Hogy tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés
Van egy lány az osztályunkban, akivel egyébként elég jóban vagyunk. Egy korábbi kérdésemben már említettem, hogy ő is és én is nagyon szeretünk rajzolni. Csak az a baj, hogy ő mindig behozza a rajzait és mutogatja őket, hogy ő milyen jól rajzol, és én ilyenkor szarul érzem magam, mintha jelentéktelen lennék, és nem lennék jó semmiben. (Mert ilyenkor mindenki őt csodálja, ami nem baj, de azért szarul esik...) Ezen már úgy ahogy túltettem magam. De! Most elkezdett hihetetlenül bunkón viselkedni. Például ma a suliban vérlázítóan lekezelően bánt velem, mintha nem is venne emberszámba...Meg amikor a könyvtárban lógtunk és a táblánál azzal szórakoztunk, hogy valaki elkezd rárajzolni valamit, és aki előbb kitalálja mi az, nyer. Én odamentem a táblához, és elkezdtem felrajzolni egy szemet. Egy másik barátnőm mondta hogy szem, én meg hogy: igen, az. Erre ő elkezdi hogy: Chh, az egy szem? Háát, te tudod. És olyan lesajnáló volt, hogy kis híján sírva fakadtam. Amúgy köztudodtan úgy gondolja, hogy ő a legjobb rajzos az osztályban, de eddig hajlandó voltam eltekinteni ettől a barátságunkért. De most már annyira egyértelműen kiakarja fejezni, hogy úgy gondolja nem tudok rajzolni, hogy az már fáj..:( Tanács?
2012. máj. 9. 15:49
 1/5 A kérdező kommentje:
(13/L)
2012. máj. 9. 15:50
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen nem igazi barát. És ha ilyen, hogy behozza a rajzait meg dicsekszik, mutogassa őket, akkor egy nagyon egoista,beképzelt sztem. Az igazi művészek sosem dicsekszenek ,hogy ők mit tudnak , hanem folyton arra törekszenek ,hogy minél jobbak legyenek, és mindig nagyok az elvárásaik magukkal szemben. Amúgy sztem annyira azért nem is rajzolhat olyan jól. Jó lehet szépek a rajzai meg minden, de nem annyira, mint egy igazi művésznek, akinek tényleg ehhez van tehetsége. Szerintem ne barátkozz vele, próbálj meg új barátokat szerezni. Jó tudom valakinek nagyon nehéz új barátokat találni,másokkal barátkozni, de valahogy meg kell próbálnod. Valaki más csak van még ott az osztályba akivel jól kijössz, vagy nem? Vele meg ne foglalkozz!
2012. máj. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi:) Amúgy páran azt tanácsolták, hogy ha ez rosszul esik tőle, akkor én is vigyek be rajzokat. De ehhez túl szégyenlős vagyok, sokszor még a családomnak se merem megmutatni őket:( Vagy ez jó ötlet lenne?
2012. máj. 9. 16:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Van egy elméletem, miszerint művész csak abból lesz, aki soha nem elégedett a munkájával :) Szóval ne aggódj.
2012. máj. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2012. máj. 11. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!