezt nyomtasd ki és küldd el egy orvosnak -.-

aztán mondd hogy köszipuszi

csumi

2012. máj. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 masszázscucc válasza:
83%

Kedves kérdezőnk nyilván nem szórakozásból írogat ide és valószínűleg nem a b@sztatásunkra van szüksége, hanem tanácsra, segítségre.


Viszont elég jól kilőttél utakat. (pénz, tanulás, szülők nem. nem idézem, érted)


Nem könnyű a segíteni szándékozó dolga sem, hiszen fizetőset nem akarsz, nem tudsz megfizetni. Ha beszélgetni akarnánk veled, az meg nyilván neked nem könnyű. Ide értelemszerűen nem írhatunk be pszichológia útmutatást, már csak a terjedelme miatt sem, nem beszélve arról, hogy nem lehet általánosítani. Tehát kapcsolat nélkül ez...


A problémád jó mélyen beágyazódott. Nyilván túl vagy már azon, hogy ezt a panaszod kitálalásával nem lehet megoldani. Viszont, ahogy egy előrehaladott tüdőgyulladás sem gyógyítható meg gyógyszerek nélkül, így a te problémádhoz is szakember segítsége szükséges. (nem gyógyszerre gondolok)


Vannak pszichológusok, akik pl. skype-n keresztül is kezelnek. Nyilván az első alkalom ingyenes. Így akár többet is kipróbálhatsz, belekóstolhatsz az ilyen módszerekbe. (Nekünk van ilyen ismerősünk.)


Nekem is volt elég kemény gondom. Egy kedves pszichológus ismerősünktől viszont olyan technikát, módszert tanultunk meg, ami újra és újra meglep az eredményeivel.


Ha bátorságot merítesz, és beszélgetnél velünk, meghallgatnád tapasztalatainkat, akkor írj privátot.

2012. máj. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!