Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi történik a fiatalokkal?

Mi történik a fiatalokkal?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és egy év múlva végzek a középiskolával, és elkeserítő a helyzet a korombeli fiatalok jövőjével kapcsolatban. A 90%-uknak még lövése sincs mi akar lenni középiskola elvégzése után 18(!) évesen azt se tudja hova menjen továbbtanulni. A maradék 8% már eldöntötte, hogy kitanul valami szakmát, és elmegy szakmunkásnak. És a maradék 2% az aki egyetemre akar menni, és elképzel magának egy jól kereső, élhető jövőt. Mért szűntek meg a fiatalok nagyratörő céljai? Vagy nem is voltak??
2012. jún. 5. 15:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és még azt jegyezném meg, hogy akiknek nicsenek konkrét céljaik a jövőjükkel kapcsolatban, nem is nagyon tesznek érte a tanulással, hogy esélyük legyen felsőoktatásban is továbbtanulni..
2012. jún. 5. 15:02
 2/9 anonim ***** válasza:

Elösször a kérdésed olvasva, az jutott az eszembe, hogy végre egy jó kérdés, végre valami más, végre valami érdekes újdonság. Ellenben mikor a magyarázatodat is elolvastam hozzá, kissé csalódtam. Azt hittem, hogy egész másra akarsz majd kilyukadni.

Mi történik a fiatalokkal?

Legtöbbjük sajnos rendkívül sekélyes, unalmas, sablonos, konformista. Tisztelet a kivételnek. A továbbtanulás meg nem tudom mennyire adekvát ebben a 21. századi őrületben.

Neked pl. kérdező, mi a célod? Mi érdekel így 18 évesen?

2012. jún. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
más az hogy mi érdekel,és hogy mit lehet megvalósitani..attól hogy én eldöntöttem anno hogy a liszt f. akadémiára megyek,az egy dolog, de tudtam hogy nem lehet belöle semmi,mivel másfél milió egy félév és egy zenész semmit nem keres itt..és ha valaki tudja hogy a célja itt nem egvalósitható,nem könnyüö másikat keresni csak mert kell.. és az hogy aki tudja és elképzeli a jövöt, egyáltalán nem lehet biztos abban hogy az is lesz. több diplomás ismerösöm az utcán árul bódékban. akkor mire fel kéne hogy legyen bármi? a másik része pont emiatt a világtalanság és értelmetlenség miatt meg tovább megy egy okjs képzésre vagy tanfolyamra, addig se kell azzal foglalkozni hogy mi lesz. ugyhogy ez nem a fiatalok hibája hanem a hulladék oktatási,munkalehetöségeké...
2012. jún. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A munkalehetőségekről annyit, hogy azért van a szakmai nyelvvizsga, hogy akármelyik országba, amilyen nyelven tetted le a nyelvvizsgát korlátlanul el tudj helyezkedni.
2012. jún. 5. 16:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát én még csak most kezdtem a középsulit, de már itt is érzem azt, amit te írtál.(kérdező) Kb leszarják a jövőjüket, már most, az elején nem tanulnak, és nem lesznek meg az alapjaik, akkor meg nincs mire "építeni". Azt mondják , sok az elvárás és "Minek nekik egyetem, majd ők meg lesznek így is". Idén találkoztam egy olyan angol tanárral aki nem is tudja, hogy mennyire felnézek rá tudásilag, de TANÁR...Ennyire vitte. Franciaországban tanított előtte Magyarországról angolul a franciáknak. Szóval előbb magában lefordította a francia mondatokat magyarra, majd angolul mondta el nekik, illetve volt h franciául magyarázta el nekik ha nem értettek valamit. Eszméletlenül tájékozott a sportban, biológiában, földrajzban, történelemben és nem is tudom felsorolni mi mindenben. Több nyelven is tud fordítani és nyelvészként is dolgozott. Azt mondja, mindössze ezt annak köszönheti, hogy ő a könyveknek él és mindig imádott tanulni. Nagyon okos ember, de nem vitte eddig valami sokra, igaz, hogy még fiatal is. Szóval sokszor azt látom, hogy "hülyéké a szerencse" és én is sok Diplomást ismerek aki kereskedőként végezte bohócruhában pl. De azért én tanulok, hiszen így mégiscsak jobban meg lehet alapozni a jövőt. Én pl. Rajzban szeretnék elhelyezkedni szívem ügye szerint, de mivel ez nem fizet jól ezért nekem is más területek után kell majd néznem.

16/L

2012. jún. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Körülnéztek a nagyvilágban.. Vegyük például a komm és média szakot.. Mindig lebeszélik róla az embereket, aztán ennyi. Miért? mert ott van Sebestyén Balázs, Ördög Nóri, más nem kell.. Ez csak egy nagyon tág példa volt, akármit mondhattam volna. Plusz mikor azt hiszik végre valami jó lesz, a kormány közbeszól.. nem tudják lesz-e jövőjük.. lesz-e még munka stb.. így élvezik az életet, a jelent. Bulizással stb..
2012. jún. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 GhostRider3 ***** válasza:

# 6/6

nagyjából ezzel értek egyet. nagy részük alapvetően felelőtlen, vagy csak még nem tudja mi érdekli, de kilátásaik sincsenek igazán. és ennek bizony szerves része a politika.

2012. jún. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát igazából az oktatási rendszer úgy sz*r, ahogy van. Az teljesen természetes, hogy valaki 18 évesen még nem tudja, mit akar, hiszen amíg nem dolgoztál, honnan legyenek tapasztalataid, hogy milyen munka illik hozzád??? Az aki már 18 alatt/18 évesen érzi, hogy ő milyen ember, milyen életet, munkát akar, az ritka. Ő menjen a saját útján, ne foglalkozzon azzal, mit csinál a többi. Én is ezen ritkák közé tartozom. Egy lépéssel előrébb járok, jóval sikeresebb is lettem, mint a többiek, dehát ez van. Nekik úgy jó, ahogy ők élnek. Mindenki másmilyen, nem lehet mindenki egyforma. Ahogy van akihez szakmunka illik, van akihez más.


És ne gyere nekem az egyetemmel, légy szíves. Nem csak abból lesz nagy ember, meg okos, meg gazdag, aki egyetemre megy. Én sem végeztem egyetemet, nem is akarok.


A nagyra törő célok meg kérlekszépen, azért szűnnek meg, mert az iskola (meg hát gyakran a család is) arra törekszik, hogy kinevelje az emberekből a nagyobbra, szebbre, jobbra való törekvést. Van akinél sikerül ezt elérni, van akinél nem.

2012. jún. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hát most isteneem:(..még één sem tudom mit akarok csinálni. nem olyan egyszerű dolog olyat találni amit szeretsz csinálni ééés esetleg még jól is keres:o
2012. jún. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!