Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van valami, amiért érdemes...

Van valami, amiért érdemes lenne változtatnom az életemen?

Figyelt kérdés

32 vagyok, 10 éve élek egyedül. Teljesen hozzászoktam ahhoz, hogy azt csinálok, amit akarok, akkor amikor akarom, vagy nem csinálok semmit, ha ahhoz van kedvem. Ha például arra ébredek, hogy kedvem lenne a másik városba elmenni, akkor elmegyek. Nem akar senki az én pénzemen takarékoskodni. Elég jól keresek, és ha megtetszik mondjuk egy cipő, akkor megveszem, és nem kérdezi senki, hogy minek vettem meg. Nem kérdezi senki, hogy most éppen minek járok nyelvtanfolyamra. Ha nincs kedvem főzni, akkor hozatok valamit, nem szól érte senki. Magányos nem vagyok, mert rengeteg ismerősöm van, szinte mindenkit ismerek a környéken. Van egy szűkebb baráti köröm is, ők is hasonlóan élnek, mint én. A ház körül sincs szükségem senkire, mert ismerek annyi szakembert, hogy bármit meg tudok velük csináltatni. Voltak lazább kapcsolataim, de csak olyanokkal akiknek volt saját lakásuk, és nem akartak velem összeköltözni.

Otthon sem azt a kapcsolatot láttam, ami meggyőzött volna arról, hogy kellene valaki. Amikor hazamentem, anyám szinte mindig sírt apám viselt dolgai miatt. Apám olyan volt, akit csak az érdekel, hogy a környezet mit gondol róla. Ott jófiú volt, otthon meg egy megbízhatatlan, link alak. Aztán bekövetkezett a fordulat. Anyám pár éve megözvegyült. Azóta teljesen más lett. Baráti köre van, most éppen internetezni tanulnak, kirándulnak, mindenféle programokra járnak. Anyám teljesen kivirult, vidám, felszabadult, és amit én sem hittem volna így 55 évesen plasztikáztatott. Szóval ő is azóta él igazán amióta egyedül van. Én is így élek, csak jóval fiatalabban. Mielőtt előjönnének az ősanyák (akiknek innen üzenem, hogy minden tiszteletem az övék), hogy de hát mi lesz a gyerekkel. Az nekem nem adatott meg, olyan egészségügyi problémáim vannak, ami miatt nem javasolt egy gyerek kihordása. Ezen nem tudok változtatni.

Tudom, hogy önző vagyok, de jól érzem magam így. És nem látom semmi értelmét, hogy megváltozzam. Vagy tudtok olyan indokot, amiért érdemes lenne változtatni? A szerelem nem elég jó indok, az elmúlik 2 max. 3 év múlva, azért nem érdemes feladni az egész életet. Legalábbis szerintem. De várom, hogy van-e olyan ok, amiért érdemes lenne ezt feladnom. Vagy inkább titokban más is így akarna élni, csak magának sem meri bevallani? Ezt anyám példájából gondolom, hogy ő is inkább így élt volna, de nem tehette meg, igaz neki volt gyereke, de nem az tartotta vissza az élettől, hanem a férje. Mondjuk lehet, hogy ez csak egy nőnél furcsa, lehet, hogy egy agglegénynél ez fel sem merül.



2012. márc. 25. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem te saját magadnak meg is adtad a választ. Jól érzed így magad, nem hiányzik senki, akkor kár is lenne itt győzködni, hogy milyen jó érzés minden nap felébredni egy férfi mellett, vagy milyen jó érzés, amikor a kislányod átölel és puszilgat, hogy mennyire szeret. Ha te így vagy boldog, akkor jó. Nem vagy magányos, hasonló gondolkodásúak a barátaid is, biztos, hogy másképp fogod eltölteni az idődet. Utazol, társasági életet élsz, néha napján meg összebújsz valakivel, aki ugyancsak nem akar kötöttséget. Nincs ebben semmi rossz. Milyen unalmas lenne a világ, ha minden ember ugyanúgy gondolkodna és cselekedne.
2012. márc. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem örülj, hogy ilyen SZABAD vagy! A szerelmen meg nem érdemes filózni meg tervezni, ha jön, jön, ha nem, nem. :) Egyébként bármit csinálhatsz, bárhogy élhetsz, a környezetedben mindig lesznek olyan jóindulatú emberkék, akik beszólnak, megpróbálnak lelombozni, meggyőzni arról, hogy ők élnek jól, mert az a normális. (Talán ide is írnak majd.) Ha ezt úgyse lehet elkerülni, akkor legalább már te érezd jól magad. :)
2012. márc. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"hogy milyen jó érzés minden nap felébredni egy férfi mellett"

Erről eszembe jutott még valami. Nem kell elviselnem a horkolást, az italozást, a cigarettaszagot. Én ugyanis nem iszom, nem dohányzom. Horkolni lehet, hogy szoktam, de nem zavarok vele senkit.


