Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ellustultam itthon. Hogyan...

Ellustultam itthon. Hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez a kérdés inkább az Önismereti kategóriában állná meg a helyét, de itt több értelmes válaszra számítok, mint az egyéb kategóriában. Az a helyzet, hogy kb. két éve, hogy "haza hoztam" a vállalkozásomat és azóta hála Istennek minden megy magától mint a karikacsapás. Csak ezzel az a baj, hogy akkor kelek, amikor akarok, ha van munka elvégzem, ha nincs, akkor meg elvégzem a teendőimet, vagy Pató Pál Úr módján, meg csinálom, vagy nem. "...ejj, ráérünk arra még" Kattogok, hogy ezt kéne csinálni meg azt, de ha valaki ír msn-en inkább dumálok és az órát figyelem, hogy még van a napból ennyi, meg annyi, ráérek még. Vagy csak szemezgetem a Startlap híreket, ami az összes egy baromság, mégis azt olvasom. Vagy épp itt teszek fel hülye kérdéseket ahelyett, hogy felemelném a hátsómat és csinálnék valamit. Szóval beágyazódtam ide és minden napomat egyformán végzem, közben meg minden nap elhatározom, hogy holnap másképp csinálom. Hozzá teszem, pörögni is nagyon tudok, ha kell, sőt, vannak időszakaim, amikor a világot meg tudom váltani, de egyre kevésbé érzem szükségét. Elfogadok bármilyen választ, akár fejmosást is, hátha attól feleszmélek bárgyú és egyre hasztalanabb életvitelemtől. Hozzá teszem, bárki eshet a saját csapdájába, és most döbbentem rá, hogy nem annyira rossz, ha az embernek napi szinten programozott az élete, mint pl. időre való munkába járás. A másik, hogy több évig gondoztam a férjem nagymamáját, aki igen csak szervezett munkát igényelt, két hónapja halt meg. Lehetséges, hogy pillanatnyilag még azon hatás alatt élek,hogy hirtelen nem tudok mit kezdeni a felszabadult idővel? 35/N
2012. ápr. 23. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen,a kérdésed végén van a válasz,a nagymama gondozása után nem tudsz mit kezdeni magaddal.


Ird fel miket szeretnél csinálni,és időpontot is irj mellé.

És a felirt időpontban csináld meg.

2012. ápr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj napirendet, és az elvégzett feladatok után jutalmazd meg magadat, de csak akkor, ha tényleg elvégezted azt a feladatot.
2012. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen. a napirend írás tényleg jó ötlet, mert reggel amikor felébredek, még vagy fél órát tollászkodom az ágyban és végig gondolom mit kellene megcsinálni, aztán végül a felét sem csinálom meg.
2012. ápr. 23. 14:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
na én ugyanilyen vagyok. a különbség, hogy én alkalmazott vagyok, van napirendem. Hétvégén vagyok aktív. én azt mondom, hogy csináld meg reggel a dolgod, ha minden nap fél órát rászánsz, akkor hamar végzel, utána dolgozz, ha kell, és a maradék idődben sportolj, hogy ne legyenek unalmasak a napjaid.
2012. ápr. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Alapból nem volnának unalmasak a napok, mert tanulok gitározni, amit imádok, tanárhoz is járok, meg festészettel is foglalkozom, meg itt a vállalkozás, amibe több energiát is bele lehetne fektetni. Ráadásul most fogadtunk örökbe két kutyát, velük is kell foglalkozni. De mégis a kelleténél kevesebb energiát fektetek a dolgokba. Csak ülök és nézek sokszor.
2012. ápr. 23. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!