Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A halál tényleg szép, nem?

A halál tényleg szép, nem?

Figyelt kérdés

Sokszor irigylem azt, aki fiatalon távozott az élők sorából. Ne értsetek félre, nem szeretném megölni magam, és nem is sopánkodom. Csak olyan szép a halál! Megnyugtató, kimért ugyanakkor kíméletlen. Időnként kegyetlen. De ez talán az élet rendje. Legszebb álmom, amikor temetésen vagyunk, és nevetünk a természet közömbösségén. Emberek vagyunk! Micsoda életérzés! Gratulálunk valamennyien az elhunyt hozzátartozójának. Tiszta szívből. Ő is örül, hogy végre meghalt, akit szeretett.

Szeressétek egymást.



2012. jún. 21. 16:49
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Egyébként csak többé-kevésbé jutott el hozzátok ezek szerint a lényeg. Én elég korán ismertem meg az élet lényegét.
2012. jún. 21. 20:10
 12/26 anonim ***** válasza:

megnézted "ha eljön Joe Black"-et, vagy mi van veled ember.

Én tuti nem akarok meghalni.

Temetésen én már nevettem, kettőn is!

2012. jún. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Azt megírhatnád, hogy mi az élet lényege.

De ha azt írod, hogy a halál akkor menj orvoshoz.

2012. jún. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Furcsa nép a magyar. Nem tudom mi bennük ez a genny, méreg és nemtörödőm nihil. Pedig nem a legnyomorultabb a többi ország között. Mégis valami nem stimmel velük. Nem hiszem, hogy tudnék köztük élni. Ezek az alantas ízlésű, közönséges emberek időnként az őrületbe kergetnek. Tisztelet a kivételnek. Mert vigasztal a tudat, hogy vannak kivételek. Sajnos, egyelőre még nem találtam rá erre az úgyn. kivételre.

Ebben a keresgélésben már elfáradtam, néha úgy érzem. Nehéz ilyennek lenni, mint amilyen vagyok. Igen, talán nem vagyok normális, legalábbis sokan így vélekednek rólam.

2012. jún. 21. 20:22
 15/26 anonim ***** válasza:
Olvasol Nietzschét?
2012. jún. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Nem. Miért?
2012. jún. 21. 20:26
 17/26 anonim ***** válasza:

Csak érdeklődtem.

Olyan furcsa, hogy valakibek ilyen gondolatai vannak. ÉS a legfurcsább, hogy Te lehetsz akár a szomszédom is. Ami számomra ijesztő, Te normálisnak tartod magad? Átlagosnak?

2012. jún. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom ebben mi az ijesztő bárkinek is, hogy másképp látom a világot, embereket. Nem voltam sose átlagos, normális. Legalábbis ezt már többen mondták. Éppen ezért, nem is találtam hasonló gondolkodású embert. Ez nagyon deprimáló tud lenni időnként. Bár, már nem túlzottan érdekel. Nem foglalkoztatnak az emberek úgy, ahogy régebben.

Néhányunknak egész másképp alakul az élet, mint a legtöbbnek. Ezzel nehéz megbírkózni. Na mindegy. Ebbe most nem akarok mélyebben belemenni.

2012. jún. 21. 21:03
 19/26 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, én szívesen olvasok érdekes gondolatokat, véleményeket. Nem értem, hogy lehetett itt két válaszadó is olyan, hogy egyszerűen a halálodat kívánta. És azt sem, hogy miért félnek tőled. Semmi olyat nem mondtál, amivel árthatnál másoknak, barátságosnak tűnsz.


Kérdésedre válaszolva. Noha bizonnyal idősebb és műveltebb, tapasztaltabb vagy, mint én (én 20 éves vagyok), azért elmondom a véleményemet. Szerintem mindannyian méltóságteljes halált szeretnénk, de nem túl fiatal korban. Aki fiatal korban vagy nem valami idősen már a halálról álmodozik, annak nincs rendben az élete. Az életben rengeteg olyan dolog van, amiért szívesen élünk, mert jó hellyé teszik azt a világot, ahol vagyunk. Több vagy kevesebb ember, bizonyos körülmények azonban meggátolhatják, hogy ezek az éltető és örömöt adó elemek eljuthassanak hozzánk, hogy boldogíthassák életünket.


Mondhatni, életem szabad kapacitásait arra tettem fel, hogy több szálon is segítsek megszüntetni az örömöt adó tényezőket gátló dolgok áramlását. Szebb világot teremteni kicsiben és nagyban. És hiszem, hogy ez lehetséges. Engem ezis éltet egyúttal, hogy ami esetleg nem szép, még az is széppé tehető.


A halál számomra méltóságteljes lehet, de nem szép... mert valami szépnek a vége... és sok embernek a fájdalma. Valami jónak, megszokottnak a megszűnése, a hiánya.


Szeretem az állandóságot.

2012. jún. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást utolsó válaszoló. Igen, ebben abszolut van valami, amit írtál, hogy, aki fiatalon vágyik a halálra nincs rendben az élete. Valóban, az enyém sincs rendben. Már évek óta. Túlságosan eluralkodtak rajtam a félelmek, gátlások. Gyakorlatilag már nincs senkim. Az elmúlt négy évben fokozódott ez a kitaszított, izolált magány-állapotom. Egyébként 23 éves vagyok.

A halált tulajdonképpen kicsit idealizálom, illetve másképp tekintek rá, mint a legtöbb ember. Nem tudom, hogy szereted e a verseket? Hozzám Juhász Gyula költészete áll legközelebb. Nála is hasonló halálképpel találkozhatunk. Szinte vágyott rá, megnyugvással töltötte el a temetők hangulata, az elmúlás.

2012. jún. 22. 17:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!