Látom, ez egyre természetesebb állapot lesz. Úgyhogy maradok ilyen. :)


De ha még valaki hozzáfűzne valamit, szívesen veszem.

2012. márc. 25. 16:22
 4/8 anonim ***** válasza:
de miért is kéne elviselned? nyilván akit az ember társul választ, az olyan, aki megfelel az igényeinek. Nem tudom, te hol ismerkedsz, de rengeteg antialkoholista, nem dohányzó férfi van, aki mellesleg nem is horkol :)
2012. márc. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"nyilván akit az ember társul választ, az olyan, aki megfelel az igényeinek"


Így van, de ilyet még nem találtam. Igaz, nem szakadtam meg a keresgélésben. És az is igaz, hogy nem biztos, hogy fel tudnám adni a SZABADSÁGOT, mert tudom magamról, hogy nem igazán bírom elviselni, hogy beleszóljanak az életembe. Azt meg nem nagyon viseli el egyik férfi sem, hogy a megkérdezése nélkül oda megyek, ahova akarok, és annyit költök, amennyit akarok. Legalábbis eddig ez volt a tapasztalat. Igaz, cserébe én sem kérdezem ki minden percéről. Ezért voltak olyanokkal kapcsolatom, akik szintén nem akartak elköteleződni.

2012. márc. 25. 16:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor neked nagyon rossz tapasztalataid lehettek eddig. Egy párkapcsolat nem a rabságról szól, tehát ugyanúgy megvan a szabadságod. Az pedig, hogy kölcsönösen tudtok egymásról, ki hol van és mit csinál, nem csak párkapcsolatban természetes, hanem családban, legjobb barátok között is akár. Az igaz, hogyha egy másik emberrel élsz együtt, akkor kell kötni kompromisszumokat, de ez az élet más területén is így működik, a munkahelyeden is például. Ha elvárásaid vannak, akkor ez visszafele is érvényes, ő is jogosan várhat el tőled dolgokat, de ettől szép az egész szerintem, hogy magadon kívül képes vagy mást is szeretni és áldozatot hozni érte. Nehéz pillanatok meg az élet minden területén vannak, ha magányos vagy akkor is, ha kapcsolatban élsz, akkor is. Tényleg fiatal vagy, 32 éves, de pont ez az az időszak, amikor változik a társasága az embernek, pont azért, mert lemorzsolódnak mellőled majd azok, akik mégis családot, vagy kapcsolatot szeretnének és akkor fogod érezni igazán, milyen is a magány. Lehet azt is élvezni fogod, vagy keresel új társaságot, de mi nők szerintem úgy lettünk "megalkotva", hogy legbelül, mélyen keressük a biztonságot és fel-fel támadnak az anyai ösztönök is időnként. Nekem van két hajadon kolléganőm, az egyik 45, a másik már 60 éves. Na ők a tipikus öreglányok, akik utálják a fiatalokat, utálják a gyerekeseket és mindenbe belekötnek. Annyira rosszindulatúak sokszor és olyan gúnyosak a családosokkal például, hogy én ezt a keserűségüknek tudom be, pedig jól élnek, megvan mindenük, mégis tudják, hogy valamit elmulasztottak az életben és már nem tudják visszacsinálni.
2012. márc. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%-os hozzászóló: amit írsz, teljesen ellentmond az első hsz-odnak (már amennyiben az a 80%-os is te vagy, ha nem, akkor bocsi). Az elsőben még azt írod, nincs ebben semmi rossz, teljesen rendben van, éljen úgy, ahogy akar, milyen unalmas is lenne, ha egyformák lennénk. :D
2012. márc. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
hat en nem tudom, de aki ennyire ellenkezik a tars ellen az szerintem pont, h vagyik ra. maskulonben, ha neked ez igy tokeletes akkor miert irtad volna ki a kerdest? te is tudod, h nem fogunk tudni neked indokot mondani, mivel nem ismerunk. de, ha indokot akarsz: a kerdes letrejotte. lehet, h en latom rosszul, de te tenyleg csak minden felol megerositest varsz, h jo elet ez igy. csak akinek ennyi felol kell megerosites az szerintem legbelul tudja, h igenis nem jo ez igy. aztan mondom, lehet, h nem nekem van igazam, remelem igy van. :D
2017. okt. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!