Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez onbizalomhiany lehet?...

Ez onbizalomhiany lehet? Esetleg kisebbsegi erzes, vagy maximalizmus?

Figyelt kérdés

Miert van az, hogy huszoneves fiu letemre nagyon bizonytalanul, esetlenul, ugyetlenul teljesitek olyan, masok szamara egyszeru hetkoznapi szituaciokban, mint peldaul egy banki ugyintezes, vagy hivatali ugyek intezese?


Ha mondjuk be kell mennem a bankba, mar elore olyan lampalazszeruseget (ha van ilyen szo:D) erzek es magamban elore mindent leforgatok a fejemben, azon gondolkozom, hogy vajon hogyan fog pontosan lezajlani az egesz "esemeny" es kigondolom, hogy pontosan mit es hogyan akarok majd mondani, amit szinte mantrazok magamban es ragaszkodok hozza...


Mitol lehet ez? Onbizalomhiany? Hogyan lehet tenni ellene?

Elegge idegesit, hogy tudom, hogy egy egyszeru hetkoznapi szituaciorol van szo, en megis alulteljesitek benne, pedig vehetnem lazan is...


2012. máj. 14. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdésedre választ nem tudok adni, de mintha én raktam volna fel a kérdést. Önbizalomhiánnyal küzdök, amit a külvilág nem vesz észre, de ettől függetlenül jelen van és a kommunikációban nyilvánul meg, hogy nem megy társaságban és idegen emberek előtt. Általában, ha megyek valami olyan helyre, mint amit te is említettél (bank) vagy hasonló, akkor eltervezem, hogy mit fogok mondani és minden az elképzelésem szerint zajlik. Nagyon meg akarok felelni másoknak még az is a problémám, de a módszert, hogy hogy kellene leküzdeni sajnos nem tudom.

21/F

2012. máj. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem tartasz attól, hogy ha szembe kerülsz egy emberrel, helyzettel, vajon a másik ember, mit fog gondolni, bebeszéled magadnak, hogy nem vagy elég talpraesett, és ahogy írod is: bizonytalan, esetlen, ügyetlen vagy..ott van a félsz, hogy ezt mások is észre fogják venni, és így fogsz elszúrni mindent. Tényleg, kicsit próbálj lazítani, ne félj a spontán dolgoktól sem, ügyes vagy, meg fogsz tudni oldani mindent, ha HISZED és pozitívan állsz a dolgokhoz! :)
2012. máj. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez minimalizmus megspékelve némi maszturbatív jellegű egyveleggel. Félre a tréfát. Miért nem lehet normálisan válaszolni? Ok. Ez jogos. Nos, szerintem az a helyzet,hogy túl sokat agyalsz ezeken a dolgokon. Nem kell ennyire komolyan venni a logisztikát. Meg ügyintézés. Ügyintézés? Milyen böszme szó. Nézz a tükörbe és mondd tárgyilagos hangon, hogy csókolom nem fogok ilyen dolgokkal feleslegen foglalatoskodni.

Inkább másra célozom a tudatom. Kinyitom a megfelelő világ felé. Elmegyek ameddig kell. Utána visszagyüvök a legjobb pillanatban és kezembe veszem az irányítást.


Üdv

2012. máj. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!


Neha tenyleg ugy erzem magam, mint Pierre Richard a regi filmjeiben: mint egy elefant a porcelanboltban, kis felenk, esetlen, csetlo-botlo...


Idegesit, mert erzem, hogy ezt sugarzom ki magambol es erzem, ahogy masok valami fura kuloncnek gondolnak, pedig nem all szandekomban annak lenni.


Onbizalom kerdese az egesz, de fogalmam sincs, hogyan, mibol epitsem fel ezt magamban... pedig hat megiscsak ferfi lennek, vagy mi a szosz?! Ugy is kene viselkednem!

2012. máj. 15. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!