Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi legyen a továbbtanulással?

Mi legyen a továbbtanulással?

Figyelt kérdés
Igazából nem utálok tanulni, de nagyon nehezen veszem rá magam az odafigyelésre. Mert hát ezernyi más dolgot is csinálhatnék hejette. Most vagyok tizedikes és gondolnom kell a továbbtanulásra.4-es 5-ös tanuló vagyok, de ahova jelentkeni szeretnék oda ez kevés. A Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kar Japanológia szakára akarok menni. A felvételi pontszám pedig 480. Még az orvosinál is magasabb. Mindenkitől a környezetemből azt hallom, hogy úgy sem fog sikerülni, lehetetlen, és a többi és lassan kezdem elhinni. De nem akarom feladni, mert (elég makacs vagyok) gyerekkorom óta szeretnék ilyen irányban tanulni.Tényleg be lehet oda jutni ilyen magas pontszámokkal? Van értelme küzdeni, vagy igazuk van a körülöttem lévőknek?

2012. jún. 20. 22:52
 1/5 A kérdező kommentje:
elírtam, a pontszám 428 (nem mintha sokat változtatna a dolgon)
2012. jún. 20. 23:02
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól figyelj arra amit most mondok: A környezeted véleménye EGYÁLTALÁN nem számít!

Amikor valaki azt mondja neked, hogy "úgysem fog sikerülni", valójában a saját hitetlenségét (jobb megfogalmazást nem találtam) vetíti ki rád. Ő önmagában nem érezne elég erőt arra, hogy megcsinálja, ezért mondja neked ezt, de neked semmi közöd őhozzá...


A másik: Nemtudom, mennyi hely van egy ilyen karon, de szerintem nincs túljelentkezés (szerinted hány embernek életcélja a japanológia szak rajtad kívül az országban? olyan 10-15-öt saccolok), ami azt jelenti, hogy ha valamivel kevesebb lesz a pontszámod, de megközelíti a 428-at, akkor felvesznek és 4-es, 5-ös tanulóként erre abszolút reálisak az esélyeid.

Amúgy meg nyugi, nekem sokkal gigantikusabb céljaim vannak és azt sem tudom, hogyan fogom elérni őket, ráadásul közepes tanuló vagyok, csak egyes területeken vagyok jó..

HAJRÁ!! :)

2012. jún. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jóhogy küzdj! Óriási baromság azért _meg_se_próbálni_, mert magasak a pontszámok, kevés a hely stb. Mégis mit vesztesz ha készülsz és felvételizel, és mit vesztesz, ha meg se próbálod? Te is tudod a választ.
2012. jún. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

428 pont talán vészesnek tűnik, de teljesíthető. Csak kéne készítened egy tervet, pl kéne csinálnod valamiből emeltet.

Hidd el az, hogy 4-5-ös vagy, nem azt jelenti, hogy kevés vagy egy ilyen helyre. Én is 4,5-ös voltam, sőt, reál tárgyakból 2,3-as.. sosem voltam az a "mindentmegtanulok" jó tanuló, sőt... s 430 körüli pontom lett a végén. Szóval persze, hogy van értelme küzdeni.

2012. jún. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm és igazatok van. Nem is tudjátok mennyit segítettetek azzal, hogy ezt mobdjátok.
2012. jún. 22. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!