Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért hazudok? Mit tegyek,...

Miért hazudok? Mit tegyek, hogy ne hazudjak?

Figyelt kérdés
Mindig azt veszem észre, hogy valamilyen hazugságba keveredek, és szinte mindig azokkal szembe, akiket szeretek és nem szeretnék megbántani. Komolyan mint valami betegség. Most sem alszom legalább 1 hete, mert annyira lelkiismeret furdalásom van. A legjobb barátomnak hazudtam elég csúnyát. Úgy nem akarok hazudni, mégis megteszem. Miért van ez?
2012. jún. 5. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak egy tipp. Nem azért hazudsz, hogy jobb színben tüntesd fel magad? :)
2012. jún. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem magamról hazudok jobb dolgokat, esetleg nagyon ritkán. Inkább a környezetemről, vagy más emberekről (de róluk sem rosszat, nem is jót, inkább közömböset, aminek én magam sem tudom, mi értelme). Vagy kitalálok egy teljesen másik személyt, és előadom, mintha én lennék. De én nem akarom ezt, mégis megtettem, és nem először. Ráadásul számomra fontos személlyel.
2012. jún. 5. 20:03
 3/5 anonim ***** válasza:

próbáld magad leszoktatni róla. fokozatosan.

1. ma ENNEK az embernek nem fogok hazudni.

2. ma nem fogok hazudni.

3. a héten nem hazudok.

4. többet nem hazudok.

kemény lesz. ha mégis kicsúszik valami hülyeség, kényszerítsd magad arra, hogy ezt mondd: "na jó ezt csak most találtam ki. ne vedd komolyan, butaság. ne haragudj."

Ha ezt képes vagy kimondani, és átéled azt, hogy hülyének néznek az emberek, annyira kellemetlen lesz a szituáció, hogy utána ösztönösen nem fogsz össze-vissza beszélni, hanem inkább automatikusan megspórolod a megaláztatást.

menni fog.

2012. jún. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előttem szólóval egyetértek, de ha mégis hazudsz legen büntetés.

Mindig kitakarítod a szobádat, vagy a fürdőszobát!!! :)

2012. jún. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 GhostRider3 ***** válasza:
példákat mondanál?
2012. jún. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!