Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érdemes élni?

Miért érdemes élni?

Figyelt kérdés

Próbálok élni,de gyakorlatilag már 1 halott vagyok.

20 éves vagyok,de már annyi mindent kipróbáltam,és mindenre ráuntam. Mint egy kiégett f@szfej,olyan vagyok. Semmi értelmét nem látom az életemnek. Olyan kellemesen langyosan elvagyok,de semmi,semmi nincs már ami lázba hozna. Semmi sem érdekel. Semmi sem zavar. Bármi történik,én elvagyok. Ha valami rossz dolog történik,azt lesz@rom,ha valami jó dolog történik,annak pár percig örülök,aztán lesz@rom. Igazából akármi történik,minden jó nekem,de ugyanakkor semmi sem, egyszerre.


Tehát egy élőhalott vagyok...Mi segíthet kizökkenni ebből a letargikus állapotból?



2012. jún. 3. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia. Lehet, hogy egy alapvető létszemléleti defektus áll a fájdalmad mögött.. talán az, hogy azt hiszed, ami veled történik, abban Te nem vagy teremtőlegesen benne. Vagyis, hogy nélküled is lenne. Nem, nem lenne. Az aki a fenti megállapításokat teszi - valódi mivoltod - nem az, aki megállapítja[az egoisztikus magam-érzéssel átitatódva] "ez jó ez rossz ez kell ez nem kell" : ))))

Olvasni kell megtanulni a jeleket - ítélkezés nélkül, az igazságukat keresve.

[link]

nézelődj ezen a honlapon egy kicsit- hátha valami felkelti az érdeklődésedet


próbáld ennek a Tóth Árpád versrészletnek a szépségét, az igazságát megérezni:


"Fölöttem a tejút azért ragyog,

Mert én nézem, és húszéves vagyok,

És hogy írás van az egek falán"

2012. jún. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy az elveszett ikertestvérem vagy. Üdv a klúbban.
2012. jún. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 GhostRider3 ***** válasza:
kihívásra vágysz, izgalomra, és sajnos nem kényszerülsz erőfeszítésekre. gondolom nem sokat sportolsz viszont annál többet gépezel/tvzel. ezen változtatnod kellene, talán egy kis visszavonulás, környezetváltozás is segíthet (ki a természetbe).
2012. jún. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ki mondta hogy érdemes?..ez a válasz kb szinten a kérdés által sugallt vinnyogással
2012. jún. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jelenleg úgy gondolom semmiért. Én is a leszarom korszakomat élem, és próbálok mindent félvállról venni. Majd alakul vhogy az élet. 19/l
2012. jún. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A hitért.
2012. jún. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na kérem! 19 L és te mehettek egy randira aztán elbeszélgettek a "semmiről, hogy van e semmi".


Tudod te sajnos egy kész termék vagy, amiket a média akar kreálni. Érdektelen dobozfejű társadalomra van szükség aki elnézi az őt ért megaláztatást sőt fel sem fogja.


Ne érts félre! Nem téged minősítelek. Meg vagy mérgezve. De tudod, hogy ez nem jó mert leírtad ide! Sürgősen hagyj fel a tévével, kevesebb gépezés, vegyél egy hobbiállatot, az nézőpontot vált benned, mert túl ládsz magadon !


Szenvedélyre van szükséged, azt meg valami sport, tevékeny hobbi visszahozza.


egykét ötlet:


Főzz valamit! Az a te mesterműved lesz

Tégy valakivel jót csak úgy, a boldogsága te általad teremtődik meg

Zenélj, gitározz, dobolj az a te szinfóniád lesz

Énekelj!

Menj el egyedül az erdőbe, az akkor a te világod lesz

Sportolj, csapatsport, sakk,

de legfőképpen barátaidat találd meg, vagy elevenísd fel velük a kapcsot.


Miért érdemes élni? Mert átélheted az isteni teremtést, mert Isten saját képére teremtett minket, rajtunk keresztül tapasztalja meg önmagát ;)

2012. jún. 17. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 GhostRider3 ***** válasza:

azért az sem vall túlzottan egyedi gondolkodásra, ha valaki mindenért a médiát hibáztatja.


önmagában bizonyos tevékenységek gyakorlása vagy elhagyása nem fejleszti a személyiséget, a megfelelő helyzetben való megfelelő döntés meghozása már inkább. például jobb esetben a minket körülvevő információ megválogatása a csatornától függetlenül.

és ez bizony több motivációt ad, mint 545646.jára körbefutni az erdőt.


a többi meg úgy látom inkább csak az én véleményem másítása.


ja és egy hobbiállat végképp nem hozza el a megvilágosodást, legfeljebb pótolja a szeretethiányod, amit benne fogsz kiélni, nem másokban, ennek pedig az lesz a következménye, hogy méginkább elzárkózol az inspiráció elől.

2012. jún. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is szoktam ezzel így lenni, már augusztus végére ki is volt tűzve az öngyilkosságom, amit aztán elnapoltam végül. Nekem van fontos életstílusom, eddzek, annak élek, már nagyon elégedett vagyok magammal, de minidg van tovább, ez tart főleg életben már sok év óta. Mostanában úgy érzem elégedett vagyok, de boldog nem. Most a követkzező célnak a boldogság megszerzését tűztem ki célomul, akarok végre egy kicsi barátnőt, aki beragyogja a jövőmet, de lélekben nulla sivár rideg emberré váltam, és nehéz az út így a párkapcsolat felé. Most ezt próbálom valahogy megoldani. Ilyen célokat érdemes keresni, két fő cél van ,az elégedettség és a boldogság mindenkinél. Ha megvan mindkettő egyszerre, akkor vagy teljes ember. Anélkül viszont vesztes.
2012. aug. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!