Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ennyire befolyásolható?

Figyelt kérdés

Egyre jobban zavar, hogy bárki könnyen befolyásolhat, de nem tudok tenni ellene. Nem tudok nemet mondani, és ha van egy véleményem valamiről, nagyon könnyen le lehet beszélni róla. Úgy vettem észre, hogy ez egyrészt azért van, mert félek attól, hogy mit gondolnak rólam az emberek, ezért mindig mások véleménye érdekel, nem a sajátom. Mindig félek attól, hogy valaki csalódni fog bennem, és nem tudom, hogy kezeljem ezeket, de nagyon zavar! Gondolom legfőbb oka ennek az önbizalomhiány, amivel szintén nem tudok mit kezdeni...

15/L



2012. jún. 2. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tudatosítsd magadban hogy te vagy a legfontosabb magad számára a világon és senki sem felelős igazán érted, ahogy te sem másokért. Csak magadért és magadból kell a legjobbat kihoznod, minden más lényegtelen. Lehet hogy ezt nem így gondolod de így van, életed végéig ilyeneken fogsz görcsölni ha ezt az egészséges egoizmust nem teszed magadévá.
2012. jún. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, az élet arról szól, hogy kiteljesítsd önmagad. Nem arról, hogy megfelelj, hogy úgy éj, úgy gondolkozz, ahogy azt mások elvárnák, hanem hogy úgy, amilyennek érzed magad. Ne kövesd el azt a hibát, amit én elkövettem, mert huszonévesen már nehéz elővenni a valódi önmagadat, ha mindenki másnak ismer.

Azzal, hogy más mit gondol rólad, egyáltalán nem kell foglalkozni, mert mindenki teljesen mást gondol. Mindenki számára te egy tök más ember vagy. Ha kiadod a valódi önmagadat kompromisszumok nélkül, és így elveszítesz embereket, akkor azt ne bánd. Annak semmi értelme, ha fenntartasz kapcsolatokat úgy, hogy megjátszod magad. Boldogtalan leszel tőle. Soha ne foglalkozz mások véleményével, mert saját magadat te ismered a legjobban. Sőt, igazán csak te ismered saját magadat.

2012. jún. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én is 15/L vagyok, én nekem is ez volt a gondom. Akkor jöttem rá mit csinálok, mikor nagyon szerelmes lettem, és elkezdtem magam egy kívülálló szemével vizsgálni, hogy vajon milyennek lát Ő engem. Rádöbbentem, hogy csak a pótkocsi vagyok két csaj mögött, akik bár kedvesek velem, de közben irányítanak. Tudatosan elkezdtem a saját véleményemre gondolni, és kitartani mellette, ha valaki beleköt. És megérte! :) Azokat a barátnőimet elvesztetem, de őszintébbeket találtam, és végre azt csinálom amit szeretek, azt mondom amit gondolok...
2012. júl. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!