Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sürgősen segítségre van...

Sürgősen segítségre van szükségem, miért remeg be a fejem?

Figyelt kérdés

Az a hatalmas problémám van, hogy nem merek emberek előtt beszélni (ez alatt főleg a csoport előtti kiselőadást értem), valamint ha valahol nincs írásbeli, csak szóbeli számonkérés, akkor nem merek ránézni a vizsgáztató tanárra és úgy, folyamatosan beszélni hozzá, és ez a legdurvább része (rendszeresen kiselőadások közben is jelentkezik)Beremeg a fejem. Ez eléggé látványos és mondanom sem kell, hogy iszonyatosan ciki, főleg tanár előtt kínos. Sajnos nem tudom leállítani, egyszerűen, ha izgulok, akkor beremeg és addig remeg, amíg a térdeim is beleremegnek vagy valahogy tovább beszélek, inkább hebegek és akkor 5-10 perc alatt elmúlik, de aztán megint visszatér. Persze ilyenkor mindig a nyakamhoz kapok és azt mondom, hogy ,,jaj görcsöt kapott a nyakam" csak ezt már lassan nem hiszik el az emberek. Nagyon szeretném, ha ez elmúlna, gondolom azért van, mert iszonyatosan izgulok, de már nem bírom tovább. Jó tanuló vagyok és tehetséges, mindenre becsületesen felkészülök és szeretnék rendesen kiselőadásokat tartani és szóbelin is teljesíteni, de a remegésem miatt félek megszólalni, viszont így bennem marad a tudás és csak rossz jegyeket kapok. Kérlek segítsetek, mi lehet a bajom, miért pont a nyakam és a fejem rezeg be és hogyan tudnék ezektől megszabadulni?

Köszönöm:)



2012. jún. 13. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Pszichés probléma, olyasmi, mint a tik, az izgulástól, stressztől. Javaslok csoportterápiát, önsegítő csoportot.
2012. jún. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
mi az a tik?
2012. jún. 13. 13:16
 3/4 anonim ***** válasza:
A tikkelésre céloz az első szerintem, pl ha valaki idegességében kacsintgat, vagy ráng valamelyik tagja. Egyébként nem tudom, pszichológust vagy pszichiátert volna érdemes felkeresned, hátha kezelhető a dolog.
2012. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia velem is ugyanez van. Elmult neked azota?
máj. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!