Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Retrózás, visszavágyás a...

Retrózás, visszavágyás a múltba. Azért, mert akkor jobb volt?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam akkor is ezen a retro-őrületen, amikor kirobbant (és nem éreztem magaménak), majd sokat gondolkodom most, évekkel később, mikor már jobban magaménak érzem. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy ki hogy van vele? Alapvetően a járt út relatív biztoságérzete vezeti az embert a múltba révedésre, vagy csak azok az emberek éreznek retro érzelmeket, akiknek a jelenjük rosszabb, mint a múltjuk? Mert, ha csak magamból indulok ki, én, ha az életem éppen javuló tendenciát vett, akkor inkább a jelenért voltam hálás és a múlt negatívumait igyekeztem mélyen eltemetni. (Pl: rossz általános iskolai életem után a középsuli tiszta lapja és az elfogadottságom más minősége.) Vagy amikor sok rossz kapcsolatból végre igazi szerelembe estem, akkor sosem nosztalgiáztam a régi dolgokon. Viszont, mint pl most, hogy mondjuk az anyagi viszonylataim a bányász béka alfelére is felnéznek, nyilván retrós, nosztalgikus érzésekkel töltenek el a korábbi felhőtlen nyaralásaim, vagy az akkori aggodalommentes életem. Érdekes adalék, nekem az aranykoromat nem a 89 előtti élet adta, hanem inkább a kilencvenes évek és a kétezresek eleje, közepe.

2012. jún. 19. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát... én pl nem szeretem az ilyn dolgokat, én inkább a jelennek élek. Viszont rengeteg olyan ember van akik inkább a múltban élnek, és pontosan azért amit te is mondtál.
2012. jún. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Imádok új kihívásokkal szembesülni, legyőzni őket és fejlődni általuk. A múltba való vágyódásból nem élek meg, és nem is vezet sehová. Megteszek mindent, amit eltervezek és amit jónak látok, ezért nem érzek szükséget, szóval jól elvagyok a jelenben.
2012. jún. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Túljutni a múlton, jelenen, jövőn éppen annyira anarchia, mint éppen most csinálni valamit. Eleve a csináló ember gyanús, mert azért csinál valamit, hogy ne unatkozzék.

Szintén gyanús szerintem, ha valaki nagyon jól érzi magát a jelenben, mert hogy is van ez? Lehet-e harmonikusnak lenni egy diszharmonikus világban? És szabad-e? Nem a depresszió, mélabú a természetes? Nyilván nem. Nincs is erre jó válasz, ami engem illet. Ellenben kiesni a hétköznapokból, afféle menedékszinten és drogokhoz nyúlni, egész jó megoldásnak tűnik.

Ez a retro-élletérzés nekem anakronisztikusan hangzik. Nem mehetünk vissza a múltba, minden bizonnyal a jelenben sem élhetünk. A jövő is csak afféle mentsvár.

2012. jún. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A múltamban akkor szoktam kutakodni, ha valamilyen élményből, illetve egymással hasonló élményekből szeretnék tanulságot levonni. Hasznos.


Egyébként az én életem is olyan, pár éve egyre jobb, mindig jobbá teszem, mindig javítok valamin.

2012. jún. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!