Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Olyan elegem van. Tök magányos...

Olyan elegem van. Tök magányos vagyok. Mi legyen? (Olvasd el légyszi)

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy a személyiségem nagyon függ attól hogy épp kivel vagyok.Nincs is olyan hogy "én".Mindig valaki más akarok lenni mert nem tudom ki vagyok vagy nem merem önmagam vállalni,mert a barátnőim ezt "verték" régen belém.Mindig lenéztek,de akkor ezt nem vettem észre és lassan hozzászoktam.Viszont most hogy visszagondolok annyi rossz dolgok tettek velem,hogy szerintem elvesztettem az igazi énem.Félek dolgokat kimondani,mert mi lesz ha hülyeséget mondok,vagy valakinek nem tetszik.Folyton az volt a téma hogy ki hogy néz ki, ki milyen "népszerű" és valahogy ez belémvésődött míg ők egyszerűen megtudtak változni nekem ez nagyon nagyon nehezen megy.Sőt....Már nem vagyunk barátnők és teljesen elveszettnek érzem magam.Mindig kell nekem egy olyan barátnő aki mellettem van. Mióta összevesztünk egyszerűen senkivel nem tudok kapcsolatot kiépíteni(barátilag).Szerintem valami eltört bennem és lehet hogy egy életre. Nagyon szenvedek komolyan és ezt nem túlreagálom mert 2 éve ez megy. Félek már barátkozni mert mi van ha annak is ez lesz a vége? Önértékelési problémáim vannak azóta mióta nem vagyok velük,egy nagy nullának érzem magam támasz nélkül.Annyira rossz:( Igazából ez elég részletes dolog és így nem tudom leírni de annyi a lényeg,hogy én a hülye naív kislány gimnáziumból átjöttem egy olyan iskolába ami nagyon a mérce alatti,csak mert a barátnőmmel akartam lenni(akivel azóta összevesztem persze) és itt ragadtam már.Ez nem az én közegem.A gimi az volt az én jó kis helyem és úgyérzem ott megtudtam volna változni de itt így nem megy. 0 barátom van azóta. Alig várom hogy vége legyen a sulinak és tisztalappal kezdhessek Pesten főiskolán.Ott senkit nem ismernék és nem ítélném el őket első látásra,bárkivel mernék barátkozni mert nem érezném úgy hogy (fúú ez most beképzelten fog hangzani de ezt láttam 9 évig) nem elég jók nekem.Nem úgy mint itt ebbe a kisszarvárosba. Adjatok valami tanácsot légyszi. 17/L
2012. máj. 30. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Várd ki ezt a kis időt amíg elvégzed a középsulit és gyere fel Pestre fősulira.Itt tényleg tiszta lappal indulsz majd és rengeteg barátra ismerősre szert tehetsz.Egy olyan kis közösségben ahol te élsz tényleg elég kevés lehetőséged van.Ha eddig kibírtad ki fogod ezután is.Ne szívj mindent mellre ne adj ennyire mások véleményére főleg ne az övékre mert ez a ki hogy néz ki ki milyen népszerű dolog csak nekik fontos.Mire a főiskolára kerülsz már te is nevetni fogsz ezeken a dolgokon.
2012. máj. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mosolyogj! válasza:
Ha olyan komolynak tartod az önértékelési problémáidat menj pszichológushoz. Találj magadnak hobbit, légy nyitott és akkor majd lesznek új barátaid is, csak nem egyik napról a másikra. (nekem kb 6-7 hónapomba telt). +Tipp: figyelj oda azokra is akiket eddig a volt barátnőiddel rangon alulinak gondoltatok. Sok sikert mindenhez, szorítok neked :)
2012. máj. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! nagyon sok ember küzd ilyen érzésekkel: önértékelési zavar, félénkség, önbizalom hiány. Ne aggódj, ezek általános tini problémák, kirekesztve érzed magad. Fontos, hogy az embernek legyenek barátai, de ne ettől függjön már az életed. A szüleiddel mi a helyzet? beszélgess velük. És persze, mint minden ilyen "önmagamat utáló, de azon csak kesergő, és semmit sem tevő " kérdésre itt is azt a választ fogod kapni, hogy mozdulj ki otthonról, sportolj, tanulj nyelveket, keress új hobbit és foglald le magad olyannal, amiben kedved telik. Ugyanis azzal, hogy 2 éven keresztül azt súlykolod magadba, hogy csak egy darab kula vagy, az életed nem lesz egy fokkal se jobb, minő meglepő! Fájdalom, de csak te tudsz ezen változtatni. Sok sikert!
2012. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem utálom magam és valószínüleg ha ismernél akkor első látásra nem gondolnád hogy ilyen vagyok. Nem vagyok antiszociális se hálaégnek mert azért úgy vannak csajok akikkel minden nap vagyok a suliba és elhülyülök velük de Őket nem nevezném barátnak. Agytúrkászhoz nem szeretnék menni. Egyedül akarom megoldani a problémáimat csak nem tudom hogy. Egyenlőre csak az van hogy ezt a pár évet még kihúzom itt és megyek a rendészeti főiskolára.
2012. máj. 30. 19:59
 5/10 A kérdező kommentje:
van hobbim:) Énekelek.Szoktam fellépni is szóval nem zárkózom el senkitől mindenkivel beszélgetek és jóban is vagyok csak itt meg is áll a világ.Nem merem ennél tovább engedni az embereket.Mert megint csalódok.
2012. máj. 30. 20:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért kéne ehhez agyturkász nincs semmi komoly problémája amit csak úgy lehetne megoldani -.-.Kicsit félnék vagy legbelül ezt te is tudod meg akarsz felelni másoknak mindenáron és ez rossz.Hidd el te gondolod ezt annyira nagynak és a fele sincs mögötte a valóságban. szerintem ne vedd annyira komolyan a rólad alkotott nézeteket.Viszont valaki rád férne egy értelmes akivel tudnál beszélgetni hogy valamelyest a jó irányba tereljen és aki jó szándékkal tenné nem pedig a saját képére formálna,elvakult domináns barátnőket kerüld.Egyébként nincs pasid? vagy fiú barátaid lehet sokkal jobb hatással lenne rád.Mert akár hogy is nézzük te egy domináns egyénre vágysz aki megmondja a tutit hogy viselkedj mit csinálj mi a menő és mi nem az örök hiba olyat keress aki önmagadért fogad el és jó szándék vezérli. 19/F
2012. máj. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocsi de te is hibás vagy, hogy folyton olyan emberekkel vetted magad körül,akik mellett nem lehettél felszabadult :/
2012. máj. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Kicsit magamra ismertem a történetedben, bár nem minden szempontból.


