Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen okai vannak, ha valaki...

Milyen okai vannak, ha valaki visszahúzódó, csendes, nagyobb társaságban nem szólal meg?

Figyelt kérdés
Az önizalomhiányon kívül...valamint annak milyen okai vannak, ha valakinek nincs önbizalma?
2012. jún. 15. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Hasonló cipőben vagyok és nagyon megnehezíti a mindennapjaim. A válaszokra én is kíváncsi vagyok, de ha esetleg lenne kedved priviben beszélni, akkor itt vagyok:)

21/F

2012. jún. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

ez lehet egyszerűen személyiség kérdése is. van olyan személyiségtípus, aki kevésbé szangvinikus, kevésbé szociális, inkább melankólikus, inkább a könyvek olvasása, tudományos vagy művészi tevékenység köti le, mint az emberek.


másrészt: önbizalomhiány oka a negatív élmények. pl. amit tett, arra mindig azt mondták főleg a szülei, hogy az nem jó, mindent rosszul csinál és hasonlókat. vagy a tanárok mondtak ilyeneket, vagy az osztálytársak, vagy akár egyéb emberek, és ez különösen gyerekkorban, fiatal korban tud nagyon hatni. akit pl. csúfoltak, kiközösítettek régen, annak is önbizalomhiánya lehet.

a család is hathat erre: ha mindig kikérik a véleményét, odafigyelnek arra, amit mond a gyerek, meghallgatják, akkor beszédesebb lesz más társaságban is. ha nem figyelnek oda rá a családban, inkább lenézik és a véleményét sem kérik ki, akkor is lehet h nagyobb társaságban nem fog megszólalni.

2012. jún. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Igen,a 2-es válaszolóval egyetértek.


És lehet rajta változtatni, de nem egyik pillanatról a másikra. A hegymászók is lépésről lépésre haladnak.


Sok nyitott ember van, akik régebben szégyenlős, visszahúzódó személyek voltak. Én félúton járok, sokat haladtam már, és még sokat is fogok.

Ugyanez fordítva is előfordul. Fiatalként menő, jó külsejű emberkék a 30-as éveire teljesen lepukkanhatnak.

2012. jún. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
93%
Én pl azért vagyok ilyen mert nem érdekel a társaság, és fárasztóan feleslegesnek érezném a beszédet, túl sok erő lenne olyanról beszélni ami nem érdekel és amiben emiatt nem is vagyok tájékozott. Nem vagyok önbizalomhiányos. Ha valakivel jóban vagyok vagy olyanról kell beszélnem ami érdekel, akkor be sem áll a szám. + szeretem megfigyelni az embereket. Ha én is beszélek, akkor nehezen menne.
2012. jún. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!