Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehetek azért "antiszociális",...

Lehetek azért "antiszociális", mert nincs testvérem és sokat voltam egyedül gyerekkoromban?

Figyelt kérdés

Gyerekként sokat voltam egyedül.Ennek az lett az eredménye,hogy önálló lettem,könnyen feltalálom magam egyedül,viszont nehezemre esik kapcsolatokat építeni.


Nehezemre esik a társalgás,inkább csendben vagyok és magamról szinte alig mesélek az embereknek.Egyedül érzem magam a legjobban.


Viszont szeretnék egy kicsit társaságibb emberré válni.Hogyan valósítsam ezt meg?


20/L



2012. máj. 12. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
lehetsz :) én is mindig egyedül voltam gyerekkoromban egyke lévén, aztán most sem úgy megy a kapcsolatok kialakítása ahogy az kéne
2012. máj. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

ha gondolod beszélgethetünk is, mondjuk nem tudom, hogy mi sül ki belőle, ha két "antiszoc" emberke egymással akar beszélgetni :D

amúgy nem teljesen igaz, hogy egyke vagyok, mert van két testvérem is, de ők több mint 10 évvel idősebbek, úgyhogy sosem volt meg a közös hang

2012. máj. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
én úgy vagyok egy kicsit aszociális hogy van 3 tesóm. szal ez nem feltétlen igaz.de minden lehet
2012. máj. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 4 testverem van megis egyedul erzem magam a legjobban, ha ossze is gyulunk otthon idonkent szukseget erzem, hogy kulon vonuljak egy kicsit:) Szerintem ez nem attol fugg, hogy kinek volt es kinek nem testvere hanem a szemelyisegtol, temperamentumtol, aki pl. eletvidam szangvinikus de nincs testvere megoldja a dolgot maskepp meg a hajlektalannal is osszebaratkozik ha nincs mas..:)
2012. máj. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
71%

Ez jó kérdés. Én 34 éves nő vagyok, 2 gyerkőccel. Testvérem nincs, és gyerekként sokat voltam egyedül. Ált.suliban még nem zárkóztam el a társaságtól, de aztán történt vmi, és azóta nem vagyok egy társasági lény. Vagyis, ha csak 2 emberke van a környezetemben, akkor úgy ahogy társalgok, de ha többen, akkor már megkukulok. Marha szar egy dolog, de nem tudok tenni ellene, hiába próbálkozok.

Azt hozzáteszem, hogy engem sokat csúfoltak, mindig leszóltak, a véleményemre nem hallgattak, ha szóltam vmit, akkor meg sem hallották. Szerintem ez a fő oka, hogy ilyen lettem. A mai napig van, aki ócsárol, a hátam mögött kinevet, ha mondok valamit, meg sem hallja, amolyan közönyös.

2012. máj. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Aszociális.


Nekem van egy tesóm, és én is inkább egyedül vagyok. Nálam az az oka, hogy más vagyok mint a többi ember (ne érts félre, nem ilyen "különleges hópihe" módon más, hanem tényleg más), nem nagyon viselem el a társaságukat. Gyerekként is ilyen voltam elvileg, inkább egyedül játszottam, a húgom 3 évvel fiatalabb, de anyám szerint nem nagyon foglalkoztam vele sem mikor kisebbek voltunk. (Meg később sem, de arra már magamtól emlékszem.) 21n

2012. máj. 14. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 shimac válasza:

Közrejátszhat a dolog szerintem, de nem csak ezen múlik... Például van egy barátnőm, akinek a tesója, ha idegen jón a házba bezárkózik a szobájába...stb. Pedig ők 9-en testvérek...


Mindig azon múlik, hogy az illető akarja-e vagy sem!!!

2012. máj. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Érdekes én is így vagyok.Társaságban bttul unatkozom,egymagyam jól elvagyok.Nincs tetvérem nagyon kevés barátom van.
2013. dec. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!