Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ennyire befolyáso...

Miért vagyok ennyire befolyásolható?

Figyelt kérdés
Néha úgy érzem,egyáltalán nincsen saját véleményem.Amikor van egy meggyőződésem bármiről,azt egy másik ember egyetlen mondattal meg tudja ingatni.Emiatt nagyon könnyű átverni és kihasználni.Ezt valaki egyszer a szemembe mondta,nagyon megharagudtam rá,de sajnos igaza volt.21L
2012. jún. 8. 13:24
 1/6 anonim válasza:
Nemigen tanultál meg kiállni magadért és a véleményedért. Próbáld ki, milyen egy olyan embernek nemet mondani/nem engedni vagy kiállni a véleményed mellett, aki mondjuk jóbarátod. Vagy csak egy apróságot kér.
2012. jún. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Ha jól értem itt nem arról van szó, hogy nem tudsz kiállni a véleményedért, hanem hogy könnyedén meg tudnak győzni olyasmiről, amivel korábban nem értettél egyet. Sajnos nagyon-nagyon sok ilyen ember van, ezen pedig csak egy dolog segít: a sok tanulás, olvasás, tájékozódás. Az okos emberek könnyen átlátják az összefüggéseket, a logikai hibákat stb, így nehéz őket hülyeségekre rávenni és a véleményüket sem szokták hetente váltogatni, aszerint, hogy valamelyik szomszéd/politikus/barát/családtag/kolléga éppen mit mondott.
2012. jún. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
A fentivel értek egyet a tájékozottság az egyetlen megoldás arra,hogy ne lehessen megingatni a véleményedben.Ha valaki mond valamit,nézz utána,hogy van-e valami valóságalapja ,vagy tudományos háttere a mondandójának.Ha csak üres fecsegés,akkor miért hallgatnál rá?
2012. jún. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1 Ez is igaz.Sikeresen össze is szedtem magam köré a basáskodó barátnőket,akiket azóta szerencsére lekoptattam,mert már nem bírtam elviselni őket.

2 3 Nem feltétlenül erre gondolok,bár igaz.Van egy két téma,amiben tényleg jártas vagyok,de még abban is simán meg tudnak győzni az álláspontom ellenkezőjéről.Egyszerűen képtelen vagyok hinni magamban,akárhányszor is bebizonyosodott,hogy igazam van.Egyszerűen nem megy.

2012. jún. 8. 14:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a szülői háttér volt az oka. Tudtam (tudom is), hogy szeretnek, de mindig mindenben ők döntöttek. Én meg voltam a "jó kislány". Tudod, aki szót fogad, mosolyog, nem bánt meg senkit. Olyan ruhákban jártam, olyan hajam volt amiket utáltam, de igaziból még magamnak sem mertem bevallani, nemhogy lázadozni ellene. Az ilyen dolgoktól valaki megvadul, valaki pedig elhiteti magával, hogy semmiben nem dönthet. Ez nálam odáig fajult, hogy idegenek is lehettek velem szemetek, nem mertem senkivel szembeszállni, hiába tudtam, hogy igazam van. Tehát: az önbizalmadat kell erősíteni.
2012. jún. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vree ***** válasza:

Mert nem tudsz eleget? :D Lehet hogy tényleg bizonytalan vagy csak, de lehet hogy tényleg keveset tudsz, akkor meg másokra hallgatni nem szégyen. (Egyébként sem szégyen, de akkor már meg tudod ítélni hogy mit mondanak.)

Szerezz mélyreható tudást.

2012. jún. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!