Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha lusta és gyenge jellem...

Ha lusta és gyenge jellem vagyok, hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Nem tudtam melyik kategóriába írjam,elnézést.

Szóval a helyzet az,hogy nagyon hajlamos vagyok rá,hogy elhagyjam magam.Hétközben amikor "pörög az élet",tanulok,dolgozom,akkor mindenhez van energiám,pedig korán kelek,későn fekszem,de mégis van erőm tanulni,be tudom tartani a diétám,még mozgok is,takarítok is..sb.De amint hétvége lesz,későn kelek,és el lustulok,és hiába terveztem el,hogy hétvégén ezt meg ezt megcsinálom,úgy megy el a 2 nap hogy semmi nem csináltam,csak ültem a gép előtt és zabáltam:(


Hogyan tudnék ezen változtatni?Ha esetleg felírom,hogy akkor ezt meg ezt megcsinálom,az segít?

19/L


2012. máj. 20. 08:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Kezdetnek elég, hogy felismerted :) Innentől csakis akaraterő kérdése.. De azért ne vidd túlzásba, pihenni is kell valamikor, és erre néha még a hétvége is kevés.. De mondjuk az állandó gép előtt ülés tényleg nem jó, főleg nem zabálással egybekötve:) Próbálj meg hasznosabb kikapcsolódást találni :) Kb. ennyi a recept. Barátokkal nem tudtok elmenni sétálni/túrázni/pihenni egy tópartra néha?


19/L

2012. máj. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A hétvégi pihenés mindenkinek jár, pláne ha hétköznap nyúzod magad, már ez önmagában dícséretes.

Amúgy mért diétázol, talán alkatilag nem vagy elégedett?

2012. máj. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Te vagy lusta jellem? Én sokszor hétköznap is csak punnyadok itthon, mert senki nem ér rá.

Suliba persze eljártam (már nincs), dolgozok is sokszor, de takarítani, diétázni, sportolni nagyon lusta vagyok. :(

Oszd be magadnak, hogy pl. szombaton egész nap nem csinálsz semmit, csak gépezel és pl. gyümölcsöt eszegetsz. Vasárnap meg elmész kirándulni, sétálni, nézelődni.

20/l

2012. máj. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!