"Félek dolgokat kimondani,mert mi lesz ha hülyeséget mondok,vagy valakinek nem tetszik." - ez sztem édesanyám túlzott szigora miatt alakult ki bennem.

Én a legjobb(nak vélt) barátnőmmel vesztem össze anno, ennek már lassan 4 éve, azóta nem is beszélünk. Azóta viszont én sem tudok IGAZI barátságokat kialakítani. Haverok mindig voltak, vannak, de ők nem azok a barátok, akikkel mindent megoszt az ember. Egy-két barátom maradt meg a gimiből, de velük is nagyon ritkán találkozom. Én is érzem azt a bizonyos törést és én is nagyon sokáig szenvedtem tőle. Nem tudok már úgy megbízni az emberekben mint azelőtt.


De! Ma már sokkal jobban érzem magam. (Igaz az ilyen mély sebek talán sosem gyógyulnak be teljesen.) Hidd el, neked is sokkal jobb lesz, ha új környezetbe kerülsz.

Egyet viszont nagyon jól jegyezz meg: ha fősulira kerülsz, nem fog magától az öledbe hullani az új baráti társaság. Nyitottnak kell lenni, neked is keresned kell a többiek társaságát. Én ezt kezdetben nem tettem, és csodálkoztam, hogy miért nincsenek új barátaim. Aztán mikor én is közeledtem feléjük, azonnal befogadtak és mindjárt szerves tagja lettem egy összetartó kis csapatnak. Úgyhogy nyugalom, te is túl leszel rajta, csak legyél nyitott és minden sokkal könnyebb lesz! ;)

2012. máj. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen tudom.Naív vagyok,de ez sajnos öröklött anyu is ilyen és a nagypapám is.


Gimibe is voltak barátnőim és ott ráakadtam arra aki teljesen ugyan olyan mint én. Érdekelte a divat,ugyanúgy beszélt mint én minden de tényleg MINDENBEN hasonlítottunk csak aztán hogy elkerültem onnan már nem barátkozom velük.

Biztos vagyok benne,hogy a főiskolán már önmagam tudok majd lenni.Mert alapjáraton én egy nagyon nyitott ember vagyok,csak ugye miután csalódtam egy nagyot már nincs sok kedvem kísérletezni.

2012. máj. 30. 20:34
 10/10 anonim ***** válasza:
ez velem is így van, és tudod ki vagy? az vagy aki akkor vagy, amikor azzal az emberrel vagy akivel a legjobban érzed magad :)
2012. máj. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!